Skocz do zawartości
marzena68

niechciane płatne smsy od app Battery Charger

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże problem? Trudno jednoznacznie ocenić, jak uprzedziłem: pisałem to "na gorąco" ale kol. @underface słusznie zauważył że aplikacja mogła "zamówić" otrzymywanie płatnego serwisu sms dla Twojego numeru. Z braku kontaktu z serwisem z którego smsy są wysyłane jedynie pozostaje blokada u operatora Twojej sieci. Jeśli operator nie ma wyraźnej ochoty zablokować tych smsów to obawiam się że pozostanie Ci zmiana numeru - chyba że ten nielegalny proceder wyłudzania smsów zostanie ukrócony wcześniej przez odpowiednie urzędy.

Przywróciłam ustawienia fabryczne. Na razie płatne sms-y nie przychodzą, ale na przestrzeni ostatnich 3 tygodni było ich trzy - muszę poczekać, co będzie się działo dalej. W każdym razie, dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Skoro jesteś nowicjuszem to zainteresuj się antywirusem np avast za free w markecie. Programy tego typu sprawdzają aplikacje pod chociażby kątem potrzebnych uprawnień i raportują te "podejrzane".

I oczywiście sam sprawdzaj:

liczbę ściągnięć - jak trafisz na angry birds które ma kilka set ściągnięć to powinna ci się zapalić czerwona lampka

komentarze - często tam użytkownicy raportują problemy z aplikacjami

potrzebne uprawnienia - jak zobaczysz w jakiejś live wallpaper uprawnienia do wysyłania sms premium to analogicznie do punktu pierwszego - czerwona lampka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Skoro jesteś nowicjuszem to zainteresuj się antywirusem np avast za free w markecie. Programy tego typu sprawdzają aplikacje pod chociażby kątem potrzebnych uprawnień i raportują te "podejrzane".

I oczywiście sam sprawdzaj:

liczbę ściągnięć - jak trafisz na angry birds które ma kilka set ściągnięć to powinna ci się zapalić czerwona lampka

komentarze - często tam użytkownicy raportują problemy z aplikacjami

potrzebne uprawnienia - jak zobaczysz w jakiejś live wallpaper uprawnienia do wysyłania sms premium to analogicznie do punktu pierwszego - czerwona lampka

Teraz już to wiem, szkoda że po czasie ;) ale dziękuję za ostrzeżenia - to bardzo przydatne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi