Skocz do zawartości
myaja

Samsung i5800 jako modem? co zrobić, jakie ustawienia,jaki program?

Rekomendowane odpowiedzi

myaja

Hej, potrzebuje szybkiej odpowiedzi odnośnie samsunga galaxy i5800:)

Mam takowy telefon i chcę go użyć jako modem w połączeniu z moim laptopem.

Mam tylko pytanie:

1. jak ustawić telefon aby mogl byc uzywany jako modem? jakie ustawienia / czy jaki program powinnam ściągnąc?

2. jaki program powinnam ściągnąc na laptopa? albo jak go ustawic? ...

3. czy moge laczyc telefon z laptopem w formie wifii?

4. jak ubezpieczyc swoja "siec" tzn jak zalozyc hasla na moja siec?

Dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sciągnij sobie kies, do niego będą sterowniki. ze strony samsunga łatwo to zrobisz. w ustawieniach telefonu masz opcję do ustawienia jak ma się z kompem łączyć. możesz zrobić z niego też hot spot wi-fi, jeśli masz oczywiście andka 2.2 lub wyższy :D włazisz w ustawienia=>komunikacja=>router wifi=> i tam masz możliwość go włączyć. w ustawieniach routera możesz ustawić rodzaj szyfrowania i hasło. działa świetnie na stockowym andku 2.2 testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko to jest zaimplementowane w system Android 2.2

1.Wystarczy w ustawieniach komunikacji poszukać opcji Udostępnianie USB i można w ten sposób udostępniać internet 3G jak i np. WiFi

2.Żaden program nie jest wymagany, jedynie sterowniki które są z np. Samsung KIES

3.W ustawieniach włączasz Router WiFi

4.Będzie do wyboru zmiana nazwy oraz tryb szyfrowania.

E: Spóźniłem się ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    myaja
    Wszystko to jest zaimplementowane w system Android 2.2

1.Wystarczy w ustawieniach komunikacji poszukać opcji Udostępnianie USB i można w ten sposób udostępniać internet 3G jak i np. WiFi

2.Żaden program nie jest wymagany, jedynie sterowniki które są z np. Samsung KIES

3.W ustawieniach włączasz Router WiFi

4.Będzie do wyboru zmiana nazwy oraz tryb szyfrowania.

E: Spóźniłem się ;)

1. w ustawieniach mam tylko: tryb offline, ustawienia wifi (konfiguruj polaczenia) , ustawniea bluetooth, ustawienia sici vpn (konfiguracja wirtualnych sieci prywatnych vpn), sieci telefonii komorkowej, synhronizuj

2. to wlasnie sie mi sciaga

3. w jakich ustawieniach? gdzie?

4. kiedy bd do wyboru?

przepraszam ze tak pytam o wszystko ale nie wiem co i jak sie zabrac za calosc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jakiego masz andka? wejdz w ustawienia-> o telefonie zjedź na sam dół i zobacz co tam pisze. wersja oprogramowania 2.1 czy 2.2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    myaja
    a jakiego masz andka? wejdz w ustawienia-> o telefonie zjedź na sam dół i zobacz co tam pisze. wersja oprogramowania 2.1 czy 2.2?

Pisze mi: 2.1. - update1

---------- Post dołączono o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

wrrrrr... powiem wam tak...

przebrnelam przez wlaczenie pierdzeielonego apn'u ... chryste...

mam kies na laptopie, sciagalm juz chyba milion oprogramowan z telefon i dalej wielka du*a:( laptop nie wykrywa mi telefonu jako modemu i przez wifii i przez kabel usb... ogolnie kies laczy sie z telefonowe ale gdzie mam ten internet podlaczyc to pojecia nie mam:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego zaktualizuj sobie Androida do wersji 2.2. Polecam wrzucic od razu Kyorarom 0.5.2.

A potem polecam uzyc programu PdaNET z Google Play. Inatalujesz klienta na PC i aplikacje w telefonie. Smiga super, bez zadnych problemow. U mnie przez pol roku I5800 slyzyl jako modem wlasnie w ten sposob.

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    myaja

tylko gdzie ja znajde taka aktualnizacje Androida online?:(

mam zainstalowanego kies ale to chyba nie jest jakas pelna wersja bo ja tam polowy opcji znalesc nie moge, min polaczenie lapopa z tel jako modemem.

---------- Post dołączono o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

acha... a czy na moim startym adroidzie 2.1 nie dam rady podlaczyc sie do laptopa? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sylen
    tylko gdzie ja znajde taka aktualnizacje Androida online?:(

Jak podłączysz telefon do Kiesa to powinna być gdzieś opcja aktualizuj oprogramowanie w telefonie (czy jakoś tak), wtedy będziesz miała 2.2, że tak powiem: oficjalnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie prosciej bedzie wgrac nowy rom przez odina? Najpierw JPM a potem na to Kyorarom 0.5.2 czy Kyrillosa 9.6 aczkolwiek uwazam za Kyoraron szybszy i stabilniejszy.

Co do 2.1, to ja nie sprawdzalem tego typu programow na tej wersji. Nic nie stoi na przeszkodzie, sprobuj Ty.;)

Wysłane z mojego GT-I5800 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi