Skocz do zawartości
kriz2000

Czy oplaca sie kupic ten telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

eth
    @eth ale najpierw podpis potem placisz za przesylke i wtedy sprawdzasz zawartosc paczki? roznie pisza na roznych forach z tym sprawdzaniem przy kurierze jedni ze mozna drodzy ze nie to jak to w koncu jest?

Mówię od razu kurierowi, że nie zapłacę i nie podpiszę nic zanim nie zobaczę zawartości paczki. Zwykle nie ma problemu, czasami narzekają, że czasu nie mają, ale się ostatecznie godzą.

Jak miło zagadasz a nie od wejścia agresor to problemu nie ma ;)

From LG GT540 via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi654

Ja nawet miałem na paczce raz napisane, źeby otworzyć przed odebraniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz pełne prawo domagać się otwarcia paczki i sprawdzenia faktycznego stanu rzeczy z tym co być powinno :)

Ja osobiście kupiłem telefon w mixie Plusa. Tylko 350 zł no i wyczytałem, że oprogramowanie z Orange nie jest fajne. Nie wiem, nie mam porównania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to dobrze czyli z gwarancja nie ma problemu skoro nawet nie jest napisane na kogo. i z kurierem widze ze tez. a poza tym sprawdzenie telefonu na pewno krocej trwa niz sprawdzenie zmywarki. a moze mi ktos doradzic co najlepiej na poczatku sprawdzic w telefonie. pierwszy czy dziala wogole a pozniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Ja bym najpierw sprawdził:

-stan wyświetlacza, czy niepęknięty

-ogólny wygląd i stan obudowy: czy są wszystkie zaślepki, czy nie ma otarć/pęknięć/miejsc klejenia obudowy (zdarza się nawet w nowych egzemplarzach, lecz nie LG, ale Nokii), czy przyciski dobrze się wciskają

-czy telefon ma WSZYSTKIE rzeczy, jakie daje operator

Po uruchomieniu sprawdź czy dobrze działa ekran dotykowy oraz czy wyświetlacz nie ma jakichś mankamentów widocznych po uruchomieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafuck

Czy podczas używania Androida kiedykolwiek brakowało Wam stylusa? Wiadomo, że GT540 go nie posiada, ba, nawet nie da się go doczepić. Jednak myślę nad zakupem tego. Z noszeniem nie będzie problemu, bo doczepiłbym go jako brelok do kluczy. Tylko czy jest sens wydawać 2 dyszki na coś, co może mi się nie przydać?

EDIT: cholera, pomyliłem tematy :C

Edytowane przez Rafuck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bioly

[/color]

Masz pełne prawo domagać się otwarcia paczki i sprawdzenia faktycznego stanu rzeczy z tym co być powinno :)

a wrazie gdyby cos bylo nie tak to co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli przesyłka okaże się wadliwa wypełniasz przy kurierze protokół szkody, protokół zwrotu (różnie to się może nazywać, ale działa na jednej zasadzie).

Pamiętaj, że kurier ma obowiązek dać Ci możliwość sprawdzenia paczki. Nie płać nim nie otworzysz przesyłki. Jeśli masz wątpliwości, że paczka była otwierana po prostu jej nie przyjmuj.

I jeszcze jedno. Jeśli dobrze rozkminiam to nie kupujesz od osoby prywatnej, ale od firmy. Tak więc pamiętaj, masz prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od otrzymania paczki bez podania przyczyny. Oczywiście towar nie może być użyty (czyli jak coś będzie w folijce to w folijce winno zostać). To tak tylko ku pamięci, bo wątpię aby Ci się to miało przydać w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok. niestety aukcji juz nie ma. ale na pewno znajda sie inne i mam zamiar wlasnie od firmy. tylko czy towar na taka kwote uwzglednia platnosc przy odbiorze? bo firmie to roznicy chyba nie robi. dzieki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Sposób płatności zawsze ustala podmiot sprzedający. Możesz oczywiście spróbować skontaktować się i ewentualnie spytać się o taką możliwość :-)

Ja osobiście czekam aż wrzuci ktoś telefon z Play, bądź Ery, gdyż mam dziwne odczucia co do softu od Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi