Skocz do zawartości
Dyfren

VanillaEclair 5.0

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zre niestety :(

Chodzisz na kernelu od kompletu czyli"@ 691/176MHz ?

Co do widgetow, to sam setCPU moze tylko odczytywac wartosci i statystyki.

Ja np stwierdzam, ze procesor jest taktowany na max prawie tak samo czesto jak na min, wiec chyba cos jest nie tak (biorac pod uwage, ze cala noc przelezal z profilem niskiego taktowania przy wylaczonym ekranie.)

Nie da sie tutaj wylaczyc transmisji danych? Nie mowie o APNDroid, bo sam korzystam z DroidWall, ale z punktu widzenia konsumpcji energii, to transmisja jest przez caly czas wlaczona, tyle, ze jest blokowana...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załaduj baterie na full, a następnie zrób wipa statsów baterii z poziomu recovery. Bateria na tym romie potrafi na prawdę długo wytrzymać (oczywiście w zależności od zabawy).

Standardowy kernel w tym romie jest b. dobrze zoptymalizowany i nie zaleca się zabaw w podkręcanie. Jeśli chcesz zrobić to samemu to zerknij na "freekernel" tam śmiało możesz używać zarówno setcpu jak i OverclockingWidget..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobilem wg tutoriala Majczu, zobaczymy jak sie sprawowac bedzie. Szkoda by bylo go zmieniac bo chodzi na prawde plynnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne refleksje po dłuższym czasie użytkowania:

- 1 samoczynny reset

- okresowe cuda ekranu blokowania (obraz wygląda jak z kamery na podczerwień/, kolorowy rentgen), znika samoczynnie po kilku sekundach

- brak zoomu w aparacie

- wspomniany wcześniej błąd ręcznego wyboru operatora

- brak trybu "wyłącznie gsm" , mamy co prawda dalej opcję " używaj wyłącznie 2G" ale to nie do końca to samo bo w 2g jest przecież edge/gprs.

Wyłączenie transmisji danych robię przez usunięcie APN-ów.

Tak czy inaczej rom działa bardzo szybko i ogólnie jestem zadowolony.

Linpack powyżej 5.

Posiadam wersję z oc na 768 + JIT.

Edytowane przez maestro00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    - okresowe cuda ekranu blokowania (obraz wygląda jak z kamery na podczerwień/, kolorowy rentgen), znika samoczynnie po kilku sekundach

Za niska częstotliwość pracy procka przy wyłączony ekranie, zmień na 380 / 480 to będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolejne refleksje po dłuższym czasie użytkowania:

- brak zoomu w aparacie

Wyłączenie transmisji danych robię przez usunięcie APN-ów.

Nie wiem po co komus w ogole zoom nieoptyczny, ktory nie robi nic innego, jak pogarsza jakosc zdjecia.

Co do wylaczania transmisji, to polecam SwitchPro lub Extended Controls. Masz tam rowniez wylaczanie transmisji. Ciekawe, ze nie ma tego w menu, ale spod widgeta sprawdza mi sie doskonale. Widac zauwazalny wzrost czasu pracy na baterii.

Btw. ma ktos jakiegos theme lub sam czarny notification bar? Najlepiej z ikonami od Sense, bo te Vanilliowe takie bulwiaste ;)

Btw. 2. bedzie chodzil mi na tym zegarek z Sense? Naturalnie pytam o aplikacje (budzik/stoper/timer itd), bo widget pogodowy to wiadomo, ze nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij na pierwsza strone tam dodalem zrzut z 5.0 z czarnym paskiem. Jak Ci odpowiada to wrzuce jak wroce do domu.

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@embrion

wlasnie widget pogodowy z zegarkiem tak :) nazywa sie fancy widget i jest identyczny do tego stopnia ze htc zabronilo go rozwijac. Natomiast aplikacje ze stoperami od htc? po co skoro sa inne odpowiedniki.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zerknij na pierwsza strone tam dodalem zrzut z 5.0 z czarnym paskiem. Jak Ci odpowiada to wrzuce jak wroce do domu.

Dokladnie o cos takiego mi chodzilo. Pieknie prosze o wrzutke.

@embrion

wlasnie widget pogodowy z zegarkiem tak :) nazywa sie fancy widget i jest identyczny do tego stopnia ze htc zabronilo go rozwijac. Natomiast aplikacje ze stoperami od htc? po co skoro sa inne odpowiedniki.

pozdr

Co do Fancy, to wiem wiem, uzywalem i potwierdzam identycznosc z oryginalem :) Piszac, ze nie bedzie chodzilo mialem na mysli oryginal, ale nie wazne, bo i tak uzywam w koncu tego z Beautiful ;)

Co do stopera, to HTCowa mi odpowiada, bo raz, ze ladna, dwa, ze mam wszystkie typy odmierzania czasu pod jedna aplikacja, jesli znasz odpowiednik, to nie pogardze. W sumie zrobilbym push z romu z Sense, ale eksperymentuje z bateria i nie chce go ladowac podpinajac do USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, szybkie HOWTO jak zrobić czarny pasek notyfikacji. Przepraszam, że nie wrzucam gotowej paczki, która załatwiłaby sprawę, ale niestety nie mam w tej chwili ku temu sposobności. Jeśli ktoś nie poradzi sobie z tym poradnikiem to niech da znać, a jutro wrzucę gotową paczkę:

1. Co potrzeba?

a) Spare parts z marketu - chociaż w tym ROMie jest chyba domyślnie, chyba nawet podpięty pod settings.

b) Plik grafiki (mój wrzucony w załączniku) oraz plik z ustawieniami do spara - też w załączniku.

2. Kopia zapasowa

Zalecam zrobić sobie kopię zapasową. Nie tyle co całego romu (nandroid/bart) co elementów, które będziemy modyfikować.

3. Podmiana

adb pull /system/framework/framework-res.apk .

W katalogu bieżącym pojawi się framework-res.apk. Jeśli rozszerzenie zip nie pojawi się automatycznie to dodajecie zip i wchodzicie do archiwum. W katalogu archiwum /res/drawable-mdpi/ (o ile dobrze pamiętam) znajduje się plik statusbar_background.9.png. Nadpisujecie ten plik, grafiką z archiwum. Musicie sami się upewnić co do położenia tego pliczku bo chwilowo jestem na innym romie, a BART jest kompie chwilowo dla mnie nie dostępnym.

Następnie:

mount -o remount,rw /system
    adb push framework-res.apk /system/framework/framework-res.apk 
    mount -o remount,ro /system

4. Zmiana ustawień spare

Pliczek xml z ustawieniam spare wrzucacie na kartę pamięci. Następnie z poziomu spare parts importujecie pliki ustawień (ważne jest aby pliczek umieścić w /sdcard bezpośrednio). Po zaimportowaniu powinniście zostać poproszeni o restart telefonu w celu wprowadzenia ustawień.

Thats all folks ;)

Od teraz macie czarny pasek.

Jeśli chcielibyście więcej pozmieniać to powinna wystarczyć podmiana pliczków:

status_bar_background.png

status_bar_close_on.9.png

pasek.zip

Edytowane przez m4r1u5z

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi