Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

Hardbrick dotyczy oryginalnego nie modowanego kernela na ics czyli jb jest bezpieczny lub poprzednie wersje jak gb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brzytew

Ej a tym programikiem co sprawdza czy mam wadliwy chip nie pamietam nazwy to musze miec roota zeby go uzyc czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Program nazywa się eMMC check. Do sprawdzenia rodzaju chipa nie musi być roota. Ta apka może też przeskanować pamięć telefonu i do tej funkcji potrzebny jest root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brzytew

A pamieć telefonu w jakim celu ma przeskanować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Czy nie ma ewentualnych uszkodzeń, "bad sektorów".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak juz przejde na 4.1.2 po wgraniu omegi moge uzywam philz touch recovery czy to rowniez jest niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

Na 4.1.2 jest bezpieczne. Nie ma obaw że uwalisz telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem SGS 2, poczytałem troszkę i sprawdziłem tym programem eMMC check niestety mam wadliwy chip i kusi mnie zabawa ze zmianą i testowaniem ROM-ów ale szczerze boje się, że uwale telefonik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregs

Telefon jak każde urządzenie może się uszkodzić. Bywa, że po nocy nie reaguje na nic, ale wadliwy chip pamięci dopiero w połączeniu z wadliwym oficjalnym kernelem Samsunga na ROM-ach ICS 4.0.4 i w połączeniu oraz z CWM recovery może powodować bricka. ROM-y GB, ICS 4.0.3 oraz JB są zabezpieczone przed brickiem i "zabawa" w custom ROM-y jest pod tym względem bezpieczna. Oczywiście zdarzają się bootloopy i wykrzaczania softów, ale to inna bajka. Łatwo jest sobie z tym poradzić i nie uszkadza telefonu. Niestety posiadacze SG Note są w gorszej sytuacji. Samsung nie naprawił kerneli i na wszystkich oficjalnych kernelach grozi brick. Dlatego deweloperzy tworzą custom kernele z dodaną łatką przeciwbrickową, które praktycznie na wszystkich ROM-ach zabezpieczają przed brickiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marqin

Użycie Heimdall do sflashowania romu do JB nie spowoduje bricka, jeśli mam feralny kernel i wadliwy chip?

Edytowane przez Marqin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi