Skocz do zawartości
Lanc

Dwa rdzenie i ich użycie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do konca orientuje sie w tych romach gdyz jestem laikiem i jestem tu od niedawna. Moge powiedziec tylko tyle ze telefon mam od nowosci z salonu i nic w oprogramowaniu nigdy nie bylo mieszane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

morgan_mladafronta Ico? jest róznica? jaki masz rom FW? ICS?

zawsze uzywałem SetCPU pro. ale sciągłem ten System Tuner i nie zabardzo wiem jak zabrać się za optymalizację tych dwóch rdzeni. Nie wiem gdzie kliknąć i w co się zagłębić. Nie wiem nawet czy mam aktywne wszystkie opcje. (mwakious3Drom_5.1.3 ICS 4.0.3)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie do konca orientuje sie w tych romach gdyz jestem laikiem i jestem tu od niedawna. Moge powiedziec tylko tyle ze telefon mam od nowosci z salonu i nic w oprogramowaniu nigdy nie bylo mieszane.

Pozdrawiam

Skoro nic nie zmieniałeś w sofcie to i roota pewnie nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpalamy system tuner i wybieramy CPU, na paskach widać aktualne wartości etc. Dla cpu1 będzie offline. Naciskamy menu i wybieramy Settings> Active Tweaks> Force all CPUs online> i ja wybrałem init.d script. Zatwierdzamy wychodzimy i wio. :D

530bdaed-753a-3752.jpg

Tapatalked from EVO 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon jakby od nowosci z salonu taki jest. prosilbym o instrukcje jak odpalic ten drugi rdzen:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adrian, poczytaj jak zrobić S-Off/roota bo żeby odpalić drugi rdzeń to chyba raczej jest niezbędne. No chyba że się mylę to niech mnie kto poprawi.

Klepnięte z EVO 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciezko mi znalezc instrukcje jak to zrobic. moze masz jakas gdzies gotowa lub gdzie tu na forum jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wierz mi że skoro ciężko ci znaleźć instrukcję rootownia tu na forum a jest tak widoczna że nawet ślepy by ją znalazł to odpuść sobie rootowanie bo nie ogarniesz tego i uwalisz telefon. Bez obrazy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    Odpalamy system tuner i wybieramy CPU, na paskach widać aktualne wartości etc. Dla cpu1 będzie offline. Naciskamy menu i wybieramy Settings> Active Tweaks> Force all CPUs online> i ja wybrałem init.d script. Zatwierdzamy wychodzimy i wio. :D

[/img]http://img.tapatalk.com/530bdaed-753a-3752.jpg[/img]

Tapatalked from EVO 3D

Tyle, że realnie to nic nie daje w kwestii wydajności, podczas odpalenia gry nadal cały czas działa tylko 1 rdzeń. Ten drugi po prostu teraz zamiast być offline siedzi prawie cały czas na 384Mhz.

Dziwi mnie strasznie, że nikt tego nie zauważył na XDA :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lanc, nie wiem ale u mnie on normalnie pracuje, scaling częstotliwości. Da radę go obciążyć i nie jest tak że tkwi na 384MHz. Widać na screenie kilka postów wstecz.

Tapatalked from EVO 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi