Skocz do zawartości
kriz2000

Czy oplaca sie kupic ten telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku trafiłem na samsunga i5700 spice. Spodobał mi się ten telefonik. Usłyszałem że być może będzie miał multitouch to już wogóle radocha. ale po dłuższych lekturach na jego temat doszedłem do wniosku ze nadaje sie tylko do filmów z powodu procesora. Poźniej zobaczyłem reklame lg gt540 swift. Z wyglądu bardzo mi sie podoba. Mam zamiar nabyć go w niedługim czasie na allegro i mam kilka pytań.

1.Słyszałem o aktualizacji w pażdzierniku systemu do wesji 2.1. Co ta aktualizacja wniesie? Chodzi mi raczej o szybkość telefonu zwłaszcza w grach.

2.Właśnie jak jest z grami na ten telefon? Chodza wszystkie? Czy sie zacinaja? Bo z tego co widzialem w porownaniu ze spica to jest niebo.

3.Przez chwilke mialem ten telefon w rece i troche sie nim bawilem i ciekawilo mnie jak to jest z ta java na ten telefon. Na jednych stronach pisze ze obsluguje a na drugich ze nie. Jak sie nim bawilem to widzialem aplikacje platforma java i dlatego sie pytam. Bo fajnie by sobie bylo zagrac w jave do tego.

4.Jesli juz java chodzi to jak wyglada sterowanie? Czy pojawia sie taka mini klawiatrua jak np. w lg kp500? Czy jestem skazany tylko na gry dotykowe?

5.I jak to jest z tym gps? Raz pisze ze wogole nie ma, raz ze jest ale A-GPS co mnie nie interesuje a tutaj czytam znowu ze jest gps offline co mnie interesuje wiec chce sie dowiedziec.

6.Pytanie moze troche nie na temat bo wczesniej napalilem sie na samsunga omnie z windows mobile. I mam pytanie czy android odstaje od wm? Jakie sa zalety androida w porownaniu z windows mobile oprocz oczywiscie wygodniejszej obslugi? Jesli ktos znalazl to chcialbym doglebne porownanie obu systemow.

Narazie to chyba wszystko jak bede mial wiecej pytan to napisze. Prosze o rozwiniete wypowiedzi nie w jedym zdaniu bo to bedzie moj pierwszy telefon z systemem i pierwszy dotykowy wogole. NIestety moj benq-siemens ef81 odszedl na wieczny spoczynek:p

Edytowane przez kriz2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

ad. 5 GPS jest. A-GPS to wspomaganie ustalenia pozycji przez nadajniki GSM lub internet

ad. 6 WM to jest "wół roboczy". Android jest nastawiony również na multimedia, choć w małym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shail

ad 1. duzo wniesie głównie jesli chodzi o plynnosc systemu, w grach rowniez to odczujesz

ad2. chodzą raczej wszystkie śa już sporzadzone listy gier ktore chodza, spica ma slabe streowniki do gier 3d stąd roznica

ad6. wm wymięka przy androidzie.. wm jest głownie biznesowy, amdroid to centrum multimediow i rozrywki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ultima
    Na początku trafiłem na samsunga i5700 spice. Spodobał mi się ten telefonik. Usłyszałem że być może będzie miał multitouch to już wogóle radocha. ale po dłuższych lekturach na jego temat doszedłem do wniosku ze nadaje sie tylko do filmów z powodu procesora. Poźniej zobaczyłem reklame lg gt540 swift. Z wyglądu bardzo mi sie podoba. Mam zamiar nabyć go w niedługim czasie na allegro i mam kilka pytań.

1.Słyszałem o aktualizacji w pażdzierniku systemu do wesji 2.1. Co ta aktualizacja wniesie? Chodzi mi raczej o szybkość telefonu zwłaszcza w grach.

2.Właśnie jak jest z grami na ten telefon? Chodza wszystkie? Czy sie zacinaja? Bo z tego co widzialem w porownaniu ze spica to jest niebo.

3.Przez chwilke mialem ten telefon w rece i troche sie nim bawilem i ciekawilo mnie jak to jest z ta java na ten telefon. Na jednych stronach pisze ze obsluguje a na drugich ze nie. Jak sie nim bawilem to widzialem aplikacje platforma java i dlatego sie pytam. Bo fajnie by sobie bylo zagrac w jave do tego.

4.Jesli juz java chodzi to jak wyglada sterowanie? Czy pojawia sie taka mini klawiatrua jak np. w lg kp500? Czy jestem skazany tylko na gry dotykowe?

5.I jak to jest z tym gps? Raz pisze ze wogole nie ma, raz ze jest ale A-GPS co mnie nie interesuje a tutaj czytam znowu ze jest gps offline co mnie interesuje wiec chce sie dowiedziec.

6.Pytanie moze troche nie na temat bo wczesniej napalilem sie na samsunga omnie z windows mobile. I mam pytanie czy android odstaje od wm? Jakie sa zalety androida w porownaniu z windows mobile oprocz oczywiscie wygodniejszej obslugi? Jesli ktos znalazl to chcialbym doglebne porownanie obu systemow.

Narazie to chyba wszystko jak bede mial wiecej pytan to napisze. Prosze o rozwiniete wypowiedzi nie w jedym zdaniu bo to bedzie moj pierwszy telefon z systemem i pierwszy dotykowy wogole. NIestety moj benq-siemens ef81 odszedl na wieczny spoczynek:p

A więc tak , po 1 wszystkie odp na twoje pytania są na tym forum. Fakt ,że porozrzucane po rożnych tematach trochę Cie usprawiedliwia dlatego też odpowiem na twoje pytania żeby więcej nie pojawiały się takie tematy ;)

1. Aktualizacja tak jak napisałeś wniesie poprawę wydajności , oprócz tego kilka usprawnień nie pamiętam do końca jakich. I raczej na 95% przed oficjalnym softem pojawi się nieoficjalne 2.1 może nawet na dniach.

2.Jest temat gdzie wypisane są gry które chodzą a które nie: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=16250 Sam dodam od siebie że telefon jest wydajnościowo dużo wyżej nawet od niejednego droższego modelu. Jego wydajność jest na poziomie HTC Legend(ten sam procesor).

3.Java jest obsługiwana, lecz wymaga do tego specjalnego emulatora który można ściągnąć z marketu .

4. Na to pytanie trudno mi odp , ale na pewno jest to jakoś rozwiązane.

5. Telefon posiada GPS+aGPS który można wyłączyć. Jeśli nie wiesz co to jest aGPS zapraszam do wujka google ;) I poczytaj o tym dokładnie każdy telefon który ma aGPS ma też GPS ;) A sam LG jako nawigacja sprawuje się dość dobrze .

6.Windows Mobile to jest zupełnie inny świat. Tamten system jest typowo biznesowy i w tą stronę jest kierowany. Androida natomiast jest typowo multimedialny. Wiec jakie kolwiek porównanie nie miało by sensu . Wyglądało by to tak : multimedia > wszystkie pkt wygrane dla androida biznes > wszystkie pkt wygrane dla WM a:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co z ta java? i moglby mi ktos podac linka do aukcji ktora wedlug niego jest dobra? i wiem co to jest a-gps ale mi chodzi ze np. nokia ma w telefonach praktycznie tylko a-gps . czyli gps jest darmowy. bo np w telefonach nokii jest tylko agps czyli chyba cos w stylu mapy google i sie placi za przesyl danych

sorki za ten post ale w tym samym czasie go napisalismy:D

---------- Post dołączono o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

a co jest z ta java? skoro na telefonie jest fabrycznie zainstalowana platforma java? co to w takim razie jest platforma java? ta aplikacja. i na tej stronie www.##### pisze ze ten telefon obsluguje midp 2.1 czyli gry wspomagani akcelerometrem. Ile w tym prawdy? i czy gry wlanczane tym emulatorem co wspomniales chodza gladko czy tna? aha a odnosnie divx. on odtwarza tylko avi? i czy filmy chodza plynnie bez zaciec?

Edytowane przez kriz2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Instrukcja Swifta, str. 19:

“Telefon NIE OBSŁUGUJE:

–Aplikacji Java“

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

heh szkoda. to ja nie wiem co za herezje te strony ze specyfikacjami pisza. ale dzieki poki co. jesli bede mial pytanie to sie jeszcze odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Szkoda, szkoda, ale aplikacje z marketu są świetne więc jest w co grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ultima
    Instrukcja Swifta, str. 19:

“Telefon NIE OBSŁUGUJE:

–Aplikacji Java“

Napiszę po raz drugi standardowo nie obsługuje, ale wystarczy zainstalować aplikacje z marketu i będzie działać . Czy tak trudno poszukać o tym ? Było choć by nawet w tym dziale :http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=17734

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    `fresh

Ja mam Swift'a z ERY i automatycznie miałem emulator java :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi