Skocz do zawartości
Silencer

[OSTRZEŻENIE] Kernele ICS od Samsunga mogą powodować hardbrick!

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem ale 1 post nie napawał mnie optymizmem po stwierdzeniu ubicia fona przez odina stąd decyzja o aktualizacji przez kiesa. Custom romu nie wrzucałem a rota robiłem metodą fake recovery. O dziwo wszelkie wipe'y w recovery jak i przywracanie stanu fabrycznego przebiegało pomyślnie. Nie zamierzam kombinować na własną rękę, w sklepie w którym kupowałem telefon pracuje moja siostra i już łatwi wysyłkę do serwisu. Nie zamierzam tutaj nikogo wypytywać co zrobić aby odżył, czytałem ten topic ze zrozumieniem, po prostu chciałem zostawić jakąś informację dla innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

twoj przypadek mogl byc spowodowany cala ta afera kernelowa ale ubicia telefonu przez kiesa zdarzaly sie...

gdziec czytalem ze nawet serwisanci nie do konca pozytywnie wypowiadaja sie o update'owaniu telefonu przez kies

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto Ci powiedział że uwaliłeś fona?

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem możesz wejść do Download Mode...

Więc podpinasz fona ,wgrywasz 3 plikowego KI3,

na to (możesz jeszcze dla pewności wipe zrobić) 1 plikowego ICS-a LPW i cieszysz się fonem...

(sorry za OT,wiem że tu nie miejsce) ;)

@down: W takim razie użyj tej metody ( z wgraniem PIT-a)

potem reszta tak jak pisałem...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1760107

Edytowane przez daras66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem mogę wejść w download mode, ale po zaaplikowaniu jakiekolwiek romu jedno czy trzy plikowego, prawdopodobnie(nie pamiętam a teraz jestem w pracy) po boot.bin w linijce format wyświetla failed i przerywa całą procedurę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ubiłeś procesy kies w menadżerze zadań w widnowsie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co dobrze pamiętam, to w przypadkach które były omawiane u nas na forum to telefon stawał na wgrywaniu DATAFS a nie na boot, no ale może załapałeś bricka innej części pamięci ... Jak chcesz się bawić, to w tym temacie dałem sporo linków do ratowania fona na bricku http://forum.android.com.pl/f167/uwalony-samsung-galaxy-s2-195934/#post1652525. Jeśli zaś nie bardzo masz na to ochotę i masz wszystko czyste (tzn. oryginalny soft samsunga, bez ŻADNYCH modyfikacji), to oddaj do serwisu.

@tomahawk5000

Co do twojego pytania z poprzedniej strony, uważam, że nie masz się tym co przejmować, ale uwagę zachować warto. Jeśli specjalnie zbrickujesz fona jakimś modyfikowanym oprogramowaniem, to pamiętaj, że serwisanci mogą to odkryć i unieważnić ci gwarancję, a wtedy zrobi się nieciekawie ... Osobiście jak czytam to forum, to jeszcze nie czytałem, żeby komuś z tego tytuły odrzucili gwarancję, nawet jeśli miał modyfikowany soft (choć niewiele osób kończy temat, mówiąc w końcu czy się udało z gwarancją czy nie), bynajmniej takie ryzyko istnieje i trzeba o tym pamiętać. Ponadto, jaką masz pewność, że po oddaniu ci go z gwarancji, nie dostaniesz ponownie chipa podatnego na bricka ? To jest tak jak z wymianą aparatu, czy ekranu, bo coś mu dolega (różowa plama, spadki FPS, zielona poświata itp.), a po wymianie, okazuje się, że ten nowy też to ma, albo dolega mu coś innego. Możesz teoretycznie ponownie telefon zbrickować i oddać na gwarancję, ale wtedy prawdopodobieństwo, że serwisanci wykryją zmiany w sofcie gwałtownie rośnie, bo na chłopski rozum, jeśli ten sam telefon przychodzi po raz któryś do serwisu, z tym samym problemem, który niedawno został naprawiony, to coś tu nie gra ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie. daras66 piwko poleciało:) Twój sposób zadziałał, ale standardowo bez problemów się nie obyło, po piątej próbie wyjąłem baterię na 15 minut i za 6-tym razem przeskoczył boot.bin... a teraz już konfiguruję w pełni działającego XXLPW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanie...

Otóż zamierzam zrobić flash romu w wersji XXLQ7 który prawdopodobnie ma kernel który powoduje brick telefonu.

A jeżeli przed i po wgraniu nowego romu zrobię pełen WIPE a potem zrobię ROOT prze ODIN a potem też ODINEM załaduję np. SPEEDMOD KERNEL to dalej będę narażony na uceglenie telefonu ??

Pytam bo nie wiem do końca jak to jest a wolę wstrzymać się do flashowania ROMu do momentu aż wyjdzie jakiś normalny nie powodujący brick-a telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co do twojego pytania z poprzedniej strony, uważam, że nie masz się tym co przejmować, ale uwagę zachować warto. Jeśli specjalnie zbrickujesz fona jakimś modyfikowanym oprogramowaniem, to pamiętaj, że serwisanci mogą to odkryć i unieważnić ci gwarancję, a wtedy zrobi się nieciekawie ... Osobiście jak czytam to forum, to jeszcze nie czytałem, żeby komuś z tego tytuły odrzucili gwarancję, nawet jeśli miał modyfikowany soft (choć niewiele osób kończy temat, mówiąc w końcu czy się udało z gwarancją czy nie), bynajmniej takie ryzyko istnieje i trzeba o tym pamiętać. Ponadto, jaką masz pewność, że po oddaniu ci go z gwarancji, nie dostaniesz ponownie chipa podatnego na bricka ? To jest tak jak z wymianą aparatu, czy ekranu, bo coś mu dolega (różowa plama, spadki FPS, zielona poświata itp.), a po wymianie, okazuje się, że ten nowy też to ma, albo dolega mu coś innego. Możesz teoretycznie ponownie telefon zbrickować i oddać na gwarancję, ale wtedy prawdopodobieństwo, że serwisanci wykryją zmiany w sofcie gwałtownie rośnie, bo na chłopski rozum, jeśli ten sam telefon przychodzi po raz któryś do serwisu, z tym samym problemem, który niedawno został naprawiony, to coś tu nie gra ...

Co do specjalnego brickowania fona z felernym chipem eMMC to ja tak zrobiłem. Tomahawk5000 o tym wie bo pisałem mu na pw. Poszedł do serwisu i na gwarancji wymieniłi płytę główną i cały układ radiowy. Nowe części datowane na 05/2012. Płyta już bez felernego chipa. Jak ktoś potrzebuje info o bricku o którym ani reckowery ani download mode się nie odpalają to zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Panowie, przeklejam z mojego wątku usuniętego, bo już mam taki mętlik w głowie że kosmos..

Siedzę aktualnie na Gingerbread XWKE7, brand na Playa. Nie narzekam, jest naprawdę świetny. Pomyślałem jednak, że może zrobię update do ICS, albo chociaż GB 2.3.6 - gdy mi nie spasuje to zawsze mogę wrócić do swojego sprawdzonego XWKE7.

Problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia co wgrać.. jak wygląda sytuacja z tymi brickbugami? których ROMów nie wgrywać, a które na pewno są czyste?

W spisie ROMów widzę XXLPW (ICS) - można go śmiało wgrywać?

A może jakiś inny?

---------- Post dołączono o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Zgodnie z tym postem - http://forum.android.com.pl/f167/najnowsze-romy-co-z-brickbugiem-196526/#post1657465 - myślę, że najlepszy będzie LPW, najmniej ryzykowny, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi