Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    Spokojnie nie sprawdzają bo nie mają sprzętu albo im się nie chce. Koledze przy wgrywaniu romu padł telefon bo został wgrany rom od innego modelu, nie było żadnej reakcji na nic, wysłał do serwisu i napisali że została wymieniona płyta główna. Wszystko na gwarancji

ja też bym się nie martwił że odrzucą gwarancję - sytuacja jest prosta i klarowna - oni muszą z czegoś żyć - zatem odrzucą uszkodzenia mechaniczne i ewentualnie jakieś super bezczelne i nic nie zarobią - a reszta idzie do wymiany mobo bo wtedy mają pieniądze za naprawienie od samsunga

kasa kasa kasa - gorzej że nie panują nad sytuacją w samsungu i wychodzą takie kwiatki >:(

Edytowane przez robix1999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za zadawanie pytań "czy jestem bezpieczny" poleci warn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kunon

Oj, Omen, zadałeś to samo pytanie tylko w nieco inny sposób ;P

Ale widzę, że ciężko Wam sprawdzić wersję update'u z której korzysta kernel. Na SGSII wszystkie kernele do LP8 włącznie są na pewno dobre. LP9 też, ale jest zbugowany, więc tak czy inaczej lepiej go nie używać. Generalnie wszystkie oficjalne kernele z serii 4 są ok. Problem powodowały kernele skompilowane przy użyciu ostatniego "wycieku" Sasmunga.

O Galaxy Note się nie wypowiem, ale to i tak nie ten dział żeby roztrząsać problemy z N700. Może tam oficjalne też są nastawione na udupianie tych, którzy bawią się z recovery, czyli coś na co Sasmsung do tej pory patrzył przez palce. Oby nie okazało się, że to celowe zagranie mające na celu sprzedanie SIII użytkownikom, którzy uwalili SII i Note :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marler

@cyceron - Wybacz ale pierwszy wątek nie wyjaśnia wszystkiego. Dla normalnego użytkownika mówi on, że.. jego telefon i tak zdechnie jeśli go aktualizował.. Odnośnie SGS II jest zaś napisane tylko w odniesieniu do wycieku (wycieku czy wydania? bo o ile wycieki mogą zagrażać to wydania softu powinny, choć nei muszą być poprawne- tu na myśl mi przychodzi soft LP9, który uwalał choć nie do końca telefony, właśnie podobno ze względu na błędy w Kernelu) softu z AT&T.. Tak więc pytanie moje brzmi: jakie jest zagrożenie dla nas jako użytkowników SGSII, którzy jak np ja uzywają świeżych wydań softów z forum (na lp9 sie nie zdecydowałem) i nie mieszają w kernelach? Mamy przerąbane czy nie? Powiesiliście takie straszydło nie wnikając we wszystkie szczegóły- owszem, jeśli chodzi o notka to wiadomo-nie aktualizowac.. Ale GSII? Czy duże ryzyko wiąże się z kolejnymi aktualizacjami? Czy może jednak zmienić sam Kernel ażeby tylko sie pozbyć stockowego?

Wybaczcie może głupie pytania, ale czytanie ze zrozumieniem tego tekstu nawet trzykrotnie, nie przyniosło mi odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego momentu sgs2 padał tylko przez JEDNĄ wersję kernela czyli siyah 3.1 rc6. Jedynie on zawierał fragment niszczycielskiego kodu. Wszystkie pozostałe kernele są bezpieczne. Wystarczy obserwować XDA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Do tego momentu sgs2 padał tylko przez JEDNĄ wersję kernela czyli siyah 3.1 rc6. Jedynie on zawierał fragment niszczycielskiego kodu. Wszystkie pozostałe kernele są bezpieczne. Wystarczy obserwować XDA.

prawda i padał tylko jak się wipowało system - i na kilku procentach urządzeń - na moje szczęście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Mam SAMSUNGA NOTE i SGS2. Oba funkcjonują wyśmienicie i oba maja ICS. W SGS2 wgrywany był przez KIES, w NOTE, Odinem. Nie miałem nigdy zaufania do Odina i dlatego wszelkie aktualizacje wykonywałem przez OTA lub Kies i od dwóch lat nie miałem żadnych niespodzianek, a aktualizacje przez OTA w Samsungu, to bajka w porównaniu np. do HTC.

ICS do NOTE, nie jest jeszcze dedykowany dla Polski i dlatego spodziewałem się jakiś niedogodności. Ale okazało się, że wszystko działa wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza
    Napisano (edytowane)

Up@ to sprobuj uzyc recovery. Ja swojego Note 3 dni podnosilem na rozne sposoby. Teraz mam teho roms LPY jeszcze raz, ale juz z kernelem LPF

Wysłane z mojego GT-N7000

Edytowane przez Preza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Akurat posty poczyscił Sekator, ale ok.

//Sekator - eee co za problem wystarczyło napisać PW

//Cyceron - ktoś wolał wylać wiadro pomyj, za co zresztą dostał bana.

Edytowane przez cyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FishBB

jak sprawa wygląda na dzisiaj? Wszystkie kernele są bezpieczne? SiyahKernel chciałbym wgrać w wersji 3.2.6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi