Skocz do zawartości
Lanc

Dwa rdzenie i ich użycie

Rekomendowane odpowiedzi

a ja nie mam w tym programie takiej opcji jak Boot settings. i tez mam drugi cpu offline;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pulun
    A w deep sleep jak się zachowuje? W teorii powinien 1 zostawać na taktowaniu minimalny, a drugi się wyłączać, żeby właśnie baterii nie zjadało niepotrzebnie.

W deep sleep po użyciu System Tuner oba rdzenie są aktywne i pracują z różnymi taktowaniami, natomiast po ponownym sprawdzeniu zachowania procesora bez użycia System Tuner wyszło mi, że jednak ten drugi rdzeń się załącza jak potrzebuje ale nie wiem czemu pierwszy rdzeń chodzi prawie cały czas na pełnych obrotach nawet w deep sleep.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

To ja już teraz nic nie wiem. Wydawało mi się, że to wina GB i na ICS problem zniknie, a tu widać na ICS też nasz dwurdzeniowy procesor działa jak jednordzeniowy... :facepalm1:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli mam rozumiec ze ten drugi rdzen to pic na wode? On jest ale jakby go niema.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Jest ale przez większość czasu jest wyłączony.

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iHusky

Od tego jest chyba mod jakiś ) który uaktywnia 2 rdzeń, swoja drogą ciekawe po co HTC dawało 2 rdzeń skoro i tak na stockowym ROM-ie rzadko kiedy jest używany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam Leedroida z kernelem UnityV3b i to samo, jeden rdzeń nieaktywny, w Elixirze pokazuje że i owszem dwa rdzenie są ale dla maszyny wirtualnej dostępny jest jeden. Po wgraniu moda Navrasis wyniki w benchmarkach spadają dość mocno ale system tuner pokazuje że drugi dzień pracuje. Niestety CPUSPY pokazuje że w uśpieniu tryb Deep Sleep nie jest włączany i podczas bezczynności jest 384MHz...

W System Tunerze wybrałem opcję init.d script, wygląda że na kernelu Leedroida drugi rdzeń da się włączyć, obecnie tak jest, po restarcie dalej jest właczone, elixir pokazuje 2 rdzenie dostępne dla maszyny wirtualnej. Teraz tylko muszę sprawdzić czy wchodzi w Deep Sleep.

Edytowane przez morgan_mladafronta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja juz nie rozumiem jak wyglada sprawa z tym 2 rdzeniem... A co kiedyodpalamy aplikacje 3d? takie ja gry gameloftu czy np emulatory konsol? Drugi rdzeń jest mimo wszystko nieaktywny? (mwakious3Drom_5.1.3 ICS 4.0.3)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znalazlem w system tuner ustawienia dla drugiego rdzenia te forces all cpus online ale wszystko mam tak jakby nieaktywne i nie moge tego za nic włączyć:/ moze jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adrian, jaki rom/kernel? U mnie ta opcja jest dostępna, mam tam do wyboru 3 podopcje, u siebie zastosowalem init.d script I hula. Deep sleep działa, dwa rdzenie pracują jak trzeba. Aż z tego szczęścia kupiłem pełną wersję system tunera w markecie. :D

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi