Skocz do zawartości
marzena68

niechciane płatne smsy od app Battery Charger

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jestem kompletnym nowicjuszem w posiadaniu androida. Zachłyśnięta nowinkami, ściągnęłam aplikację Battery Charger. Mimo jej odinstalowania, przychodzą mi od tej aplikacji płatne sms-y (prawie 4 funty za 1 sms!). Proszę o pomoc, jak się tego pozbyć, ale tak na zasadzie łopatologii mniemanej, tj. krok po kroku (dopiero się uczę androida). Please!

Edytowane przez marzena68
    nieprawidłowy tytuł postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neotion

tak na gorąco by Ci zaoszczędzić funtów :) skopiuj sobie potrzebne Ci dane i przywróć tel do ustawień fabrycznych. Jak dobrze pamiętam (nie mam tego tel) znajdziesz to w Ustawieniach > karta i pamięć > ustawienia fabryczne > resetuj i musisz potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to nic nie pomoże, jedyne rozwiązanie to mail do supportu tego programu z wymówieniem usługi,

bo być może program tylko zaakceptował aby przychodziły sms, to tak jak z milion za sms od ery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tak na gorąco by Ci zaoszczędzić funtów :) skopiuj sobie potrzebne Ci dane i przywróć tel do ustawień fabrycznych. Jak dobrze pamiętam (nie mam tego tel) znajdziesz to w Ustawieniach > karta i pamięć > ustawienia fabryczne > resetuj i musisz potwierdzić.

Dzięki za podpowiedź, ale w jaki sposób skopiować te dane? Utracę wszystko, co mam w telefonie, tj. kontakty z książki również, czy tylko dane dot. aplikacji?

---------- Post dołączono o 04:23 ---------- Poprzedni post napisano o 04:18 ----------

A jak namierzyć adres do supportu, jeśli usunęłam tę aplikację, a na sklepie google play już jej nie ma? Z tego co widzę, aplikacja jakaś chyba podejrzana była i usunęli, a zdaje się pojawiły się jej dwa klony, tylko że ja już nie chcę tego ściągać

---------- Post dołączono o 04:27 ---------- Poprzedni post napisano o 04:23 ----------

A jeszcze jedno - w zakładce "ustawienia fabryczne" jest ostrzeżenie, że reset spowoduje usunięcie również danych i ustawień systemu i aplikacji systemowych. Jak sobie z tym potem poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Kontakty powinieneś mieć na koncie google.

Reset przywróci ustawienia fabryczne czyli telefon będzie jak po wyjęciu z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kontakty powinieneś mieć na koncie google.

Reset przywróci ustawienia fabryczne czyli telefon będzie jak po wyjęciu z pudełka.

wielkie dzięki - spróbuję; pod tym adresem jest ten temat poruszony, ale nie wiele z tego rozumiem WARNING- Android Market - The Battery Supercharger - Mobile Phones - Digital Spy Forums

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skontaktuj się ze swoim operatorem telefonii - być może istnieje w twojej sieci możliwość zablokowania wysyłania i odbierania SMS premium lub od określonych nadawców?

Sent from my Milestone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Błagam o pomoc - płatne smsy od app Battery Charger[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, mój operator nie jest zainteresowany takimi sprawami :/

Rozumiem, że pozostaje mi przywrócenie ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neotion

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże problem? Trudno jednoznacznie ocenić, jak uprzedziłem: pisałem to "na gorąco" ale kol. @underface słusznie zauważył że aplikacja mogła "zamówić" otrzymywanie płatnego serwisu sms dla Twojego numeru. Z braku kontaktu z serwisem z którego smsy są wysyłane jedynie pozostaje blokada u operatora Twojej sieci. Jeśli operator nie ma wyraźnej ochoty zablokować tych smsów to obawiam się że pozostanie Ci zmiana numeru - chyba że ten nielegalny proceder wyłudzania smsów zostanie ukrócony wcześniej przez odpowiednie urzędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi