Skocz do zawartości
chosen one

ROM Manager and Clockwork Recovery Image

Rekomendowane odpowiedzi

Duke

wgrałem drugi raz i nic ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem wczoraj dokładnie to samo i zrobiłem jak Bruno63 mówi. Wgrałem przez ROM Managera recovery jeszcze raz i poszło pięknie. Bruno63 nie dopowiedział, że w tym recovery musisz wszytsko zrobić za jednym razem. Ja zrobiłem nandroid i odpaliłem telefon normalnie żeby sprawdzić czy sie wykonał i drugi raz już w recovery wejść nie mogłem(czerwony wykrzyknik). Po ponownym wgraniu Recovery WIpe oraz Flash i fonik śmiga.

Przy okazji jeszcze raz dzięki Bruno63 za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krygo

Ja miałem Clockworka i mogłem wchodzić i wychodzić kilka razy bez problemu. Metoda z wiki wymaga odpalenia tylko jednego skryptu i mamy już roota i wgrane recovery. Masz SDK i wszystko co jest wymagane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke

Juz wszystko działa, jednak recovery z misiem bardziej mi się podoba Ra-hero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to w czym jest w koncu problem z tym wykrzyknikiem?

Ja zrobilem roota oneclick, wgralem Amon_RA i co chwile mam problem z wejsciem do recovery (zamiast do niego wchodzi na wykrzyknik). Czy on sie resetuje (w wersji 2.1 - bo to jest niby jakis blocker tak?) czy o co chodzi? no i jak poradzic sobie z tym problemem? :P

Edytowane przez dzordzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coa

Ja zrobilem roota oneclick, wgralem Amon_RA i co chwile mam problem z wejsciem do recovery (zamiast do niego wchodzi na wykrzyknik). Czy on sie resetuje (w wersji 2.1 - bo to jest niby jakis blocker tak?) czy o co chodzi? no i jak poradzic sobie z tym problemem? :P

Przyłączam się do pytanie. Na stockowym romie od htc co jakiś czas znika recovery. Dzisiaj zainstalowałem bFROYO63 v4.2.5 i zobaczę czy nadal znika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duke

zrob roota sposobem na zablokowane bootloader 2.1 z wiki i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem przesiąść się z 2.2 na 2.3 i natknąłem na spory problem - nie mogę się dostać do Recovery. Za każdym razem (Home + Power, Reboot + Recovery, Reboot into Recovery w ROM Manager) zatrzymuje się na splash screenie Ery.

Próbowałem już flashować recovery od nowa - 'Flash ClockworkMod Recovery', Flash Alternate Recovery (RA Recovery v1.7.0.1), All ClockworkMod Recoveries pod ROM Managerem. Efektu brak - cały czas zacina się na splash screenie Ery.

Miał ktoś z Was taki problem? Jakieś pomysły co z tym zrobić?

Recovery: ClockworkMod 2.5.0.7

ROM: Elelinuxem_Special_Edition_2.2.1_Final

Pozdrawiam,

ansurgus

---------- Post dołączono o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Proszę o przerzucenie postu TUTAJ. Sorry za niezauważenie przyklejonego wątku.

//KD: No ;)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie z informacją z opisu ROM Managera w Android Market ('HTC Users: Flash recovery not working? Try fastbooting a recovery on.') spróbowałem sflashować recovery fastbootem. Niestety - nieskutecznie.

'fastboot devices' wypluło coś takiego 'HT9C3L903498 fastboot', więc fastboot działa prawidłowo.

Niestety po wpisaniu 'fastboot flash recovery recovery.img' otrzymałem następujący komunikat:

'sending 'recovery' (2428 KB)...

FAILED (remote: not allow)

finished. total time: 0.001s'

Proszę o jakąś pomoc, bo już nie mam pomysłu co z tym zrobić... :(

[edit]

SUKCES! :)

Spróbowałem jeszcze sflashować pod Terminal Emulatorem: 'flash_image recovery /sdcard/recovery.img'. Wyskoczyła mi ściana tekstu: każda linijka kończyła się komunikatem '(out of memory)'. Po zabiciu zbędnych procesów TaskKillerem odzyskałem recovery :)

Edytowane przez ansurgus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Jest wersja tego recovery dla Hero z obsługą partycji sd-ext sformatowanej na system ext4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi