Skocz do zawartości
coval69

Pojawiły się już jakieś usterki w waszych GT-540 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tej plamki - nie mam LG, ale mój przykład pokazuje, że to nie jest typowa wina tego modelu. Znajoma i znajomy mieli odpowiednio Nokię 5530 XM i Nokię 5230. Na obydwu tych wyświetlaczach pojawiły się właśnie takie jasnoniebieskie plamki, w 5230 nawet dwie.

5530 poszła na gwarancję, zrobili bez problemu podobno.

5230 - nie wiem jeszcze co z nią.

Mam nadzieję, że być może kogoś uspokoiłem lub komuś pomogłem :)

możne dlatego ze LG jest jednym z największych producentów LCD i jednym z niewielu, nie każdy może sobie LCD produkować ;) produkuje przecież ekrany dla "iTelefon 4" dla Nokii pewnie też

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój problem z telefonem jest taki że to badziewie samo się wyłącza był w serwisie ale ci mechanicy z serwisu LG chyba czytać nie umieją tylko mi głośnik wymienili a telefon wrócił do mnie po 2 tygodniach z tą samą usterką. Dlatego mam pytanie czy wgranie nowego softa rozwiąże problem no i czy gwarancja bedzie obowiązywać proszę POMOCY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piiszę ponieważ spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja...Również serwis LG okazał się być niekompetentny, ale do rzeczy. Telefon odesłałam poprzez salon Orange do serwisu LG z następującymi usterkami: niedziałające przyciski na dole, oraz od aparatu, aparat sam się włączał i robił zdjęcia, pojawiła się zielona plamka na wyświetlaczu. OK, te usterki zostały usunięte. Wymieniono płytę główną i 2 inne części, ale ni mogę doczytac jakie. ALE! JAk można nie zauwazyć, ze telefon opuszcza serwis z ROZLANYM WYSWIETLACZEM? pol wyswietlacza zielone, pol czarne.. i taki telefon mi oddali :/ i kolejne 14 dni bez telefonu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mógl zostać uszkodzony podczas transportu. Rada na przyszłość, od razu wysyłaj do LG, przez orange bedzie dłuzej:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytalam o to, ale konsultantka w orange poradzila, ze lepiej jednak wysłać przez nich, do autoryzowanego serwisu i poczekac troche dluzej, niz trafic na jakis, ktory mówiąc eufemistycznie 'nie przylozy sie do naprawy' ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[-- DEL --]

Mi Pan z plusa powiedział, że tylko w jednym serwisie dokonują napraw tych telefonów(bodajże w warszawie), lecz nie wiem czy to prawda. Na stronie LG nic na ten temat nie znalazłem.

Edytowane przez risolth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mam ten sam problem, od kilku dni codziennie rano musze restartowac fona bo mam info o formatowaniu karty, na 4GB SANDISK (dla przykładu E51 nie przyjmowal Kingstonow powyzej 4 GB)

mysle ze trzeba ustalic ktore karty chodza na 100%, a ktore nie

Ja miałem gorzej, sformatowałem kartę (SanDisk 2GB) na Swifcie i podłączyłem do pc żeby zgrać pliki. Okazało się że pliki nie zapisują się po odłączeniu, więc włożyłem ją do modemu. Windows nie dał rady sformatować karty :zdegustowany: a zgrane pliki były na karcie tyle że nie można było ich przeczytać... zrobiłem wipe (zacieranie śladów) i teraz jak zgram plik lub utworzę folder to się robi tysiące 1kb plików z nazwą od a-z, 1-9 i znakami specjalnymi (wina wipe). Z tego co pisało wiem że nie można odczytać sektora 200 coś :orany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naprawy LG dokonują tylko w Mławie. Jest nawet dyskusja na ten temat na forum. Można bodajże przez infolinię techniczną złożyć wniosek o oddanie do gwarancji i ponoć wtedy umawiają kuriera który odbiera paczkę spod naszych drzwi. Przynajmniej tak mi się obiło o uszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po ok 5 miesiącach wysiadło mi wifi i to raczej nie jest wina software'wa tylko usterka mechaniczna

,szkoda..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja jak narazie jestem świeżym posiadaczem Gt540

Lecz co do wyświetlaczy .... jakis czas temu miałem Ks20 na WM6 i na wyświetlaczu też sie robiły odbarwienia lecz były one skutkiem termicznym, procesor był umiejscowiony pod wyświetlaczekmco zaowocowało po pewnym czasie własnie odbarwieniami, z tego co widze nasza 540 też może byc na to narazona z racji iż grzeje w łapki. Trzeba by dorwać serwice manual i zobaczenie rozmieszczenia elementów czy czasem nie jest popełniony ten sam błąd co w konstrukcji Ks-a.

Co do bocznych paneli które są luźne są one na zatrzaskach a nie na klej, więc jeśli odpadł lub odchodzi to raczej wina złamanego zatrzasku w górnej części

Co do skrzypiących "soft key-ów" sąone częścia wyświetlacza jak zobaczycie budowe ekranu oporowego - chodzi o warstwy to jest to normlane.

A do wybudzania raczej powinno sie używać przycisku "wył- wł" - w każdym systemie tak jest od ios po wm i android ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi