Skocz do zawartości
Lanc

Dwa rdzenie i ich użycie

Rekomendowane odpowiedzi

Lanc
    Napisano (edytowane)

Ostatnio zauważyłem dzięki programowi system tuner ze drugi rdzeń u mnie jest praktycznie cały czas offline. Na 20h pracy był aktywny przez parę minut... (system tuner zakładka Times) Nie włącza się nawet podczas grania w takie gry jak gta 3 czy Asphalt 6. Jak to u was wygląda? Może to kwestia / błąd romu? Aktualnie mam leedroida z kernelem leedroid.

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm..dziwna sprawa bo u mnie pokazuje ze cpu0 n/a a cpu1 offline...o co chodzi? a stock orginalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun

Jest to dosyć dziwne ale podobno normalne w EVO. Drugi rdzeń można włączyć np. w programie System Tuner wchodząc w Boot settings>Force all CPUs online>On boot completed ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    Jest to dosyć dziwne ale podobno normalne w EVO. Drugi rdzeń można włączyć np. w programie System Tuner wchodząc w Boot settings>Force all CPUs online>On boot completed ;)

Jasne, wiem, że można właczyć. Tyle, że on wtedy siedzi cały czas na 384Mhz i też nie pracuje. Trochę mnie to zdziwiło, bo przez to mamy dosyć duże straty energii, ponieważ 1 rdzeń na 100% zjada więcej prądu niż 2 rdzenie np po 50%. No i po cholerę ten drugi rdzeń skoro jest cały czas wyłączony :rotfl: :facepalm:

Z tego co widzę w sigu twoim to masz aktualnie ICS'a. Tam też się to tak zachowuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun

Na tej wersji ICSa którą posiadam dzieje się to samo ale po włączeniu tego drugiego rdzenia w System Tuner wszystko wraca do normy, oba rdzenie pracują tak jak powinny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

A w deep sleep jak się zachowuje? W teorii powinien 1 zostawać na taktowaniu minimalny, a drugi się wyłączać, żeby właśnie baterii nie zjadało niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matw4

A da się jakoś nie stocku ustawić aby te dwa rdzenie pracowały np po 50 % ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tuczas

Z tego co zauważyłem, na Romie KingCobra z ICS'em, została niby włączona obsługa drugiego rdzenia. Ze wskazań System Tuner'a, zaobserwowałem, że drugi rdzeń włącza się automatycznie w razie potrzeby i jest wtedy taktowany 1.18GHz. Sprawdzałem to, w momencie ładowania stron internetowych w przeglądarce. Gdy telefon nie jest używany, przełacza się na tryb "offline".

Ku mojemu zdziwieniu, czas pracy na baterii zdecydowanie się polepszył po wgraniu ICS bazującego na wycieku od HTC. Zaznaczam, że nie wgrywałem nowego Radia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matw4

Czyli drugi obsługa drugiego rdzenia powinna się polepszyć dopiero z ICS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem ze mozna wlaczyc ale ja nie bo potrzebny jest root a ja poki co sie wstrzymuje z rootowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi