Skocz do zawartości
mass143

Słaby zasięg 3G w domu, częste gubienie zasięgu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w domu, mieszkam na piętrze, telefon łapie co jakiś czas kreskę czy dwie zasięgu 3G i zaraz gubi, zanim przełączy się na 2G mija ~ pół minuty, dzieje się tak dość często i jest to denerwujące.

Jest jakiś złoty środek na taki problem? Najlepiej gdyby 3G lub HSDPA aktywowało się jedynie podczas przeglądania internetu, pobierania z marketu czy przy gg, do rozmów i wiadomości sms samo 2G wystarczy.

Są widżety dzięki którym można od razu przechodzić do ustawień sieci, ale uciążliwe jest przełączanie się za każdym razem gdy chcę coś znaleźć w internecie czy sprawdzić GG.

Ma ktoś jakiś pomysł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

A może po prostu masz w domu za słaby zasięg? Wtedy żadne kombinacje nie pomogą :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peja_87

ja mam podobny problem a mieszkam w miescie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobny wątek wydaje mi się, że już był na forum. Sugerowałbym sprawdzenie zasięgu na innym telefonie. Możliwości automatycznego przełączania do 3g raczej nie ma. Można w telefonie przypisać na stale 2g. Warto sprawdzić, czy zmiany sygnału nie wynikają z faktu, iż telefon loguje się do innej stacji bazowej. Zawsze też można zmienić modem telefonu, co w moim przypadku przynosiło efekt.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest aplikacja Toggle2G, ale jej instalacja wymaga root​a i pewnej gimnastyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Warto sprawdzić, czy zmiany sygnału nie wynikają z faktu, iż telefon loguje się do innej stacji bazowej. Zawsze też można zmienić modem telefonu, co w moim przypadku przynosiło efekt.

możesz rozwinąć myśl?

Zasięg 3G w domu jest słaby, 2G zawsze pełny. Dzieje się to na każdym telefonie, wcześniej używałem X10 Mini pro, X8 oraz E51 jednak tu po prostu używałem 2G only, lecz nie będę obcinał sobie aż tak transferu ;)

Raczej nie ma na to rady, może kiedyś poprawi się zasięg 3G w mojej okolicy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po prostu dostawią może kiedyś jeden nadajnik więcej i wtedy będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasięg 3G w domu jest słaby, 2G zawsze pełny. Dzieje się to na każdym telefonie, wcześniej używałem X10 Mini pro, X8 oraz E51 jednak tu po prostu używałem 2G only, lecz nie będę obcinał sobie aż tak transferu ;)

Raczej nie ma na to rady, może kiedyś poprawi się zasięg 3G w mojej okolicy:)

Miałem kiedyś podobnie i wtedy będąc w domu przełączałem na 2G, a jak chciałem korzystać poza domem, na 3G, był taki widget do tego, ale już to dawno było to nie powiem nazwy.

Z tego co wiem, to musisz to robić ręcznie, ponieważ albo połączenie jest aktywne i można korzystać z neta, albo jest nieaktywne i nie można (dużo ludzi tak robi aby im kasy z konta nie pobierało) - jednak jak z tego nie korzystam więc nie wiem czy się coś nie zmieniło.

Ogólnie na podany problem ja widzę 2 rozwiązania:

1. Założyć wifi w domu

2. Kupić wzmacniacz sygnału (jednak jest to drogie rozwiązanie i trzeba mieć od maja br pozwolenie na takie coś)

No i jeszcze w sumie to co wymieniłem wyżej:

3. Ręcznie przełączać wg potrzeb 2G/3G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale co ma wifi do zasięgu sieci komórkowej? poza tym wifi mam:)

ok, w takim razie musi tak być na razie. dziękuje za odpowiedzi, temat można zamknąć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi