Skocz do zawartości
rogalxxx

W 3 dni sam nabil 900pln! :( czyli nadmierne wykorzystywanie internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu nabyłem swojego pierwszego smartfona, xperie z1. Brak pakietu internetowego i włączona transmisja danych sporo mnie kosztowała. Teraz mam pakiet i wszystko działa jak należy.

Od tygodnia moja mama za namową posiada xperie m2. Nauczony przykrym doświadczeniem, wszystkie aktualizację były za pośrednictwem wi-fi, a transmisja danych jest zablokowana. telefon został skonfigurowany pod LTE. Po tygodniu okazało się, że z konta ubyło 20zł. Plus poinformował mnie, że telefon łączył się z internetem. Zastanawiam się jak to możliwe, przy zablokowanej transmisji. Pani stwierdziła, że to błąd androida. Licznik danych wskazuje 2MB. Część jest pobrana gdy aktywowałem LTE. To było jednego dnia, natomiast plus twierdzi ze te łączenia odbywały się regularnie.

Czy jest możliwe, że system sam się łączy z internetem przy blokadzie transmisji?

Dodam, że moja mama na pewno sama nie włączyła tej transmisji i ogólnie radzi sobie z obsługa telefonu. Na razie nie interesuje ją internet, choć była chętna na początku, ale teraz ta sytuacja zniechęciła ja do wykupu pakietu.

Edytowane przez ddns257

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że w Ustawieniach Internetu w telefonie mamy wystarczy wstawić ,,byle jakie '' parametry a telefon nie będzie się więcej łączył z internetem. Miałem podobny problem w telefonie żony. Przy pobieraniu MMS-a łączył się z internetem, zmieniłem ustawienia na ,,byle jakie '' i telefon pobiera mms-y bez łączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skasowałem w APN ustawienia i został tylko MMS, czekam na efekty.

To nie jest rozwiązanie problemu, bo właściwie po co jest to blokowanie transmisji danych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie rekord. Wchodzę ostatnio na pocztę.... gość przedemną miał rachunek z T-Mobile na kwotę 1300 zł. Okej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi