Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

denna

Sprawdziłam własnie programem eMMC Brickbug Check moją s2 i wychodzi na to że mogę "korzystać z tel na maxa" - "No, sane chip."

Moje pytanie brzmi - czy ten programik daje 100% pewności ze mam Sane Chipa, a nie Insane?

Czy jeśli mam Sane Chipa na 100%, to jestem też 100% Brickbug free? Wiem że to może błahe pytanie ale lepiej wiedzieć że nie złapie się bricka na pewno a nie że się nie powinno złapać Zwłaszcza że Hardbrick do fajnych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudus8

@up

Według mnie daje 100% pewności ze chip jest OK, ja niestety nie mam takiego szczęścia, choć nie wiedziałem wcześniej że SGS II ma taką wadę i pobrałem z samfirmware rom 4.04 i flashowałem Odinem. Kilkukrotnie także robiłem wipe data poprzez kombinację klawiszy power+ volume+ i nic się nie stało....

Na moim SGSII nigdy nie było customowego romu, a chętnie bym sobie wgrał któregoś z dostępnych na forum, ale boje się bricka....

Ale reasumując sprawdzenie daje 100% pewności co do chipa, ale dla pewności poczekaj na opinie innych forumowiczów.

Pozdrawiam

Notatka od Moderatora: Sekator
    wykrzyk.png Nie cytujemy postów poprzedzajacych ! Wystarczy @up
    Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy jeśli mam Sane Chipa na 100%, to jestem też 100% Brickbug free?

To oznacza tyle, że mając zdrowy chip możesz kozystać z romów posiadających brick'ogenne kernele oraz nie musisz zabezpieczać się bezpiecznymi custom kernelami przy wykonywaniu modyfikacji z użyciem CWM recovery.

Brick'i zawsze mogą się pojawić, np. spowodowane wadliwym wgraniem oprogramowania lub przerwaniem takiej czynności.

Ale te są już łatwiejsze do "ogarnięcia".

To tak w dużym skrócie, resztę doczytasz w już istniejących wątakch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woook

@up

Potwierdzam - co prawda SGS II mam od niedawna ale zanim zabrałem się chociażby za odpalenie telefonu to dużo poczytałem - wszystkie źródła podają że jeśli masz "Sane Chip" w swoim telefoniku (ja też :) ) to hardbricka mu nie zrobisz wgrywając wadliwy soft/kernel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ROM 4.0.3 na telefonie pokazuje mi aktualizację do 4.0.4, który powoduje bricka. Nie aktualizuję bo nie chcę uwalić gdyż mam wadliwy chip. Moje pytanie brzmi: gdybym teraz poprzez telefon zaktualizował to czy złapał bym bricka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Bez roota i CWM recovery nie złapiesz bricka. Bricka łapie się na CWM recovery, po zrootowaniu telefonu (mając podatny chip- błędem jest określanie go wadliwym) na oficjalnym kernelu Samsunga (tylko w ICS 4.0.4).

Reasumując aktualizacja przez oficjalne kanały Samsunga nie ma żadnego związku z brickiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak dobrze zrozumiałem, skoro nie chcę teraz rootować telefonu ani używać cmw recovery, mogę spokojnie zaktualizować do 4.0.4 z poziomu telefonu? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Oczywiście masz rację. Nie będziesz używał CWM recovery, bo w stockowym ROM-ie go nie ma. Najbardziej niebezpieczne jest rootowanie wgrywając tzw. fake CWM recovery. Nie polecam tej metody. Najprostsze i bezpieczne uzyskanie roota jest wgranie przez stockowe recovery kernela PhilZ. Więcej jest w wątku z mojej stopki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sensej

Wiadomo może z jakiego przedziału czasowego wydawane zostały te telefony z wadliwymi chipami?

Od kiedy do kiedy ? Jest na to jakiś ustalony czas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi