Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

SiyahKernel 3.2.6 na pewno bezpieczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Niedawno ściągałem ze strony sampro.pl oficjalny ROM ISC 4.0.3, I9100XXLPW(XEO) z maja 2012r. Czy karnel z tego ROM-u jest też zagrożeniem? Telefon mam od producenta czyli nie brandowany ani z simlockiem. No i ściągnąłem ten programik z XDA no i

Verdict:

"DENGER! This eMMC chip is *known*to have the brick bug!"

Pytanie co dalej teraz? Jeśli ta aplikacja faktycznie prawidłowo diagnozuje ten temat.

Edytowane przez HeavyGear

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pisze w tej aplikacji ze moja wersja eMMC moze miec brick buga... ale tak ale nie wiem do konca o co z tym brick bugiem chodzi. Mam najnowszy rom wanamLite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wall-E
    Verdict:

"DENGER! This eMMC chip is *known*to have the brick bug!"

Oznacza to mniej-więcej, że chip eMMC w Twoim fonie jest podatny na błąd "uceglenia" fona.

Sam w sobie fakt ten nie jest groźny. Jak to mówią: "z tym da się żyć aż do samej śmierci". Sens tego komunikatu jest taki, że musisz uważać z kernelami bo jak wgrasz "trafiony" kernel to na bank będziesz miał gustowny, acz drogi, przycisk do papieru.

Potwierdza to Chainfire pisząc:

This is only dangerous if your kernel is dangerous as well.

Jeśli kumasz nieco po inglezi polecam zerknięcie również i do tego posta na XDA: xda-developers - View Single Post - [08.06.2012] Got Brickbug ? v1.1

Entropy512 opisuje w nim stan wiedzy na dzień 06.06.2012 dotyczącej felernych kerneli.

Edytowane przez Wall-E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki sam komunikat jak koledzy powyżej.

Jeśli nie bawię się w zmiany Kernelii i wgrywam tylko stockowe romy, " powinienem czuć się zagrożony "?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wall-E

W świetle tego co Entropy512 pisze w swoim poscie (link w poscie powyżej Twojego) to nie jesteś zagrożony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem, nowym użytkownikiem SGS2.. I powiem szczerze jestem zbyt zielony.. ; x

Po zaktualizowaniu oprogramowania KIES, pojawiła mi się u czekana aktualizacja ICS 4...

I mam związku z tematem o Bricku pytanie.. "Galaxy S II I9100.

PDA LP7

PHONE LPS

CSC LP5 (CPW)." Aktualizacja zawiera mniej więcej taki tytuł jest bezpieczna ? Będzie dla pokolenia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adnet

Dla podsumowania zapytuje - niebezpieczne są tylko kernele skompilowane ze źródeł wymienionych w pierwszym poście? Jeśli flashuje dajmy na to z obecnego Resurection Remix 2.2 na stokowy LPG z opcją factory reset wpierw dla wywalenia pozostałości z poprzedniego romu, to nie będzie problemu?

I czy lepiej dawać opcje wipe dla data oraz dalvik-cache czy tez może w sekcji mount and storage format system?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pytanko czy objawem felernego kernela może być np takie coś ze fonik działa normalnie. Nagle pyk gaśnie zaczyna się grzać jak mikrofala. Mimo wszystko po wyjęciu i włożeniu bat znów funkcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi