Skocz do zawartości
maslak92

[LPG] ZetaROM v3.1

Rekomendowane odpowiedzi

Nic sie nie stało z twoim fonem. Trochę offtopic, ale odpowiem;-)

W romie turka v12 zmiana csc lub zerowanie licznika flash'owań robi soft brick telefonu. Jedyne co działa to dowload mode. Aczkolwiek z tego co można przeczytać na xda niektórym osobom podobno padły całkiem telefony:'(.

Dlatego bardzo szybko wywaliłem go z mojej słuchawki.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

przemo405 browar poleciał, a powiedz mi przy każdym romie tak się dzieje, np Zetarom v3 przywracam ustawienia fabryczne i to samo się dzieje fonik zdycha , a na jakim ty siedzisz jeśli można zapytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przemo405 browar poleciał, a powiedz mi przy każdym romie tak się dzieje, np Zetarom v3 przywracam ustawienia fabryczne i to samo się dzieje fonik zdycha , a na jakim ty siedzisz jeśli można zapytać ;)

Właśnie siedziałem na Pure s3 i przywróciłem ustawienia fabryczne i telefon zdechł terazz ściąga mi się KI3 i mam nadzieje że go uratuje , a tobie Marianek_d już telefon działa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artur8

Mi nie działa przewijanie przyciskami w odtwarzaczu mp3 oraz aparat z przycisku power więc o co tu chodzi?

Po za tym nie ma dodatkowych ustawień wyglądu tylko jeden domyślny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Właśnie siedziałem na Pure s3 i przywróciłem ustawienia fabryczne i telefon zdechł terazz ściąga mi się KI3 i mam nadzieje że go uratuje , a tobie Marianek_d już telefon działa ?

u mnie po wgraniu kk5 odinem poszło, i jest wszystko ok, wgrywałem dzisiaj ze trzy romki i wszystko pięknie chodzi, tylko nie polecam przywracać ustawień fabrycznych i instalacji na xeo bo telefon pada przetestowane na kilku romach nie wiem co to się porobiło ostatnio z tymi nowymi romami;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    picco

Ostatnio miewam jakieś problemy z tym romem, a może to wina Siyaha?! Najpierw po jednym z rebootów telefon przestał po kilkudziesięciu minutach reagować na dotyk, i było tak za każdym włączeniem telefonu, nie pomogły wyciągnięcia baterii, ani wipe(bez data) dopiero zmiana restore starego AOKP pomógł. Ostatnio również przy podobnych procedurach rozgrywał się inny problem, a mianowicie ciągłe fc, dosłownie wszystkie apki systemowe, w nieskończoność można było klikać powiadomienie o zamknięciu aplikacji, tu pomógł full wipe dopiero. Dlatego mimo, że rom jest bardzo ładny i funkcjonalny to w ostatnim czasie zastanawiam się nad jego zmianą ze względu na bardzo uciążliwe problemy.

BTW: Który kernel polecacie jako zamiennik Siyaha? Priorytetem jest stabilność i szybkość(wydajność).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżel chodzi o softbrick to działo mi się to naSiyah 3.2.8.2. Wersja 3.3.1 jest już ok.

W tym tygodniu sprawdziłem kilka romów i ........ powróciłem do Omega. Aktualnie v14.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatnio miewam jakieś problemy z tym romem, a może to wina Siyaha?! Najpierw po jednym z rebootów telefon przestał po kilkudziesięciu minutach reagować na dotyk, i było tak za każdym włączeniem telefonu, nie pomogły wyciągnięcia baterii, ani wipe(bez data) dopiero zmiana restore starego AOKP pomógł. Ostatnio również przy podobnych procedurach rozgrywał się inny problem, a mianowicie ciągłe fc, dosłownie wszystkie apki systemowe, w nieskończoność można było klikać powiadomienie o zamknięciu aplikacji, tu pomógł full wipe dopiero. Dlatego mimo, że rom jest bardzo ładny i funkcjonalny to w ostatnim czasie zastanawiam się nad jego zmianą ze względu na bardzo uciążliwe problemy.

BTW: Który kernel polecacie jako zamiennik Siyaha? Priorytetem jest stabilność i szybkość(wydajność).

Autor pisze, że rom jest no wipe. Jednak ja też po zmianie na ten rom miałem różne kwiatki. Podobnie z dotykiem, albo launcher się wywalał, jakieś zawiechy itp. Dlatego hard reset przed wgraniem, format pamięci i karty sd i teraz śmiga bez najmniejszego problemu.

Co do kernela.

Testowałem z tym romem Speedmoda k20, Neak 2.0.5, i Siyah od wersji 3.2.5.2, tej zawartej w romie, do ostatniej 3.3.1. Na speedmodzie miałem znaczy spadek wydajności, animacje, przejścia się zacinały. Na Neaku działało wszystko spoko, i bateria, wifi, wydajność też ok, i później z czystej ciekawości wgrałem Siyah 3.2.8.2. Wydajność zdecydowanie najlepsza, życie na jednym ładowaniu też. Na każdym kernelu robiłem benchmark Antutu, i na speedmodzie miałem tragiczną wartość 3620, Neak 5900, no i na Siyah od 5800 do 6300 na obecnym kernelu Siyah 3.3.1. Wartości są przybliżone, ale mam nadzieje, że jakiś obraz sytuacji nakreśliłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    picco

U mnie full wipe robiony jest przed każdym flashem romu, a więc nie jest to wina śmieci z poprzedniego romu.

Co do Siyaha to jest to chyba najbardziej rozbudowany kernel na SGS2, z ogromnymi możliwościami konfiguracyjnymi i możliwością customizacji, z drugiej strony miał też chwile słabości które były bardziej lub mniej poważne w skutkach.

Osobiście najbardziej podobała mi się filozofia lekkiego i szybkiego jądra jak void`y od knzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom V3.1 ---JKAY---

Version 3.1 is based XWLPG, not based on version 3.0 (kernel changed speedmodk3-20), completely revised, and accelerated again deodaxata system.

Were added:

camera to shoot with the volume button (mildly redesigned theme)

included the recent apps mod style sense

systemUI (slightly redesigned bar notifications)

added shortcut on phone book

Adding green battery icon

Samsung replaced the gallery, a gallery google

lock screen slide redesigned with new icons

DOWNLOAD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi