Skocz do zawartości
babels

Błąd /sd-ext podczas wykonywania backupa przez CWM recovery

Rekomendowane odpowiedzi

babels
    Napisano (edytowane)

Na telefonie Samsung Galaxy s plus I9001 probowalem zrobic backup przez CWM. Rozpoczalem robienie backupa i wszystko szlo zgodnie z planem, paski podczas robienia backupa ladowaly sie jeden po drugim ale na koniec wyskoczylo mi takie cos jak na zdjeciu z pod linka Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 2a9a2dffa543b.jpg zdjecie jest slabej jakosci ale wszystko da rade odczytac. Rozumiem ze backup nie zostal wykonany prawidlowo co swiadczy o tym ostatnie zdanie " error while making a backup image of /sd-ext! .

Po ponownym wlaczeniu telefonu wszedlem w menadżer --> domyslna pamiec i okazalo sie ze po probie wykonania backupa zapelnila mi sie cala wewnetrzna karta pamieci ( Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 1a2bc04233caf.jpg ). Po wejsciu na wewnetrzna karte pamieci odnalazlem folder clockwordmod o wielkosci 3,32GB. Podczas proby robienia backupa mialem w telefonie zewnetrzna karte pamieci oraz karte sim w telefonie. Chcialem sie spytac w czym tkwi blad i jak powinienem zrobić prawidlowo backup przez CWM, bardzo jest to mi potrzebne.

Edytowane przez babels

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sdext to jest wystepujaca w niektorych telefonach zewnetrzna karta, tutaj jest montowana a SDcard to wewnetrzna pamiec. Nie ma co sie przejmowac, u mnie w Live i wczesniej w x8 to samo pokazywalo ale backup dzialal.

Wytapatalkowane z Live with Walkman :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup przez Clockworka, robi się do katalogu /sdcard/clockworkmod, nic w tym dziwnego, jak nie masz zewnętrznej karty microSD to byłoby cienko...

Jak wspomniał nemo333, sd-ext to jest (o ile się nie mylę) partycja typu App2SD, która przechowuje zainstalowane aplikacje na karcie SD. Jeżeli takowej partycji nie masz (domyślnie jej nie ma) to CWR wywala błąd, ale jest on mało istotny (o ile nie masz tejże partycji :D)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    babels
    Napisano (edytowane)

W recovery w mount and storage zaznaczone na mount mam pozycje tak jak na zdjeciu http://zapodaj.net/76fd986ce999d.jpg.html . Czy to nie jest tak ze CWM wykonuje backup wszystkiego co jest zaznaczone na mount? Z tego co wiem to inni wykonuja backup zrobiony przez CWM i trzymają go na wewnetrznej karcie pamieci po to by przywrocic system w kazdej chwili kiedy tylko chca. Jesli moj backup mial 3,32GB to to jest nie mozliwe trzymac go na telefonie bo nic wiecej nie moglbym wgrac na wewnetrzna karte pamieci bo jest na full.

Tak pozatym to poprzez to ze ja zaznaczylem sd-ext na mount spowodowalo chyba ze cwm robilo rowniez backup wszystkiego co mam na zewnetrznej karcie pamieci(external sd card). Podejrzewam ze podczas robienia backupa przez CWM zabraklo miejsca na wewnetrznej karcie pamieci i poprostu wyskoczyl blad czy mam racje?

Edytowane przez babels

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi