Skocz do zawartości
coval69

Pojawiły się już jakieś usterki w waszych GT-540 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Drizzt
    Ja z taką plamką żyję od grudnia ubiegłego roku, więc nie masz się czym martwić. Nie powieksza się ani nic ;)

Takich plamek to już mam 2, jedną widąć na czarym, a drugą na biały. Jedną zrobiłem sam jak wnosilem telewizor i w kieszeni miałem telefon, a druga powstała gdy siostra rzuciła mnie latarką(?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Ja swój telefon nam od pol roku, a wcześniej użytkownik miał go miesiąc, po tym czasie mogę powiedzieć ze telefon spisuje się idealnie, nic nie trzeszczy żadnych zacieków ani nic. Ja telefonu nie szczędzę, wykonał parę naprawdę świetnych lotów u dalej nic. Na koniec dodam ze na ekranie jest b.dobra folia poliweglanowa a klapki od baterii do teraz nie otwierałem

Wysłano z GT540

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy tylko ja mam taki wadliwy telefon? Najpierw się zawieszał na byle czym, sms, książka tel ładowała się od choroby i jeszcze dłużej, a dzisiaj nagle nie wiadomo z czego przestał działać klawisz HOME i słuchawka do odbierania, prawa działą be zarzutu, jak i dotyk.

Co z tym zrobic, bo mnie zaraz szlag trafi - 2 miesiące telefon, i same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Co z tym zrobic, bo mnie zaraz szlag trafi - 2 miesiące telefon, i same problemy.

Jeśli naprawdę masz z nim same problemy, to do serwisu, po co sobie nerwy psuć....

Samemu nic nie zrobisz, a takie rzeczy jak Wipe raczej nie pomogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swojego Swifta mam od stycznia i jak na razie nie ma z nim większych problemów. Potwierdzam że tylna klapka jest podatna na rysowanie a coś czasem (np. kontakty lub ekran rozmowy) potrafi przymulić, ale to raczej standard na smartfonach. Jedyne co mnie bardziej drażni to skaczący status baterii. O ile od 99% do 50% skacze normalnie 10% góra/dół, to z 30% potrafi skoczyć na 15, 12%, wołać o ładowarkę, po czym gdy wyłączę ekran i odczekam, z powrotem mam 30% i tak z 5 razy. Najczęściej mam tak po zakończeniu rozmowy. Owszem używam SetCPU z trybem screenoff, ale po jego wyłączeniu nic się nie zmieniło. Robiłem już wipe bateri przy 4196 mV, ale nic nie dało :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Camill tez troche draznia mnie wlasnie te skoki procentowe baterii..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spowodowane jest to niewatpliwie tymczasowym poborem pradu przez cpu, łopatologicznie rzecz ujmujac telefon sam sobie oblicza w czasie rzeczywistym ile jeszcze wytrzyma podczas gdy robimy jakas czynnosc, np gadamy przez telefon, on nie wie ile bedziemy gadac, wiec przyjmuje ile wytrzyma bateria przy ciaglej rozmowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stiven

Nie wydaje mi się żeby to tak do końca było. Na pewno jest to spowodowane zwiększonym poborem prądu przez telefon, ale raczej jest tak, że wskazanie w procentach zależy od wartości napięcia baterii. Kiedy zacznie się robić coś, co pobiera więcej prądu z baterii, to może nastąpić nagły spadek napięcia(i zmniejszenie wskazania w %), a potem jak zmniejszy się pobór prądu, to napięcie może się podwyższyć. Pewnie taka 'niedoskonałość' baterii. Na telefonach bez androida, gdzie wskazania baterii są przez kreseczki/kwadraciki, to jest raczej niezauważalne, bo jest tam ich tylko z 4-5(czyli poszczególne wartości napięcia są od siebie odległe). U nas przyjmując wskazania co 5%, to jakby było 20 kreseczek:PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

CamilloS i Szymek, niewątpliwie jesteście słabymi obserwatorami. Stiven prawie dokłądnie to wyjaśnił, przy wszystkich czynnościach wymagających większego poboru czyli telefonowanie/ wi-fi / gps / gry pobierają dużą ilość energii. W każdym przypadku ( nie licząc gier bo nie gram) szybkie znikanie % kończy się około 2-4 minut od wyłączenia danej opcji ( tel / wi-fi / gps) Więc jeśli ktoś mówi, że bateria trzyma mu 3 -4 dni i jest to zdecydowanie mało to polecam przerzucenie się na telefon z innym systemem niż android czy symbian :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem zasadę działania procentowego wskaźnika baterii w Androidzie, tylko że mi chodziło o dużo większe skoki z 30% w dół przy takim samym użytkowaniu jak przy np. 90%. Mówiąc w prost telefon panikuje przy 30% :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi