Skocz do zawartości
rzęsor

Android vs BlackBerry

Rekomendowane odpowiedzi

system jest odpowiedni,a takze sa aktualizacje do nowszych wersje pojawiajace sie dosyc czesto. Blackberry to telefon przeznaczony dla ludzi biznesu nie szukajacych rozrywki na wyciagniecie reki (posiadalem 8900). Wielkim plusem jest bardzo mocne, nie do zlamania szyfrowanie wszelakich wiadomosci, do rozszyfrowania trzeba by prosic RIM o udostepnienie "kodu" w co raczej watpie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Squash

BB mają świetny aparat , wiem coś o tym ,nawet 3,2 mpix robi kapitalne zdjęcia przez duże K z wykrzyknikiem na końcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba mówimy o innych telefonach. Moim zdaniem BB mają bardzo kiepski aparat też przed duże K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Squash

Nie wiesz co mówisz... Moja koleżanka ma BB 9630 i zdjęcia robi mega ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytam się o app world sklep z aplikacjami na BB, kolega ma BB i mówię mu że też moze instalować aplikacje ze sklepu ale jak się potem okazało usługa app world jest nieaktywna ????

O co chodzi w polsce nie da się korzystać ze sklepu a przecież są polskie aplikacje na BB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BB AppWorld działa w PL bez problemu, wiem bo sam kupowałem aplikacje. Może Twój kolega nie ma aktywnej usługi BIS bo z tego co wiem to AppWorld idzie właśnie przez BISa, inaczej się nie zalogujesz itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest w T-Mobile i telefon jest służbowy emaile dostaje na okrągło więc podejrzewam że ma włączoną usługę BIS tylko czy do przeglądania i ściągania aplikacji jest potrzebna usługa BIS-A czy BIS-B?

Powiem żeby w pracy zapytał się jak uruchomić appWorld i już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gscon1

Da sie bez usługi bis pobierać z blackberry app world, tylko trzeba tam wejść w opcje i gdzieś tam się zalogować, utworzyć profil, podać email coś w tym stylu. W każdym bądź razie na pewno da sie bez bis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ris

Mam pytanie do posiadaczy. Czy jest jakaś aplikacja, która filtruje smsy? Nie pokazuje wybranych numerów? I czy jest jakaś dobra aplikacja do rss? Co nawigacją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja do filtrowania smsów jest: SMS Filter ale chyba płatna (pod tą samą nazwą są wersje dwóch różnych firm i jest też kilka innych)

RSS w OS6.0 masz już w systemie, nie jest jednak zbyt ciekawy. Polecam BeReader (płatny). Jest też Viigo ale działa chyba tylko w starszych (OS5 i niżej).

Nawigacje są niestety płatne: Wisepilot, Ubinav, Garmin i Amaze. Z darmowych tylko BlackberryMaps i GoogleMaps które jako tako pokazują drogę ale bez komunikatów głosowych. Wszystkie wymagają połączenia z internetem - nie ma nawigacji offline dla Blackberry (pomijając Trekbuddy które ciężko nazwać nawigacją).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi