Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

Preza, trzeba zmienić płytę główną inaczej nie ruszy z tego co czytałem. Uszkodzona jest pamięć flash której nie da się naprawić żadnym softem póki co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy NEAK kernel wersja AOSP jest tylko na źródłach CM9 czy też ciągnie coś z Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz w changelogu NEAK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Patroy
Mi Note padl wlasnie. Na razie go nie podnioslem. Wchodzi w tryb download ale zaden rom sie nie instaluje. Operation failed

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

Ciekawe czy serwis wie o tym co się dzieje z telefonami po wadliwych kernelach, jestem pewien że nie i że od razu wykryją wadę sprzętu i dostaniesz nową płytę główną. Nie ma co kombinować tylko oddaj na gwarancje i powiedz że kies ci uwalił telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Deweloperzy z sekcji SGSII na XDA wiedzą o tym błędzie już niemal od miesiąca (od 17 kwietnia). Wadliwe kernele wykorzystujące ten błędy przeciek wersji KOR Samsunga zostały usunięte lub zamienione na wersje bez tej przypadłości.

Problem polegał na tym, że źródła na gitchubie były strzelone (nie wiadomo czy celowo, szczerze wątpię) i cześć deweloperów (ścigają się ze sobą nawzajem, kto wprowadzi wcześniej nową wersję) skompilowała swoje kernele na bazie tego wycieku. Niestety Gokhanmoral wypuścił na tym źródle wersję 3.1rc6.

Powodowała ona w niektórych przypadkach hardbrick telefonu gdy po wgraniu kernela wykonało się factory reset w recovery. Gokhan wycofał szybko tę wersję i pod tą samą nazwą wypuścił poprawioną wersję na sprawdzonych źródłach. W sieci, niestety, krążą jeszcze po różnych stronach wadliwe wersje więc zalecam ściąganie Siyaha bezpośrednio z witryny Gokhana TUTAJ a nie z szemranych "szybkich linków".

Nie wiem jak w przypadku Galaxy Note, może tam deweloperzy zaspali i hurtem wypuścili kernele na uszkodzonym przecieku, nie mam pojęcia jak to jest z tamtym telefonem. W każdym razie wszystkie kernele Siyah są wolne od tego bardzo poważnego błędu, nie wiem jak z innymi bo nie śledzę działalności wszystkich deweloperów.

czyli już jest bezpiecznie?

Z tego co widzę to tylko kernel CM9 jest na swoich źródłach, bo NEAK i inne AOSP "based on samung update4 patched to linux 3.0.31"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kunon

Teoretycznie jest możliwość sprawdzenia nawet uszkodzonej pamięci nand flash robiąc zrzut w trybie RAW odpowiednim sprzętem (a pewnie mają też inne możliwości, wystarczyłoby sprawdzenie konkretnych bloków pamięci) ale w przypadku naszych serwisów to wątpię żeby robili problemy. To swojskie chłopaki i pewnie nawet nie wnikają tylko wymieniają cały mainboard.

Do tej pory nie znaleziono w źródłach błędu, który powoduje ten problem. Podejrzenia padały na mechanizm sprawdzający modyfikację bootloadera (czyli np. bootloader z GB na systemie ICS albo zmodyfikowany przez TriangleAway) ale nie zostało to potwierdzone (przynajmniej o ile wiem w przypadku SGS2).

Myślę, że profilaktycznie ci którzy korzystają ze starego bootloadera, lub modyfikowali go w celu usunięcia licznika, powinni w najbliższej przyszłości rozważyć powtórną procedurę instalacji przez Odina od KI3 do ICSa i wykonanie roota metodą fake recovery, która jest bezpieczniejsza.

---------- Post dołączono o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

czyli już jest bezpiecznie?

Z tego co widzę to tylko kernel CM9 jest na swoich źródłach, bo NEAK i inne AOSP "based on samung update4 patched to linux 3.0.31"

Te bazujące na czwartej aktualizacji są bezpieczne, przynajmniej Siyah, nie wiem jak inne, bo ich nie używam. Śledzę prace Gokhanmoral na tyle długo, że jemu najbardziej ufam. Przerażają mnie takie wynalazki jak np. w ostatniej wersji Abyss - resetowanie licznika flashowań z poziomu recovery. To, wybaczcie porównanie, jakby dać dziecku odbezpieczony granat do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
duchu

Jak dla mnie to tragedia, najpierw pol roku czekania na isc avteraz cos takiego. A potem sie dziwia ze ludzie odchodza os androida na rzecz ios czy wp. Ja aktualnie mam miui 2.5.11 i chyba nie ma w nim takiegoie problemu. Ale jak dla mnie to juz kolejna wpadka z strony samsunga ktora powoduje moja coraz wieksza niechec do nich...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten problem był też przez kies?

Jeśli nie to Samsung nawet nie będzie musieć się tłumaczyć :-\ Jednak z tego co czytam to ciężko mi w to uwierzyć że w tak dużej korporacji specjalnie uszkodzonoby kod żeby popsuć parę telefonów. Przecież to nawet nie jest odsetek na którym mogłoby zarobić serwisy itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Preza

Note ruszyl. Odin 1.87 + pit z watku xda o padnietym fonie i LC1 3 plikowy z repartition

Wysyłane z mojego GT-P7500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teoretycznie jest możliwość sprawdzenia nawet uszkodzonej pamięci nand flash robiąc zrzut w trybie RAW odpowiednim sprzętem (a pewnie mają też inne możliwości, wystarczyłoby sprawdzenie konkretnych bloków pamięci) ale w przypadku naszych serwisów to wątpię żeby robili problemy. To swojskie chłopaki i pewnie nawet nie wnikają tylko wymieniają cały mainboard.

Spokojnie nie sprawdzają bo nie mają sprzętu albo im się nie chce. Koledze przy wgrywaniu romu padł telefon bo został wgrany rom od innego modelu, nie było żadnej reakcji na nic, wysłał do serwisu i napisali że została wymieniona płyta główna. Wszystko na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi