Skocz do zawartości
Smogg

Dodatkowe / Zewnętrzne / Powiększone - Baterie dla One X

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem coś podobnego do tego banku nokii od mojego operatora. Jedyna różnica to to że do mojego wkłada się paluszka (baterię:P). Nie ładuje to baterii tylko ciagnie z "paluszka". Dziala spoko, w akcie desperacji nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

Ktoś coś z wymienionych/innych rzeczy zakupił? Pochwalcie się, bo rozglądam się za czymś podobnym, a nie ma jak opinia z pierwszej ręki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś dawno kupiłem xtrememac 2200mAh do ajfona i ogólnie działa, lecz ładowanie jest powolne - wygląda jakby telefon dostał 500mA, chociaż bateria może wydać 2A. Jutro rzucę oko w specyfikację apple ale wygląda na to, ze apple inaczej triggeruje ładowanie większym prądem niż reszta świata. Pewno też oryginalna ładowarka HTC ma odpowiednią rezystancję między D+ i D- aby ładować maksymalnym prądem.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dołączono o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Zrobilem jeszcze test na ladowarce samochodowej (noname 1A) kumpla i moim extrememac - wynik ciekawy, bo obydwa rownie wolno laduja baterie. Wiec wyglada na to, ze telefon nie uzywa maksymalnego pradu jaki dostaje do ladowania. Jak znajde chwile to pomierze rezystancje miedzyy D- i D+ na usb oryginalnej ladowarki oraz zamiennikow zeby sprawdzic co telefon musi dostac zeby sie szybko ladowac na kazdej ladowarce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj zrobilem male porownanie baterii xtrememac dla iphone i ladowarki sieciowej htc. Juz wiem dlaczego ta pierwsza nie laduje tak szybko jak by mogla - oryginalna ladowarka ma zwarte linie D+ i D- (zgodnie ze standardem USB Dedicated Charging ports)a tamten wynalazek nie. Mozliwe ze telefon jakos przycina ladowanie jezeli nie ma zwartych tych lini, co zdaje sie bardzo czeste w roznej masci ladowarkach. Musze jeszcze to obadac jak mi cos w rece wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olq

W HTCach łatwo da się sprawdzić czy linie D+ i D- są zwarte - podczas ładowania w ustawieniach, w menu bateria -> Stan baterii jest wpis:

- Ładowanie (AC) - jeśli telefon "uważa" że został podłączony pod ładowarkę, wtedy ładuje szybciej, większym prądem (tak jak pisał colin942 telefon wykrywa czy zwarte są D+ i D-)

- Ładowanie (USB) - jeśli _NIE_ są zwarte D+ i D-, wtedy telefon nie będzie pobierał więcej niż 500mA, bo myśli że jest podpięty pod port USB

Ciekawe jest to że czasami zwarte są linie w kablu, a czasami w ładowarkach:

- Oryginalna ładowarka HTC ma zwarte linie - można wykorzystać dowolny kabel.

- Wcześniej wymieniany power bank Sanyo Eneloop nie ma zwartych linii wewnątrz, dodany jest kabel ze zwartymi liniami (z czym się to wiąże opiszę poniżej).

- Do ładowarki HTC CC-200 dodany jest kabel ze zwartymi liniami (czy ładowarka ma też zwarte linie nie sprawdzałem).

Jako ciekawostka - podpiąłem właśnie HOXa pod USB w komputerze za pomocą kabla z eneloopa (ma zwarte linie) i ładuje się z pełną prędkością - wyświetla się "Ładowanie (AC)" :)

Nabyłem ostatnio wyżej wymieniony power bank Sanyo Eneloop (model KBC-L2B) - jakby ktoś miał jakieś pytania to spróbuję odpowiedzieć.

Używam go od niecałego tygodnia, kupiłem głównie jako dodatkowe zasilanie na rower. HOX jest zamontowany na kierownicy, Eneloop schowany w sakwie na kierownicy i podpięty do telefonu, włączone endomondo z widokiem mapy z google maps, GPS, WiFi (nie chce mi się wyłączać), sieć 3G (pobieranie map), synchronizacja włączona, ekran cały czas włączony (jasność automatyczna) - przy takim obciążeniu Eneloop dawał tyle prądu, że telefon jeszcze bardzo powoli się ładował, jeździłem tak ok 2,5h.

Jeszcze kilka uwag "na gorąco"

- eneloop jest dosyć pękaty - jest grubości ok 3 HOXów :)

- pojemność baterii to 5000mAh ale przy napięciu 3,7V! (czyli std napięciu ogniwa LiION) - czyli teoretycznie (bez strat) max czas działania to 3h 42min (3,7h) przy prącie 1A i 7h 24min przy 500mA.

- tak jak pisałem wyżej akumulator nie ma zwartych linii D+ i D-, tylko kabel. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie (i załamanie) gdy podpiąłem eneloopa zwykłym kablem microUSB (oryginalnym z HTC) i zobaczyłem komunikat "Ładowanie (USB)". Na szczęście na dostarczonym kablu ładuje normalnie. Na kablu z ładowarki HTCa (CC-200), który ma zwarte linie sygnałowe też ładuje AC.

- dostarczony kabel niestety to niestety miniUSB + przejściówka mini-micro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hoogs

ja właśnie zastanawiam się, czy brać ładowarkę samochodową czy poporstu akumulator zewnętrzy

znalazłem też takie:

Sony CP-ELS

Forward FAPBA15GNE (na znanym portalu aukcyjnym pod nazwą: Uniwersalny Akumulator USB 2200mAh)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak potrzebujesz tylko do samochodu to ladowarke. Bateria na dlugo nie starczy i bardzo dlugo sie laduje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Agreal