Skocz do zawartości
coval69

Pojawiły się już jakieś usterki w waszych GT-540 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja-ros

Ma ktoś możliwość zrobić wyraźne zdjęcie z bliska tego pęknięcia? Jestem ciekaw jak to może wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety doznałem już przykrej niespodzianki otóż kupiłem telefon w plusie i po dwóch dniach byłem zmuszony oddać go na gwarancje.Problem polegał na tym ze telefon sam sie wyłączał i w głośniku podczac odtwarzania muzyki zmieniał sie ton otóż troche głośniej troche ciszej choć nie zawsze a co do serwisu to w poniedziałek minie tydzień jak go oddałem zobaczymy co zdziałają . Dodam jeszcze ze telefon nie doznał żadnych upadków ani itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

dziś zauważyłem, że na wyświetlaczu Swifta w jego prawym górnym rogu, nieco ponizej paska powiadomień, pojawiła sie jasnoniebieska plamka, o średnicy około 4mm. Co prawda nie jest bardzo widoczna (widać ją na białym/jasnym tle) ale korzystając z telefonu mój wzrok automatycznie zauważa tą plamkę, i denerwuje to człowieka ;)

Słyszałem od pewnej osoby, że tego typu odbarwienia są wadą fabryczną niektórych wyświetlaczy w GT540. Czy to prawda?

Jeśli nie, co może być przyczyną powstania tej plamki, czego mam się dalej spodziewać (powiększania tej plamki, kolejnych takich plamek) i ewentualnie jak temu zaradzić, naprawić, ile sobie policzą za to technicy z Mławy jeśli nie uznają tego na gwarancji?

Może miał już ktoś taki przypadek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyświetlacz Ci się kolego wylewa, pozostaje gwarancja, przyczyną to z reguły za mocne naciskanie wyświetlacza, mimo, że ten wyświetlacz należy do jednych z najmocniejszych na rynku i czułych to ma określoną siłę nacisku.

Warto używać rysika do takich wyświetlaczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z reguły mocno nie dociskam wyświetlacza, z oporowym mam do czynienia od około roku, i takich problemów jeszcze nie miałem, dlatego Twoja odpowiedź dosyć mocno mnie zaskoczyła ;)

W serwisie uznają to na gwarancji? Czy znając nasz polski serwis LG będę musiał wydać jakieś 200 zł na wyświetlacz?

I że tak powiem, nie leczony przypadek, będzie tworzył jakieś powikłania, czy mogę spokojnie dalej korzystać z telefonu, i nic się dalej nie bedzie działo z tym odbarwieniem?

ps. mam nadzieję że dalsze wypowiedzi mnie nie dobiją :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Przenoszę posty dotyczące wyświetlacza do odpowiedniego tematu.

http://forum.android.com.pl/f198/pojawia-y-siae-jua-jakiea-usterki-w-waszych-gt-540-a-18107/

Od siebie dodam, że na gwarancji taką usterkę najczęściej przyjmują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z reguły mocno nie dociskam wyświetlacza, z oporowym mam do czynienia od około roku, i takich problemów jeszcze nie miałem, dlatego Twoja odpowiedź dosyć mocno mnie zaskoczyła ;)

W serwisie uznają to na gwarancji? Czy znając nasz polski serwis LG będę musiał wydać jakieś 200 zł na wyświetlacz?

I że tak powiem, nie leczony przypadek, będzie tworzył jakieś powikłania, czy mogę spokojnie dalej korzystać z telefonu, i nic się dalej nie bedzie działo z tym odbarwieniem?

ps. mam nadzieję że dalsze wypowiedzi mnie nie dobiją :P

Oddasz na gwarancje i problemu nie będzie, wyświetlacze mają swoje humorki, mojemu kumplowi w nowym i5800 rozlał się wyświetlacz od tak sobie, reguły nie ma, a tam jest wyświetlacz pojemnościowy.

LG nic Ci się nie stanie, może zaprzestanie na tej kreseczce lub może się rozleje, nie ma się czym przejmować od tego masz gwarancję.

Wada mogła wystąpić nawet przy dość aktywnym graniu w gry, człowiek myśli o wbiciu jak najlepszego wyniku, nikt nie zwraca czy przypadkiem za mocno nacisnęliśmy na wyświetlacz.

Ten telefon ma najlepszy oporowy wyświetlacz jaki się spotkałem, ale jak widać reguły nie ma, każdy się może popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tydzień temu oddałem właśnie z taką plamką z tym, że na lewym boku mniej więcej na środku. Zobaczymy co odpowie serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój się sam wyłączał, i dlatego został odesłany do serwisu czekam juz tydzien a słyszałem że może to potrwać do 2 tygodni pewnie soft jakiś wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Co do tej plamki - nie mam LG, ale mój przykład pokazuje, że to nie jest typowa wina tego modelu. Znajoma i znajomy mieli odpowiednio Nokię 5530 XM i Nokię 5230. Na obydwu tych wyświetlaczach pojawiły się właśnie takie jasnoniebieskie plamki, w 5230 nawet dwie.

5530 poszła na gwarancję, zrobili bez problemu podobno.

5230 - nie wiem jeszcze co z nią.

Mam nadzieję, że być może kogoś uspokoiłem lub komuś pomogłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi