Skocz do zawartości
wszerad

Kupno HTC Hero - jakie wskazówki, opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd się przyznać ale do tej pory nie miałem telefonu komórkowego:D Jakoś nie odczuwałem takiej potrzeby lecz nadchodzą czasy(dla mnie) gdzie coraz częściej potrzebuje telefonu. Jako ,że trochę się znam na elektronice i na sofcie wybrałem system Android i telefon HTC Hero jako mój pierwszy telefon. Widząc, iż aktualizacja dla Hero jest już pewna nabrałem pewności co do tego wyboru ale tu proszę was o jakieś porady. Chcę kupić telefon na Allegro i zastanawiam się czy pochodzenie telefonu ma jakieś znaczenie? Zdaje się, że jest tylko jedna odmiana tego telefonu (pod względem podzespołów) więc tu nie ma problemu nie wiem tylko czy nie ma jakiś blokad pomiędzy sieciami (np. czy na HTC Hero Era nie ma jakiejś blokady bo na Simlocka są jakieś metody (chyba?). I czy kupując przykładowo telefon sprowadzany z Anglii będę mógł wgrać polską wersje?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej kupuj z Play / niebrandowany. Era G2 możesz zrootować itp ale to więcej kombinowania. Z tego co zauważyłem są jakieś różne wersje Hero, które wytrzymują różne taktowanie - tzn. nie każdy egzemplarz wytrzyma ponad 710 Mhz. Mówię na wypadek gdybyś chciał podkręcać procesor.

Simlocka zdejmuje się kodem - są takie stronki na necie, aby go zdjąć musisz mieć standardowe oprogramowanie, tzn - nie zmienione.

I czy kupując przykładowo telefon sprowadzany z Anglii będę mógł wgrać polską wersje?

Z tego co ja się orientuję to tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę ,że jakoś symbolicznie podkręcę procesor ale nie jest to dla mnie bardzo ważne. Widzę ,że poruszasz temat rootowania telefonu z tym ,że najchętniej bazowałbym na podstawowym ROMie szczególnie ,że będzie aktualizacja. Może się tym zainteresuje ale nie wiem czy nieoficjalne ROMy nie mają za bardzo poobcinanej funkcjonalności i jak ich stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli są oficjalne źródła danego Androida to custom ROMy są przeważnie lepsze niż wersje fabryczne. 1.5 i 2.1 są dostępne. 2.2 nie ma dla Hero oficjalnego i raczej nie będzie ale te ROMy zrobione przez developerów są całkiem ciekawe i bardzo szybkie. Ja używam ROMu Kimera 2.1 - wygląda jak zwykły, ma kilka poprawek i zmieniłem sobie Kernel - dzięki czemu mogę podkręcać procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hero sa 2 wersje - europejska, i amerykanska (CDMA). spokojnie mozesz kupowac w UK. jesli nie bedzie mial jezyka PL w standardzie (chociaz powinien), to mozesz wgrac sobie ROM WWE. a co do podkrecania - nawet 710 nie kazdy da rade, najwyzsza czestotliwosc z tego co sie orientuje, ktora jest bezpieczna dla wszystkich to 691MHz

Oficjalna aktualizacja do 2.1 jest juz od jakiegos czasu, ale niedostepna dla telefonow z T-Mobile/Ery. Tak wiec jesli chcesz zostac przy oficjalnym sofcie, to wez cos niebrandowanego. Ewentualnie pozostaje rootowanie i zmiana romu, ale wtedy juz lepiej wgrac cos nieoficjalnego, jak Villain czy Cronos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącze się tu z pytaniem o Hero. Na każdym nieoficjalnym romie jest język angielski ? Polski jest tylko na oficjalnym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość custom ROMów ma język polski. Oficajlny z onaczeniem WWE też ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tylko dodam, że warto poszukać Hero w wersji czarnej. G2, bądź stricte ze sklepu, a nie od operatora.

Sam mam czarnego Hero niebrandowanego i nie sądziłem ze kolor może mieć taki wpływ na stopień zużycia obudowy.

Pomijam fakt ze biały poprostu mi sie nie widzi, ale czarny mat po rocznym użytkowaniu nie ma dosłownie żadnego śladu używania. Dziwi mnie to wielce, ale naprawde ten specyficzny lakier sie poprostu nie rysuje. Porównywałem moj egzeplarz z dwoma białymi z play i różnica jest kolosalna. Tyle chciałem rzec :) życze powodzenia w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest chyba lakier tylko coś jak plastik pokryty bardzo cieniutką warstwą gumy. Mój też ma rok i po wyczyszczeniu z odcisków palców wygląda jak nóweczka . Żadnej ryski, zadrapania, obicia. Można nawet komuś wmówić że był dopiero wczoraj kupiony :-) Szukałbym Hero nie z ery bo możesz wtedy czekać na aktualizację do 2.1 miesiąc, dwa albo i pół roku. Chyba że będziesz bawił się w rootowanie telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hero sa 2 wersje - europejska, i amerykanska (CDMA). spokojnie mozesz kupowac w UK. jesli nie bedzie mial jezyka PL w standardzie (chociaz powinien), to mozesz wgrac sobie ROM WWE. a co do podkrecania - nawet 710 nie kazdy da rade, najwyzsza czestotliwosc z tego co sie orientuje, ktora jest bezpieczna dla wszystkich to 691MHz
    Nie zgodzę się niestety. Jest także wersja GSM kanadyjska, operująca na częstotliwościach takich sieci jak AT&T (850/1900), dedykowana dla sieci Telus, chociaż telefon nie jest brandowany, wygląda jak model z Play - biały, logo htc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi