Skocz do zawartości
Janhalb

Zmiana karty pamięci - jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc - w kwestiach technicznych zdecydowanie nie jestem fachowcem...

Mam w mojej Defy (Android 2.2) kartę pamięci 16 GB. Ponieważ mam wrzucone sporo muzyki, karta powoli zaczyna się już zapełniać. Chciałbym wymienić ją na większą (32 GB) - ale "jak to zrobić"?

Czy wystarczy po prostu zawartość starej karty "na bezczelnego" skopiować na nową? Czy po skopiowaniu danych i włożeniu nowej katy telefon będzie "widział" wszystko tak samo, jak na starej karcie? Nie chodzi mi tylko o muzykę czy zdjęcia (to w sumie mały problem, mam wszystko w komputerze, mogę zsynchronizować na nowo...), ale także o aplikacje z Marketu, których mam sporo i których nie chce mi się w razie czego szukać i ściągać na nowo...

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla pewności i pełnej płynności zrobilbym kopie aplikacji przez Titanium Backup a muzykę i zdjęcia oddzielnie skopiował. Można całość skopiować, jednak nie daję 100%, że jakaś aplikacja nie będzie się gryźć. Możesz zrobić na wszelki wypadek kopię TB, skopiować całość karty starej na nową a jak coś się będzie wykrzaczać to sformatujesz ją, przywrocisz appki przez TB a zdjęcia i muzykę manualnie. Proste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak: BRZMI prosto ;-) Czy do tego wystarczy TB w wersji podstawowej, czy trzeba kupić Pro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile się nie mylę wystarczy darmowa wersja, pro dodaje trochę funkcji odnośnie marketu.

Jeśli nie zamierzasz zmieniać systemu to uważaj na karty Class 10, podobno Froyo ich nie lubi. Poczytaj o tym trochę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzałem, ściągnąłem - program informuje, że wymaga roota. Ja mam normalny, firmowy 2.2 - czyli raczej nic z tego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Jak odkryjesz wszystkie foldery na karcie razem z .android_secure (tu są apki), to możesz spokojnie przenieść dane na drugą kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, poeksperymentuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

A jeśli nie będzie się dało przenieść .android_secure, usuń kropkę przez android, przenieś na tą drugą, i znów zrób kropkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę przyznać, że to trochę siermiężne metody. Stockowy rom też można bez problemu rootować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kownac

ja powiem tak na bezszczela zrzuciłem wszystko z 8GB na 16GB i wszystko działało tak jak wcześniej bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi