Skocz do zawartości
tajny

Konfiguracja ustawień podatku w Google Checkout

Rekomendowane odpowiedzi

tajny
    Napisano (edytowane)

Witam,

zamierzam wrzucić do Google Play płatną aplikację, mam wszystko pokonfigurowane ( konto developerkie w pełni aktywne ) poza Tax Setup w Google Checkout.

Czy ktoś ma już doświadczenie i orientuje się w jaki sposób to skonfigurować ?

Pozdrawiam

Edytowane przez glaedrem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy. Masz DG? Jeśli tak to musisz za kraje unii odprowadzić 23% podatku VAT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tajny
    To zależy. Masz DG? Jeśli tak to musisz za kraje unii odprowadzić 23% podatku VAT.

Dzięki! Mam dg czyli w tax settings wybrac ue i dac 23 ? Aktualnie w konsoli cena jaka wpisuja developerzy to netto, wedlug komunikatu google po 21 maja to juz bedzie cena brutto - przelicza to automatycznie czy recznie trzeba bedzie poprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Jak masz DG to nie musisz przecież VATu płacić, jeśli nie jesteś watowcem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bozon

Nie... posiadanie DG nie implikuje bycia płatnikiem VAT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tajny
    Napisano (edytowane)

Jestem na vacie.

Edytowane przez tajny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mz1990

Musisz w takim razie tak jak Dino pisał odprowadzić 23%. Google Ci automatycznie dolicza, a te zmiany które będą, to dotyczą chyba tego, że cena brutto będzie dla użytkownika widoczna już na stronie aplikacji, a nie dopiero po kliknięciu "Kup". Ale pewien nie jestem, nie płacę VATu więc nie wiem jak to do końca wygląda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ups... fakt, uogólniłem. Po prostu śledząc to forum nie widziałem nikogo kto zakładał by DG bez VATu - do rozliczania DG nie jest jakoś szczególnie wymagana (a i zyski ze sprzedaży są mniejsze), a wszyscy raczej upatrują ewentualne zyski właśnie w byciu VATowcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tajny

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fub
    Po prostu śledząc to forum nie widziałem nikogo kto zakładał by DG bez VATu

Ja nie jestem VATowcem :). Główny zysk jest ze sprzedaży aplikacji więc bardziej mi się opłaca - więcej zarabiam ponieważ użytkownikowi nie jest doliczany VAT.

Ponieważ wyświetlam standardowe bannerki reklam więc zysk z nich jest niewielki.

Ciągle waham się czy dodać AirPusho-podobne reklamy. Nadal jest na nich dobra kasa czy już się przejadło?

Zastanawiam się jak spieniężyć użytkowników którzy blokują reklamy. Bywają sytuacje, że gość kupuje wersje PRO, zauważa, że różni się jedynie brakiem reklam +/- jakieś drobne funkcjonalności i anuluje zamówienie wracając do wersji darmowej z ad-blockiem. Dodając reklamy AirPush wkurzę aby użytkowników którzy i tak wyświetlają reklamy. Dla tych którzy je blokują nic to nie zmieni.

Może tym co blokują reklamy ograniczyć niektóre funkcjonalności...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi