Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

Tomaj33
    być może trochę za wcześnie by o tym pisać ale jak pewnie wszyscy wiemy SGSII dostał update do JB 4.1.2, jest to jeszcze nie oficjalna wersja ale już jest. Chciałem zapytać czy kernele w JB nie mają już tej wady co w ICS? Gdzieś raz wyczytałem że już nie są wadliwe ale chciałem to jeszcze potwierdzić.

Nie wiem czy jest brickogenny, czy nie ale ze swojej strony nie polecam instalować customa przez fake recovery bo w dwóch przypadkach rozwaliłem stock recovery czego efektem były czerwone wpisy w stylu can't mont...... pomógł odin i 3 plikowiec. Najlpiej wrzucić jakiś custom kernel i dopiero instalować custom rom-y.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli najbezpieczniejszym wyjsciem jest zainstalowani kernela od Siyaha w najnowszej wersji? Mam stockowy rom XLQ 4.0.4

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez kamil227

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Lub każdy inny kernel w najnowszej wersji dla ICS.

@down

Tak, chodzi o customy.

Edytowane przez Szewcu72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście masz na myśli custom kernele?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon podatny na brickbuga ale test pamieci w eMMC check przeszedl pomyslnie. Czy to cos zmienia czy nadal wipe z poziomu cwm niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak przeszedł test w apce emmc to hard bricka raczej nie zrobisz, zrób roota później wygraj kernel dorimanx 5.92 i możesz spać spokojnie :) czyli robić backupy, przywracac je, wipe i inne ustrojstwa, nie uwalisz fona :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Od dwóch dni jestem posiadaczem SGSII. Niestety podatny na BRICK. Telefon jest używany i niestety posiada pusta kartę gwarancyjną i nie dostałem dowodu zakupu więc zakładamy że nie mam gwarancji. Obecnie wgrany jest Andek 2.3.4 ( PDA: KI4 / PHONE: KI1 / CSC:KE4) z brandem T-Mobile (podejrzewam, że nigdy nie był aktualizowany więc pochodzi z dystrybucji T-Mobile). Po podłączeniu do KIESA dostaje info o aktualizacji oprogramowania do PDA:LPW/ PHONE: LQ6 / CSC: LP5. Przeczytałem już cały wątek ale już nie wiem czy jak zaktualizuje oprogramowanie przez KIESA do tego podanego wyżej to mogę uwalić telefon czy też nie.

Drugie pytanie to takie czy jeśli chcę wrzucić oficjalny soft 4.04.bez brandu przez odina to też mogę uwalić telefon? Jeśli da się wrzucić oficjalny 4.0.4 bez brandu to jaki rom i po kolei co i jak robić żeby nie uceglić mojego wyczekanego telefonu?

Czytałem już sporo na forum, ale jest tu tyle rożnych informacji, że się pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mirant

Mam szybkie pytanie. Mam tel podatny na bricka, custom rom Paranoid(wersja z czerwca) i siyah kernel 3.1. Teraz oddaję telefon tacie i chcę mu wgrać normalny soft Odinem. Co zrobić? Wgrać jedno czy 3 plikowca? Czy wtedy kernel również zamieni się na stockowy? Jest przy tym jakieś ryzyko bricka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Spokojnie PC Odinem możesz wgrać ROM i nie grozi brick. Żeby telefon lepiej chodził proponuję wgrać najpierw 3 plikowy ROM, później na niego dopiero 1 plikowy. Wgrywanie 1 plikowego ROM-u powoduje jakby nałożenie na poprzednio ROM nowego. 3 plikowy wyczyści pozostałe "śmieci" po custom ROM-ach. Brick grozi jak spełnisz 3 warunki jednocześnie:

1. Podatny chip na bricka

2. Telefon zrootowany na oficjalnym kernelu Samsunga ICS i być może JB ( stockowe kernele GB są z zasady bezpieczne)

3. Używasz CWM recovery (na oficjalnym kernelu Samsunga ICS i być może JB)

PC Odin jest narzędziem serwisowym i wgrywanie jest bezpieczne (o ile nie popełnisz sam błędów- zamiana plików, przerwa zasilania, ROM od innego modelu itp.)

Po wgraniu oficjalnego ROM-u tracisz roota i brick nie grozi (chociaż czasem pamięć lubi w Samsungach paść, ale na to już nie mamy wpływu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Mam bricka, 4.03 i9100XXLPQ czyli oficjalny i nie mam roota (zamazał się oficjalnym romem).

Jeśli dobrze zrozumiałem, mogę wgrywać każdy 4.1.2?

Chodzi mi o któryś z poniższych, a w sumie każdy 4.1.2...

• [i9100][JB 4.1.2][XXLSJ][LEAKED soft samsunga]
    • [XXLSJ][4.1.2][CWM][Aroma] RononDex AtypicalROM 1.0.87
    • SiyahKernel S2-v4.1.2 (27.08.2012)

Dzięki!

Notatka od Moderatora: Sekator
    wykrzyk.png NIe cytujemy postów poprzedzajacych !
    Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi