Skocz do zawartości
mbartosik

[I9100][ICS][Android 4.0.3]I9100XWLPD T-Mobile PL/Play/Niebrandowany

Rekomendowane odpowiedzi

jugo
    Napisano (edytowane)
    Będzie dobry :)

Temat xda

Bezpośredni link do pliku pod LPD tutaj.

Polecam przed wgraniem LPD chociaż początek z tego tematu.

Powodzenia :)

Jeszcze jedno:

Jaką masz teraz wersję?

Czy tego roma wgrywałeś Odin'em i czy wgrywałeś też jakiś Bootloader?

I jeszcze:

Jak trzyma bateria i jak działa WiFi?

Czy dostałeś z tym romem roota?

Edytowane przez jugo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeszcze jedno:

Jaką masz teraz wersję?

Czy tego roma wgrywałeś Odin'em i czy wgrywałeś też jakiś Bootloader?

I jeszcze:

Jak trzyma bateria i jak działa WiFi?

Czy dostałeś z tym romem roota?

Napiszę bardziej obszernie, wczoraj nie miałem na to czasu.

Obecnie korzystam z LPD + Multi-CSC (link we wcześniejszym poście), oczywiście wgrałem go Odin'em jako ROM jednoplikowy, dlatego bootloader'em nie musisz się martwić.

Bateria trzyma trochę lepiej niż na LPS, chociaż widzę, że się stabilizuje (4 dzień korzystania) i jest coraz lepiej. Co do wifi nie mam zastrzeżeń, nie ma problemu, który pojawiał mi się z LPS czyli przez kilka minut wifi nie mógło się włączyć, aż trzeba było zrobić reboot.

To jest oficjalny ROM dlatego oczywistą jest rzeczą, że o root'a trzeba samemu się postarać.

Zależy mi na zerowym stanie licznika dlatego wybrałem metodę z tego posta (musisz mieć kartę pamięci), innym sposobem jest CF-Root, którego wrzucasz przez Odin'a.

Gdy masz już wgrany ROM i masz root user'a znów uruchamiasz w CWM (gdy korzystasz z pierwszej metody root za każdym razem jak chcesz skorzystać z CWM musisz je wgrać z pliku CWM.zip jak jeden z pierwszych kroków wgrywania root'a) i zgodnie z instrukcją instalujesz ICS DOMINATION v4.4 dla ROM'u LPD (instrukcja dla odexed - link we wcześniejszym poście).

Na Twoim miejscu zacząłbym przed całą tą operacją od wgrania trzyplikowego ROM'u KI3 gdzie będziesz mógł zmienić na XEO (bez brandu operatora) potem Kies do najnowszej wersji LPS, a potem jak pisałem wyżej.

Nie bój się zaglądać do tego tematu, jest obszerny ale znajdziesz tam mnóstwo cennych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś zamieścić rom na innym serwisie niż hotfile od 3 godzin wyświetla mi ze pobieram już jakiś plik :\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woma1

Hi

Pytanko. Czy modem też trzeba wgrywać podczas flaszowania tego romu? Teraz mam stockowy LPS.

DUDUS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modem wgrywa się wraz z Romem, tzn po wgraniu samego Romu zmieni Ci się także modem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woma1

Hi

Dzięki za info. Tak też myślaem, ale zasugerowałem się tym, że na XDA dają odrebny link do ściągnięcia modemu.

Biorę się za flaszowanie. Czy to jest ROM niebrandowany: I9100XWLPD_I9100XXLPW_I9100OXXLPJ_HOME.tar.md5 (2012.05.13). Ściągnąłem z XDA kopię tego co wystawił Samsung.

Teraz mam oryginalny niebrendowany LPS.

DUDUS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hi

Dzięki za info. Tak też myślaem, ale zasugerowałem się tym, że na XDA dają odrebny link do ściągnięcia modemu.

Biorę się za flaszowanie. Czy to jest ROM niebrandowany: I9100XWLPD_I9100XXLPW_I9100OXXLPJ_HOME.tar.md5 (2012.05.13). Ściągnąłem z XDA kopię tego co wystawił Samsung.

Teraz mam oryginalny niebrendowany LPS.

DUDUS

13.05.2012 trochę podejrzane... wczoraj np ściągnąłem z xda LPD z multi CSC do czego zachęcam bo jest w nim XEO - data 23.05.2012 GT-I9100_TPH_I9100XWLPD_I9100XXLPW_I9100OXXLPJ.tar.md5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze ktos wgrac na szybko na inny serwis niz na hotfile ? bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    woma1
    Napisano (edytowane)

Hi

Wgrałem LPD. Wszystko "gra i buczy". Żadnych problemów.

Powiedzcie mi proszę jeszcze, jaki program do "tweakowania" romu (oczywiście jest już "zrootowany")? ExTweaks burzy się że mu kernel nie odpowiada (on działa chyba tylko z Siyah). xxTweaker działa tylko z kernelem Fluxi (z którego notabene nie można korzystać przy stockowym romie, a szkoda!). Potrzebuję sobie poustawiać trochę parametrów (na przykład parametry procesora, sposób wyświetlania naładowania baterii, wyświetlanie informacji z kalendarza no LockScreen, itd). Ogólnie przydało by sie coś w rodzaju "Rom Control" z AOKP.

I jeszcze jedno. Czy u Was też jest problem ze ściąganiem StatusBar przy LockScreen? U mnie działa tyko raz po restarcie urządzenia. Pózniej niestety nie da się ściągnąć, i trzeba odblokować urządzenie. Zauważyłem że tak się dzieje od pierwszego zrootowania romu (kilka dni temu, od tego czasu wgrywałem już kilka romów, i zarówno przed jak i po rootowaniu ten sam problem).

DUDUS

Edytowane przez woma1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi