Skocz do zawartości
Lukiqq

OVATOR - poprawiony standard

Rekomendowane odpowiedzi

Lukiqq
    Napisano (edytowane)

Witam, od pewnego czasu posiadam tablet Tracer OVO1.2. Wg. mnie to interesująca konstrukcja, dobrze złożony chiński sprzęt za rozsądną jak na swoje możliwości cenę. Nie byłbym sobą gdybym nie wprowadził w swoim sofcie paru, mam nadzieję interesujących zmian:

• baza to najnowszy firmware wydany przez Tracer oraz LY-F1
    • brak pierwszego logo, po włączeniu od razu wskakuje napis TracerOVO
    • taktowanie procesora na poziomie 1104MHz zamiast domyślnych 1154MHz, nareszcie jest stabilnie i szybko
    • ładowanie przez USB nareszcie jest efektywne
    • zwiększone taktowanie pamięci RAM DDR3 360MHz na 456MHz
    • zmieniony rozkład partycji, teraz jest tak:
      partycja systemowa zwiększona do 283MB
      partycja instalacji aplikacji zwiększona do 1.23GB
      reszta pamięci wewnętrznej to 5.66GB
    • całkowicie usunięta dziwna, niepotrzebna partycja /oem
    • nowy kernel ze zwiększoną ilością całkowitej dostępnej pamięci RAM z 306MB na 323MB
    • zmieniony domyślny zarządca prędkości procesora z performance na szybki i oszczędny fantasy (doskonały!)
    • dodana obsługa urządzeń GPS (po USB) - najprawdopodobniej działa, nie mam jak sprawdzić
    • aktywowana obsługa rozdzielczości 1.3MPix (1280x1024) w aplikacji aparatu (tak, OVO1.2 ma sensor 1.3MPix, a nie jak twierdzi producent 0.3MPix)
    • działa najnowszy Skype i inne aplikacje korzystające z kamerki
    • tryb zdjęć panoramicznych w aplikacji aparatu
    • inteligentny statusbar (pasek stanu chowa się gdy nie jest potrzebny, np. gdy oglądamy coś na YouTube)
    • wskaźnik sygnału GSM nie jest już pokazywany podczas połączenia z siecią WiFi
    • dostępne są wszystkie aplikacje w Google Play bez zmiany identyfikacji urządzenia np. na i9100 itp.
    • preinstalowany root (su i Superuser.apk)
    • naprawiona funkcja lokalizacji na podstawie WiFi (poprawnie pokazuje pozycje na mapach Google itp.)
    • dpi domyślnie ustawione jest na 160, mniejsze wartości są nieczytelne przez rozmywanie (zbyt niska rozdzielość ekranu)
    • wszystkie aplikacje Google uaktualnione do ich najnowszych wersji
    • Documents to Go w polskiej wersji językowej
    • dodany widget pogody z Asus Transformer
    • usunięcie ładowania nieużywanych w OVO modułów kernela (bo po co nam np. 4 sterowniki panelu dotykowego?)
    • zaprowadzony względny porządek w strukturze systemu, wiele niepotrzebnych plików zostało usuniętych
    • niedziałający Adobe Flash Player został usunięty z softu i należy go doinstalować z marketu

W odpowiedzi na pytania, Bluetooth nie ma i raczej nie będzie. Implementacja jest prosta ale jego perfekcyjne działanie wymaga jeszcze wiele pracy, na którą ja nie mam czasu.

Linki do pobrania, spakowane w 2 częściach 7zip:

Część pierwsza

Część druga

Aplikacja tak jak oryginalny ROM, przez LiveSuit.

Edytowane przez Lukiqq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

Czy skype w najnowszej wersji będzie działał poprawnie? (kamerka)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lukiqq
    Czy skype w najnowszej wersji będzie działał poprawnie? (kamerka)

Musi, wyjścia nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak ten soft sprawowalby sie na OVO 1?

Wysłane z mojego OVO za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lukiqq

Myślę, że kwestia podmiany layoutu klawiszy i wszystko powinno działać.

PS. I pewnie modułów sensorów, ale to też nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    afflux

Jestem niezmiernie ciekaw tego ROM-u, oraz mam nadzieję że będzie pasował do OVO jedynki (przecież to te same bebechy).

Jeżeli nie nastręczało by to wiele pracy to poproszę o poprawne działanie wi-fi. Aby nie wyłanczało się po "uśpieniu“ tabletu, reszta poprawek po prostu miód :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej podmiana nic nie pomoze. Po wgraniu softu od OVO 1.2 do OVO klawisz menu jest niedostepny. Przy probie przemapowania klawiszy vol - dziala jako menu a klawisz menu jest nadal niedostepny. Wyciszyc sie nie da tylko vol+ dziala.

Wysyłane z mojego OVO za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lukiqq
    Raczej podmiana nic nie pomoze. Po wgraniu softu od OVO 1.2 do OVO klawisz menu jest niedostepny. Przy probie przemapowania klawiszy vol - dziala jako menu a klawisz menu jest nadal niedostepny. Wyciszyc sie nie da tylko vol+ dziala.

Wysyłane z mojego OVO za pomocą Tapatalk 2

Za działanie przycisków (czy to dotykowych czy fizycznych) w naszym wypadku odpowiadają tylko dwie rzeczy, załadowany przez kernel moduł, oraz layout klawiszy. Jestem przekonany, że jest to do zrobienia, ponieważ wgrywałem do siebie soft z GoClevera A73 v2 i tam z tym problemem się uporałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z chęcią sprawdzę czy się to da jak tylko soft się pojawi, jak na razie siedzę na oryginale z usuniętym badziewiem od Tracer'a :) Swoją drogą ciekawe co Fatum wykombinuje ze źródłami które ostatnio się pojawiły w sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również podpinam się z proźbą o soft pod ovo1 dużo ciekawych i praktycznych zmian zrobiłeś:super:

p.s soft ze str tracera nainstalowałem na stary bez pełnego formatu i działa czy z twoim będzie podobnie Lukiqq?

(chodzi co by nie inst od nowa wszystich apek)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi