Skocz do zawartości
rogalxxx

W 3 dni sam nabil 900pln! :( czyli nadmierne wykorzystywanie internetu

Rekomendowane odpowiedzi

szachu
    najwiekszy bylo 108mb w miedzy czasie po 50 i kilka po 3mb

poza tym normalne proby synchronizacji po 100-400kb ( ale tez troche sporo co? i do tego co godzine)

no i dlaczego codziennie po 22?

mam call meter i on pokazuje ogolea ilosc danych chyba

bo w przychodzacych mam 581 (pewnie te z wifi) a wychodzace 14mb!

Nieciekawie to wygląda. Nawet ta synchronizacja, zazwyczaj są to paczko po ok. 10 KB, a te 108MB to koszmar. I to było jako jedna paczka (tzn. jedno połączenie)? Miałeś włączone 3G? Ale nawet po 3G to by trochę trwało ściągnięcie takiej paczki. To jakaś bzdura, spróbuj wyjaśnić z operatorem. Trzeba by było sprawdzić (o ile się da) z jakiego adresu były pobierane te dane (niestety, ja nie wiem jak to zrobić).

Co do zliczania danych, dlatego używam 3G WatchDog, bo on zlicza tylko dane z GSM, miał byś wtedy szansę szybciej wyłapać, że coś jest nie tak.

PS. Wiem, że to głupie, ale może załapałeś jakiegoś wirusa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon WYSYŁAL TE DANE!

nie odbieral!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie jest jaki masz abonament. Ja tez sie tak naciolem. :/ mam 2gb danych wykupione wiec korzystalem do woli, a tu zonk 250zl za pobieranie danych... i okazalo sie, ze pakiet owszem dziala, ale nie podczas korzystania z roamingu w plusie... wtedy sie placi jak za zboze. :/ faktycznie dziwne, ze stalo sie to bez twojej wiedzy. Dzwoniles do OK? Moze cos da sie zdzialac. Powodzenia.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co on mógł wysłać co ma rozmiar 100mb? Przecież system tyle nie waży... Kiedyś miałem podobną sytuację tylko że na 250zł I trzeba było uregulować. Dobrze było by wykminić tą sprawę by inni mogli się uchronić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    Pytanie jest jaki masz abonament. Ja tez sie tak naciolem. :/ mam 2gb danych wykupione wiec korzystalem do woli, a tu zonk 250zl za pobieranie danych... i okazalo sie, ze pakiet owszem dziala, ale nie podczas korzystania z roamingu w plusie... wtedy sie placi jak za zboze. :/ faktycznie dziwne, ze stalo sie to bez twojej wiedzy. Dzwoniles do OK? Moze cos da sie zdzialac. Powodzenia.

Tak by the way. W playu sie da zablokować internet jeśli wyszedłeś z nadajników play i korzystasz aktualnie z plusowych. Wtedy neta po prostu nie ma i nic nie nalicza dodatkowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    telefon WYSYŁAL TE DANE!

Nie masz jakiegoś ... torrenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cholera, mozliwe zeby ktoras aplikacja wysylala dane w takiej ilosci?

---------- Post dołączono o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

jest jakis sposob zeby zobaczyc ( w logach?) ktora co wysylala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz jakie masz na telefonie. Może znajdziemy winnego ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ACV, adobe reader, Adv task killer, AEP reader, alarm clock, aldiko, allegro, androidVNC, astro,barcode,bubble,bubble popper, call meter, color flashloght, color note, convert droid, copilot,fishi.n 2 go, google sky map, gps test, iReader, jewels, labirynth lite, metal detektor, mobile ambulance, nimbuzz, notes, polska klawiatura, ourgroceries, pdf viewer, Spy camera, smooth calendar, solitaire, tapatalk, terminal emu, vignette, wifi anlyzer, zedge,

pominalem wszystkie "firmowe"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak by the way. W playu sie da zablokować internet jeśli wyszedłeś z nadajników play i korzystasz aktualnie z plusowych. Wtedy neta po prostu nie ma i nic nie nalicza dodatkowo ;)

Tak... tak... teraz juz wiem. :) szkoda, ze tyle mnie to kosztowalo. :/

A bardziej w temacie.

Skad wiesz, ze to sa wysylane dane.... wczesniej napisales, ze callmeter pokazuje cie piecset cos tam mb sciagnietych i 14 wyslanych... na playmobile24 tez nie widzialem jeszcze zeby zliczalo dane wyslane przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi