Skocz do zawartości
kowal175

Brak możliwości wejścia w recowery - Defy wisi na logo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainstalowałem Cyanogenmod 7.2 by Rokr v5.0 ponieważ rom niwelował problem z simlockiem jaki posiadał mój Defy. Niestety po instalacji sprzęt potrafił zawiesić się bez powodu. Wszedłem w recowery i zrobiłem wipe większości opcji. Po resecie telefon wisi na logo motorola ( czarne tło białe logo ) i nie reaguje na żadne przyciski. Próbowałem volume down + power ale bez jakiegokolwiek efektu. Dwa przyciski regulacji głośności również nie działają . Sprzęt po podpięciu do komputera też nie jest rozpoznawany. Co robię żle ? Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam bardzo podobny problem z tym ze telefon w ogóle na nic nie reaguje, śmiało można by powiedzieć ze to cegła gdyby nie to ze po podpięciu ładowarki pojawia się na wyświetlaczu logo (biało-niebieskie M) a po podpięciu do komputera włącza się biała dioda. Czyli coś się dzieje. Podejrzewam że wysypał się podstawowy soft odpowiadający za ładowanie i obsługę przycisków w stanie wyłączenia. I tutaj pada moje pytanie czy jestem w stanie jakoś ja postawić na nogi w swoim zaciszu domowym czy nie? Dodam tylko ze nie wiem na w skutek czego tak się stało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem kiedyś identyczna sytuacje. Musiałem przywrócić fabryczny rom poprzez stockowe recovery, potem od nowa root itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zrobić stockowe recovery skoro przyciski nie reagują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nom i na tym polega cały myk dzisiaj zaniosłem do serwisu w poniedziałek się okaże co mu jednak było, bo dodatkowo ponoć był wcześniej zalany z tego co mi tam gość powiedział... :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj faq. dokładnie chodzi mi o tryb bootloader i flashowanie plikiem sbf "oficjalne froyo dla polski" Powodzenia... ;)

Już trochę za późno doczytałem, ale w każdym razie gratuluję zaniesienia do komisu i straty pieniędzy za wgranie softu, które można zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam plik z froyo dla polski ale telefon nie jest wykrywany przez RSD. Nie można wejśc w tryb bootloader. Wciśnięte klawisze regulacji głośności nie działają :-(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nom nie do końca bo niemożna w żaden sposób połączyć się z komputerem ponieważ go nie widzi:zdegustowany: i nie idzie włączyć trybu bootloadera bo nie reaguje na przyciski:mad: a szkoda mi było niszczyć kabla zęby zrobić serwisowy... a FAQ przeczytałem i tematy podobne znam prawie na pamieć... a w serwisie biorą dychę za oględziny i 30 pln jeśli uda im się postawić go na nogi to taniej niż nowy kabel.

Natomiast jeśli wg. nich jest to tylko cegła to z miłą chęcią się pobawię:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MOJA WINA - nie doczytałem dokładnie - wszystkie telefony jakie miałem reagowały na sekwencję volume down + power lub volume down + camera + power . W Defy jest odwrotnie - volume UP + POWER i działa :-)

Przepraszam za zamieszanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Spoko, twoje szczęście i powodzenia;) mój mimo wszystko na nic nie reagował ani na Vol+ + power, ani na Vol +i- + power, ani na Vol+ + tap prawy dolny róg + power (tak gdzieś wyczytałem za starsze mają)... Wiec wychodzi na to, że moj to jednak cegła...:zdegustowany: dam znać w poniedziałek czy zaskoczył:muqq:

edit:

telefon okazał się być zalany, a w środku ponoć panuje niezły sajgon (wg. serwisu) czyli to nie wina softu...

temat do zamknięcia...

Edytowane przez abbadonix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi