Skocz do zawartości
rogalxxx

W 3 dni sam nabil 900pln! :( czyli nadmierne wykorzystywanie internetu

Rekomendowane odpowiedzi

szachu

Coś jest nie tak. Zauważcie, że te dziwne transfery są u wszystkich w mniej więcej tym samym czasie (23-3 w nocy). To musi być jakaś aplikacji, albo z nowu coś się pop... w PLAYu z transmisją danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    najgorsze jest to ze play ma to w du**e, jak pierwszy raz przeczytalem o takim przypadku to sprawdzilem na stronce moje konto i znalazlem okienko "limit kredytowy" ustawione na 1200 zl, czyli tyle mozna nabic i dopiero zablokuja telefon, chcialem to zmniejszyc bo po cholere ryzykowac, nabicie takiej kwoty, w salonie dowiedzialem sie ze miniumu to 200 zl, zadzownilem do bok a tam mi mowia ze nie mozna obnizyc mozna tylko zwiekszyc, na pytania dla czego nie moge tego ustawic na mniejsza kwota nie uzyskalem odpwiedzi, "nie bo nie" :/ dlatego codziennie sprawdzam wykorzystanie pakietu a w nocy airplane mode sie wlacza na wszelki wypadek i narazie nic sie nie nabilo ponad miare

no i wlasnie to jest ta paranoja, internetowy telefon, w ktorym trzeba uwazac zeby nie uzywac internetu.

cos mi sie do mnie usmiecha stara nokia e51 mojej zony...

---------- Post dołączono o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

stawiam jednak na aplikacje jakas... tak jak mowilem, kupielm play fresh za 5pln i bede monitorowac przez min 24h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

zainstaluj sobie netcounter on oblicza osobno dla sieci komorkowej i wifi, a synchronizacja własnie tyle pochałania ( około 500 kb )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Obstawiam na jakieś przekręty u operatora. Sam używam G1 w angielskiej sieci t-mobile i właśnie sprawdziłem swoje transfery po 3g a netu nie blokuję nigdy. Nie ma mowy o żadnych uploadach po 150 mb. Nie wiem co to za aplikacja by musiała być żeby wysyłać z telefonu takie ilości danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Moze to byc tez jakis malware. Lepiej uwazac.

// tapniete z Milestona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

Powiedz czy ustawiałeś statyczny adres ip w telefonie dla swojej sieci wifi ? Może naprowadzi cię na trop ta historia :

http://www.wykop.pl/ramka/284735/genialny-system-rozliczeniowy-w-play/

Tam koleś dostał rachunek na 1300 pln.

wynika z tego że w play mimo wyłączonego netu w telefonie potrafią naliczyć opłatę za samą próbę łączenia się z bramką operatora. Musiałbyś wyciągnąć od Playa wykaz adresów ip z którymi łączył się telefon. Wskazówki po lekturze linku.

Edytowane przez k0v4l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    no i wlasnie to jest ta paranoja, internetowy telefon, w ktorym trzeba uwazac zeby nie uzywac internetu.

Przecież to nie wina telefonu, tylko operatora.

Edytowane przez rzęsor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    jak pierwszy raz przeczytalem o takim przypadku to sprawdzilem na stronce moje konto i znalazlem okienko "limit kredytowy" ustawione na 1200 zl, czyli tyle mozna nabic i dopiero zablokuja telefon, chcialem to zmniejszyc bo po cholere ryzykowac, nabicie takiej kwoty, w salonie dowiedzialem sie ze miniumu to 200 zl, zadzownilem do bok a tam mi mowia ze nie mozna obnizyc mozna tylko zwiekszyc, na pytania dla czego nie moge tego ustawic na mniejsza kwota nie uzyskalem odpwiedzi, "nie bo nie" :/

Nie wierzę - to zapędy na kradzież wojej forsy.

Ja bym pisemnie złożył dyspozycję na obniżenie "progu" do np. 100zł. I zażądał odpowiedzi i potwierdzenia zmiany tego progu przez operatora. W przypadku odmowy (powinni podać podstawę prawną), - pismo do Sądu polubownego na działania operatora.

W innej sprawie, ale operatorzy jednak wolą się "ułożyć" niż targać się po sądach.

Sprawdzałem to organoleptycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rzabcio

Panowie! Zastanawiacie się cóż to za aplikacja, polecać instalować netcountery... Słabe szanse, że coś pomoże. Nikt jakoś bowiem nie zauważył wpisu o tym, że taka sama sytuacja wystąpiła na iPhone, a więc to nie problem z Androidem. I to u użytkownika, który w ogóle nie używa internetu! Objawy dokładnie takie same. Wysyłanie abstrakcyjnie wielkich paczek danych w zbyt krótkim czasie, w nocy.

Przeliczcie stosunek przesłanych danych do czasu w jakim były przekazywane i sprawdźcie, czy w ogóle jest możliwe biorąc pod uwagę transfer mobilny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jak nie korzystam z neta a fon potrzebny mi do dzwonienia, czyli na ogol gdy ide na zkupy gdzies, ze znajomymi na miasto to wylanczam wszystko a mianowicie:

sieci bezprzewodobe, satelity GPS, AGPS, MMA i dane, nie ma fizycznej mozliwosci aby telefon polaczyl sie a internetem... do tego dla pewnosci uzywam - APNdroid, power manager (mowi mi czy tel jest w 3g czy 2g.

wiadmo sciagam sobie jakies aplikacje czy gry normalnie przez neta, ale nigdy dziwnych polaczen niechcianych nie mialem,

era abo, 140zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi