Skocz do zawartości
coval69

Pojawiły się już jakieś usterki w waszych GT-540 ?

Rekomendowane odpowiedzi

w.p.

No przyciski dotykowe pod ekranem nie działają zbyt pewnie. Zwykłe przyciski były by lepsze albo nawet softwarowe, a tak dali takie nie wiadomo co. Ale ja darowanemu koniowi nie będę zaglądał w zęby ;)

Inna sprawa że soft potrafi u mnie się wywalić - aparat notorycznie. Symbian przymulał ale za to był stabilny jak skała :)

Poza przyciskami mógłbym jeszcze wskazać słabą czułość GPSa, oraz fakt że po skończeniu rozmowy musi minąć trochę czasu nim pokaże się pulpit...

MP3 radia itd nie testowałem. Ogólnie świetny wybór za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arioso

@w.p.

Widocznie masz jakis zly soft. U mnie smiga wszystko super, jedynie wadą jest to konczenie rozmow, ale da sie przyzwyczaic. Wadą tego telefonu jest to, że przy brzegach wyświetlacza dotyk juz nie reaguje... :/ najlatwiej to zaobserwowac w programie Paint :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet
    Wadą tego telefonu jest to, że przy brzegach wyświetlacza dotyk juz nie reaguje... :/
    Skoro tak masz to ślij na gwarancję. Jak najbardziej pod nią taka usterka podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arioso

Sorry za wprowadzanie ludzi w błąd: jak teraz zauwazyłem to kwestia zlej kalibracji wyswietlacza, chociaz bylem pewien ze dobrze go ustawilem :) wszystko juz jest w porzadku :] wada usunieta. A gwarancji i tak juz nie mam bo simlocka sciagnalem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak dla mnie to szybko sie pokazuje pulpit po zakonczeniu rozmowy. trzebabylo widzie starego benq siemens ef81 na pralformie brew:) on dopiero mulil. ja wiekszych problemow nie zauwazylem. gps w domu nie zlapie ale na dworze to kwestia 1-2 minut. wi fi bardzo dobrze lapie sygnal. porownywalnie z laptopem kolegi nawet. do klawiszy dotykowych idzie sie przyzwyczaic. po prostu trzeba troche sily urzyc:). z belka mialem problemy po zlej kalibracji teraz jest bezproblemowo. telefon jeszcze mi sie nie zawiesil nawet. ledwie troche przymulil jak nawlanczalej z 10 aplikacji. telefon super jak na te pieniadza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ans173

U mnie jest taka akcja.. Nieraz nie mogę odebrać połączenia - telefon zawiesza się, nie działają przyciski którymi odbiera się połączenie (czasami w takiej sytuacji udaje się odebrać suwakiem,a nieraz nie). Nieraz podczas rozmowy pogarsza się jakość dźwięku słyszanej osoby (tutaj być może wina przejścia z 3g na 2g) jak i dzwonek przez pierwszą sekundę działa dobrze, a potem robi się dużo gorszej jakości i wyraźnie spada jego głośność gdy ktoś dzwoni. MP3 - jadąc metrem, tracąc zasięg słyszę czasem takie "pyk" w słuchawkach. Na koniec dodam że wywalają mi się procesy androida - rzadko, ale nawet reset nie pomógł. Nie wiem czy to normalne. Z killerów używam eRay - moim zdaniem to konieczność bo jak gra sie zawiesi to trzeba mieć coś by nie restartować telefonu. Czekam na nowy soft, a jak nie pomoże to chyba pójdzie na serwis.

@Down:

Spróbuje... On ma własną regulacje głośności więc może właśnie to powoduje problem.

Edytowane przez ans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

A wyrzuć tego TK i sprawdź czy problemy się powtarzają ? Niestety, ale te programy często bardziej szkodzą niż pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DBM

Użytkuje od miesiąca, 4 czy 5 razy miałem taką sytuację: po kliknięciu widgetu Task Killera ekran czarny przez ułamek sekundy, od razu pojawia się tapeta i chwilkę później ikonki. Całość trwała pewnie niecałe 2 sekundy ale się zaniepokoiłem. Podejrzewam jednak, że to wada softu, nie telefonu.

Poza tym, tak jak innym, czasem nie udaje mi się odblokować aparatu pierwszym dotknięciem któregoś z dolnych klawiszy i trzeba spróbować 2-3 razy zanim złapie.

Aha no i raz złapał zwisa, akurat jak chciałem odebrać połączenie i przeciągałem po ekranie zieloną słuchawkę. Zatrzymała się w połowie przewijania, a telefon przestał reagować. Kumpel który do mnie dzwonił powiedział, że nawet nie weszło na pocztę tylko usłyszał w słuchawce "pi pi pi" i koniec połączenia. Wyjąłem baterię i oddzwoniłem, od tamtej pory już tak nie zrobił.

Niedawno porządnie upadł na beton, tak z około metra jak skakałem na hulajnodze (! :D). Uszkodzenia żadnego, tylko zarysowany w dwóch miejscach ten lakierowany plastik z boku (wygląda jakbym go gryzł :P). Nawet się klapka nie otworzyła, zatem nie taki delikates na jakiego wygląda.

Przynajmniej nie robi mi numerów jak Spica kolegi - dwa dni nigdzie nie mógł zadzwonić ani odebrać telefonu. Połączenie działało, ale ani on nic nie słyszał, ani jego rozmówca... potem w magiczny sposób się naprawiło ao.o

edit:

dzwonek przez pierwszą sekundę działa dobrze, a potem robi się dużo gorszej jakości i wyraźnie spada jego głośność gdy ktoś dzwoni.

tak, też to miałem dwa czy trzy razy. Jakby nagle ktoś przepuścił dzwonek przez filtr górnoprzepustowy :| Straaaange...

Edytowane przez DBM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arioso

Taskiller zawsze jak sie wylacza wszystkie aplikacje to ekran robi sie czarny, i to nie zalezy od softu, bo telefon wylacza wszystkie aplikacje czyli rowniez ekran glowny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś może takwa usterke że wyciągając słuchawki z telefonu telefon pokazuje tak jakby te słuchawki były dalej podpiete? Dopiero włączenie telefonu na nowo włożeniu słuchawek i wyłożeniu jest wszystko ok ale niekiedy muszę tak kilka razy robićJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi