Skocz do zawartości
ActiveX

[ROM] PARANOIDANDROID v0.5 [TABLET/HYBRID][CM9][14/07]

Rekomendowane odpowiedzi

ActiveX
    Napisano (edytowane)

[ATTACH=CONFIG]17755[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17756[/ATTACH]

To nie jest tylko tablet mode

Jest to projekt w trakcie realizacji przez deweloper'a aby zrobić miejsce dla modyfikacji, które będą mogły całkowicie przekształcić nasze urządzenia i zachować estetykę i doświadczenie o tym telefonie. Wiem, widziałem romy w trybie tabletu włączane za pomocą dwóch linijek w pliku build.prop które można łatwo edytować samodzielnie w kilka sekund i może źle wpływać na umiejscowienie klawiatury , chcę aby to działało lepiej. To początek, ale to nie wystarczy ale ten projekt ma potencjał, jednak wszyscy wiemy, że nasze telefonu mają wysoką rozdzielczość i mogą działa wspaniale nie tylko w aplikacjach jednokolumnowych. Więc magia musi być gdzieś pomiędzy, którą Google pomija i jest to nie zapełniona luka. Tak, to rom który staram się wypuścić na urządzenie w trybie tabletu, ale nie będzie tam tylko brane pod uwagę tablet mode ale będą to połączone zalety obu światów: phone i tablet mode a nazywać się będzie Hybrid Mode.

Pytasz się, czym dokładnie ten rom różni się od "ROM tablet mode"?

Oto raport:

1. Tryb tablet zmniejsza swoje aplikacje do maleńkiej papki, ten rom zawiera ustawienia o nazwie Per-App-Density. Można zdefiniować aplikacje natywną DPI razem z nią, żeby wyglądało naturalniej, mniejszy lub większy ? twoja decyzja. Wszystkie aplikacje są przedstawione w DPI 182 za standard. Żaden inny rom nie ma tej funkcji już teraz,
    2. w romie działa launcher. Może to brzmi dziwnie ale launchery nie działają w trybie tablet mode lub przynajmniej nie działają tak jak to byśmy sobie życzyli często nie mają dock'a mają zmniejszone ikony przy okazji czytelność jest na niskim poziomie lub nie działają widgety. Ten rom używa widgety Trebuchet w którym zostało zoptymalizowane źródło i układ uruchamiania w trybie hybrydowym,
    3. Jest działający Market, Google Play nie zezwala na zmiany Dpi i często aplikacje mogą przestać pracować, ale tutaj może śmiało eksperymentować. Ten rom rozwiązuje te problemy w 100%,
    4. Działa również stockowa klawiatura. Tablet niczszy standardowy układ klawiatury androida, została ona skompilowana ze źródeł z zastosowanego nowego układu,
    5. More stuff: Recents window closer to stock, fixes for overlapping elements, framework fixes, no crashes, working Phone (looks 100% like stock as well), etc.(tego nie umiałem mądrze przetłumaczyć).

Donations to CM Donation Tracker - CyanogenMod Forum, to molesarecoming http://forum.xda-developers.com/dona....php?u=4491046, to D4rKn3sSyS http://forum.xda-developers.com/dona....php?u=3484876

INSTRUKCJE

• NIE FLASH'uj Z ROMU NA BAZIE ŻADNEGO ICS LUB ROMU BAZUJĄCEGO NA KERNEL'U SAMSUNGA
    • Zaistaluj dowolny stockowy GB ODINEM lub dowolny GB kernel wtedy zrób restart do recovery jeszcze raz przez sflaszowaniem tego:
    • Zainstaluj rom http://d-h.st/I9m135.92MB
    • Zainstaluj Hybrid Gaps : /drcmda/common/
    • lub jak ktoś ma konto na 4shared gapps-ics-20120511-fixed.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download - Gregory Rojas
    • Wipe caches i factory data jest konieczne jeśli przechodzisz z innego romu niż CM9,
    • Jeżeli po pierwszym uruchomieniu nie ma statusbar'a naciśnij power button i daj zmień status bar (przełącz),
    • Zrestartuj telefon oraz edytuj Aplikację Dpi w Ustawienia/Ustawienia Paranoid/P.A.D. Naciśnij przycisk zasilania aby zobaczyć nowe pełnoekranowe przyciski.

Wskazówki

• Idź do ustawienia/system/front size i ustaw na NORMAL
    • Sprawdź opcję "auto hide" w ustawienia/system/statusbar i ustaw fullscreen (albo przystrzymaj przycisk zasilania i naciśnij zmień "StatusBar")
    • Ustawienia Launchera:Marginesy:Małe( je śli używasz Apex/Nova), show permament searchbar:YES, zmień wielkosć widgetów:TAK, Wallpaper scrolling: OFF

Problemy

• widok ustawień w kamerce nadal jest obcięty ,(ale da się ustawiać),
    • zmiana kamery na aparat dalej musi się odbywać poprzez ustawienia>zmień na aparat (ciekawy jestem jak z jakością (Activex)),
    • Układ klawiatury popup wygląda nieco dziwnie, to zostanie poprawione wkrótce.

Wersja v0.2 [30/05]

Pobierz Dev-Host - paranoid_note_v02.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Hybrid Gaps jest ten sam https://hotfile.com/dl/159854013/fe585f7/gapps-ics-20120511-fixed.zip.html

lub jak ktoś ma konto na 4shared gapps-ics-20120511-fixed.zip - 4shared.com - online file sharing and storage - download - Gregory Rojas

Changelog:

1) Wprowadzone ostatnie zmiany i naprawy z ostatniogo CM9 nightly.

2) New feature - Per App Layout, allows you to force each app to work in your desire mode with tablet or phone layout.

3) Improved settings panel

4) Fixed keyboard/camera/etc layout bugs, basically all layout bugs can be fixed using PAD/PAL settings.

5) Działa długie przytrzymanie przycisku Home

Included all settings/options from GS2 build like these:

1) Ability to easily switch between tablet/phone mode

2) Ability to enable/disable softkeys on both phone and tablet modes

3) Lockscreen wallpaper, and vibration setting

4) Statusbar Transparency

5) Recent apps options + Sense recent apps layout mode

6) Ability to disable physical keys

7) Sound management panel

dzięki jeeep :)

Wersja v0.3 [22/06]

Paranoidandroid v0.3 :Dev-Host - paranoid_note_v03.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Hybrid Gaps :/drcmda/common/

Changelog:

New Hybrid code, keyboard troubles should be gone, apps that crop images or display weird, that should be gone aswell

PAD/PAL work in phonemode 100%, no weird toggles and stuff like that. you get full tablet apps without caveats

Settings cleanup, most of the garbage dpi options are gone, should be more intuitive - i ask you to not bring your old pad.props though some things changed. if you know what you do take a look and edit by hand

Trashed our LatinIME repo - not needed anymore

Speed improvements, all launchers are buttersmooth now

Has all the latest CM9 additions

New PAD/PAL code allows system-scaling finally, that means you can scale the lockscreen, dialogs, toasts, etc.

Trebuchet comes with new menu options: 4x4 grid grid folders, options for backgrounds, tablet effects

New cool backup app for pad.prop, *maybe* even an OTA app, either 1.2 or 1.3

New panel options and descriptions

Hide status-bar clock doesnt hide HOLO clock in notification center

Number of notification icons definable in settings

Tons of fixes and improvements

Wersja v0.4 [27/06]

Paranoidandroid v0.4 :Dev-Host - paranoid_note_v04a.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Hybrid Gaps :/drcmda/common/

Changelog:

Gps fix, i hope it works fine (i just catched 14 sats)

Long-pressing menu button shows recent app lists as before

Some adjustments

Improvements on OTA app, scheduled checkups

Improvements on Backup app, now it automatically launches on startup after you install a newer (or older) version

Hybrid speedup, less lag, considerably faster list scrolling when pad/pal is in action

Keyboard scaling, an androids first

PAD/PAL bugfixes for apps that still crop images in lower dpis

Settings revamp, speed preferences to switch between modes without having to set up anything, less clutter

Trebuchet extras: 3x4 widgets, speed dial menu button, ... and some weird rocket button which im sure will be very useful to most of you

Pad.prop revamp, new preferences that should pretty much nail it. Im sorry but this trashes your old settings again, do not attempt to restore them unless you do it in a text editor

Wersja v0.5 [14/07]

ParanoidAndroid v 0.5 [14/07] : http://d-h.st/I9m

https://hotfile.com/dl/163174197/a53073f/paranoid_note_v05.zip.html"]https://hotfile.com/dl/163174197/a53073f/paranoid_note_v05.zip.html[/url]

Hybrid Gaps: http://www.paranoid-rom.com/index.php?dir=&file=gapps-hybrid.zip

https://hotfile.com/dl/163174637/ebc62fd/gapps-hybrid.zip.html"]https://hotfile.com/dl/163174637/ebc62fd/gapps-hybrid.zip.html[/url]

Changelog:

• Bazuje na ostatnim Cm9 Nightly
    • naprawione błędy dotyczące zmian DPI w aplikacjach
    • działa konfiguracja SystemUI Mode
    • Cleanup and speedup of hybrid code via native libs (I'd say 25%) czyli przyspieszenie o jakieś 25%
    • tutaj pełna lista zmian https://github.com/ParanoidAndroid

kilka dodatkowych screenów:

[ATTACH=CONFIG]21762[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21763[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21764[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]21765[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21766[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21767[/ATTACH]

Kernel thor

Forum TegraOwners • View topic - [Kernel]Thor Kernel & Touch Recovery[Custom ICS Only]

trzeba się zarejestrować na tym forum aby pobrać kernel.

APLIKACJE

DSP Manager for GS3

Instalacja przez recovery https://hotfile.com/dl/160119469/0f45790/DSPmanager-v3.zip.html"]https://hotfile.com/dl/160119469/0f45790/DSPmanager-v3.zip.html[/url]

źródło [APP] DSP Manager for GS3 - xda-developers

SWYPE Z Polskim dyktowaniem :)

1. Skopiuj plik https://hotfile.com/dl/162499569/442c3a8/Swype.apk.html

do /system/app/ i zmień prawa zapisu na takie jak inne apki w katalogu.

2. Skopiuj plik https://hotfile.com/dl/162499032/52c632b/libSwypeCore.so.html

do /system/lib/ i zmienić prawa zapisu (permissions w root explorer).

3.reboot i mamy standardowej wielkości swype :)

Edytowane przez ActiveX
    werscja v0.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ROM wrzucony. Poszło wszystko bez problemu. Wrzuciłem najnowszy stockowy ROM GB przez mobile odin i w ten sposób zachowałem root. Następnie dograłem CWM i zainstalowałem ten ROM z poziomu CWM. Później zainstalowałem Hybrid Gaps, po czym zrobiłem full wipe. Zobaczymy jak romik będzie się spisywał. Na razie mi się podoba, bo lubię wygląd tabletu. Tylko nie mam CWM teraz. W jaki sposób mogę dograć CWM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ActiveX

To znaczy recovery masz ? Można dograć rom manager z marketu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To znaczy recovery masz ? Można dograć rom manager z marketu

Po wciśnięciu i przytrzymaniu mam opcję " uruchom ponownie" i jak ją wybiorę, to mam trzy możliwości ( uruchom normalnie, recovery i bootloader). ROM Manager jest wraz z ROMEM z tego co zauważyłem. Czyli jak mam ROM Manager, to nie potrzebuję CWM? To działa na takiej samej zasadzie?

Co do samego ROMU, to fajnie jest to, że opcja zmiany Dpi jest dostępna z poziomu ustawień systemowych i z tego co zauważyłem dla każdej aplikacji można ustawić inne Dpi. Ja jak zmieniłem Dpi na najmniejsze z możliwych do wyboru, to miałem takie malutkie ikonki, że ledwo było widać :) Jest też opcja custom, ale z niej nie korzystałem. Pewnie można ustawić dowolne Dpi. Co do baterii itp. to jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek komentarze. Z tego co zauważyłem, to coś zasięg wifi jest trochę słaby. Przeszedłem do pokoju obok i była tylko jedna kreska, ale wifi działało. Co do zasięgu sieci to na razie nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jarzabek jest jezyk polski? jak pisanie rysikiem? wiem ze nie ma s note ale czy moglbys sprawdzic jak sie pisze poniewaz dla mnie to wazne. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kein
    jarzabek jest jezyk polski? jak pisanie rysikiem? wiem ze nie ma s note ale czy moglbys sprawdzic jak sie pisze poniewaz dla mnie to wazne. dzieki

Jest jezyk polski. Pisanie w jakim sensie? Ogolnie rom super swietnie wyglada tablet mode. Jednak brakuje troche s memo itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przeczytałem na xd forum ze cos tam sie dzieje z risikiem przy pisaniu, mam ezpdf moge pisac po dokumentach czy to wyglada sprawnie ( czy poprawinie sie pisze bez zadnych jakis tam lagow )

p.s. czyli polecach ten rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    przeczytałem na xd forum ze cos tam sie dzieje z risikiem przy pisaniu, mam ezpdf moge pisac po dokumentach czy to wyglada sprawnie ( czy poprawinie sie pisze bez zadnych jakis tam lagow )

p.s. czyli polecach ten rom?

Nie wiem co powinno się dziać z rysikiem. Jedyne co zauważyłem sprawdzając teraz rysik, to przy przyłożeniu blisko ekranu pojawia się kursor jak w komie ( nie wiem jak to wyłączyć i czy się da). Druga sprawa jest taka, że ja jestem leworęczny, a w żadnym tablet mode nie znalazłem opcji zmiany ręki w celu zwiększenia precyzyjności rysika. Mimo tego przy pisaniu nie ma większych odchyłów. Niby kursor jest obok punktu gdzie dotyka rysik, ale ślad rysowania jest bardziej pod rysikiem. Nie miałem żadnych programów do pisania czy malowania, więc ściągnąłem pierwszy lepszy program o nazwie " paint joy". Przy normalnym pisaniu wszystko było w miarę dobrze ( chodzi o pisanie wyrazów), ale gdy bazgrałem po ekranie dość długie linie ( na długość ekranu) to ślad nie nadążał. Wydaje mi się jednak, że podobnie działało to na innych ROMACH. Specjalnie kupiłem ezpdf, żeby zobaczyć jak tam z pisaniem po dokumentach i tutaj sprawa wygląda następująco: gdy wybierzesz ołówek ( to chyba ołówek, przynajmniej ma taką ikonkę na górze) to jest dobrze według mnie. Precyzja dobra i szybkość też dobra nawet przy szybkim pisaniu. Jednak gdy wybierzesz pędzel, to rysik jest bardzo niedokładny ( około centymetr przekłamania). Mam nadzieję, że to ci pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeeep

Jest nowa wersja...

[ROM] PARANOIDANDROID v0.2 [TABLET/HYBRID][CM9][30/05]

v02

1) Included latest changes and fixes from latest CM9 nightly.

2) New feature - Per App Layout, allows you to force each app to work in your desire mode with tablet or phone layout.

3) Improved settings panel

4) Fixed keyboard/camera/etc layout bugs, basically all layout bugs can be fixed using PAD/PAL settings.

5) Home button long-press now works in tablet mode

Included all settings/options from GS2 build like these:

1) Ability to easily switch between tablet/phone mode

2) Ability to enable/disable softkeys on both phone and tablet modes

3) Lockscreen wallpaper, and vibration setting

4) Statusbar Transparency

5) Recent apps options + Sense recent apps layout mode

6) Ability to disable physical keys

7) Sound management panel

Link oryginał

[ROM] PARANOIDANDROID v0.2 [TABLET/HYBRID][CM9][30/05] - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co do tej pory wiadomo, wynika, że v02 zawiera błąd z WiFi i jest podatny na częsty battery drain. Wynika to z faktu, że ROM opiera się na najnowszym buildzie CM9, który posiada te błędy. Imilka to potwierdził, nie wiem tylko czy mówił poważnie czy tylko się droczył z użytkownikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi