Skocz do zawartości
plantator90

Skype sie nie loguje

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.Mam Goclevera A73 i mam taki problem. Zainstalowałem sobie Skypa lecz nie mogę utworzyć konta ani sie zalogować.Mam już konto na skypie i jak wpisze nazwe oraz hasło to pisze logowanie i tak cały czas.Co może być problemem? Dostęp do internetu mam przez WiFi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xeros

Usuń lub przenieś gdzieś plik /system/etc/permissions/android.hardware.telephony.gsm.xml

Skype próbuje skorzystać ze sprzętu GSM, którego w tablecie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wmk3

Wyczysc dane skype w ustawieniach->aplikacje i ponownie wpisz dane. Powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xeros

wmk3,

mi to nie pomagało, jak również wszelkie inne metody czyszczenia cache aplikacji, czy też reinstalacja kilku różnych wersji Skype (w tym modyfikowanych).

Dopiero po usunięciu /system/etc/permissions/android.hardware.telephony.gsm.xml Skype zaczał się logować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam moj problem wyglada tak sam tylko w /system/etc/permissions/ nie mam tego pliczku <android.hardware.telephony.gsm.xml>

Moze on byc gdzie indziej ?? Mam leadera v70

Wiem ze post powinien byc zamieszcziny w dziale leader ale tam juz jest taki i nikt w nim nie odp dlatego pytam sie tu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xeros

Jak wcześniej szukałem rozwiązania problemu to różni użytkownicy telefonów i tabletów z Androidem pisali, że podobny problem występuje gdy login lub hasło zawiera kropkę, myślnik lub spację (nie wiem jak z innymi znakami). Nie wiem czy aktualne wersje Skype mają to już poprawione. Ja w końcu przerzuciłem się ze Skype na Fring'a - IMHO, lepiej integruje się z systemem (np. na ICS GUI aplikacji nie jest uruchamiane na starcie systemu, a status jest uaktualniany (od momentu włączenia Wifi), można się dodzwonić i nie zabiera zbyt dużo RAMu (jakiś mały proces musi nad tym czuwać), rozmowy audio działają poprawnie nawet z komórkami w 2G, wideorozmowy działają również z komórkami bez kamery (obraz przesyłany w jedną stronę), a do tego obsługuje też kilka innych protokołów (niestety, obsługa Skype we Fringu została już jakiś czas temu wycofana, a to był pierwszy powód, dla którego zainteresowałem się Fringiem po raz pierwszy). Brakuje tylko klienta Fring'a dla PC - do kontaktu z PC można użyć np. transportu do GTalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka m-cy temu skusilem sie na nowa wersje skype i notoryczne problemy.Dzisiaj wywalilem te wersje Skype /wiecznie zawieszal sie i ''zamykal'' mi tablet/oraz wyczyscilem pozostalosci...

Sciagnalem starsza wersje 3.2.0 i do czasu logowania wszystko jak po sznurku...Mam konto na skypie,lecz jak wpisze nazwe oraz hasło to jest komunikat ,''zalogowanie niemozliwe ustaw opcje GSM'' i tak cały czas.Co może być problemem? Dostęp do internetu mam caly czas przez WiFi.Wczesniej mialem starsze wersje i nie bylo tego problemu.

Wszystko laczylo poprzez WiFi.Mam Android 4.0.3 Czy ma ktos jakis pomysl?

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ezaq

Skype chyba zablokował możliwość logowania że starszych wersji programu. Dopiero aktualizacja do najnowszej wersji rozwiązała u mnie ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Azu01

Też miałem problem z logowaniem się na konto Skype na moim telefonie. Zastosowałem się do instrukcji z tej strony i pomogło. Okazało się, że zwykłe uzupełnienie profilu rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi