Skocz do zawartości
Lanc

Dwa rdzenie i ich użycie

Rekomendowane odpowiedzi

No trochę na to wychodzi. To właściwie jest pytanie do HTC o co chodzi z tymi dwoma rdzeniami... :confused:

[email protected] 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    powiedzcie mi czy dobrze rozumiem. Własnie sie dowiedziałem że kupiłem telefon który ma 2 rdzenie ale HTC było troche nie pełnosprytne i zapomniało uaktywnić drugi rdzeń wiec sam sobie mam to zrobić? nie by był to jakiś problem tylko tak pytam.

To nie wina htc, a raczej systemu. Skoro na LG 3D jest tak samo. Zresztą raczej chyba nie narzekasz na wydajność?

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    Napisano (edytowane)
    powiedzcie mi czy dobrze rozumiem. Własnie sie dowiedziałem że kupiłem telefon który ma 2 rdzenie ale HTC było troche nie pełnosprytne i zapomniało uaktywnić drugi rdzeń wiec sam sobie mam to zrobić? nie by był to jakiś problem tylko tak pytam.

Wyszystko jest jak powinnno być, tylko niepotrzebna panika wynikła. 2 rdzenie pracują normalnie.

To ile rdzeni pracuje w danym momencie zalezy juz od aplikacji czy gry, ponoc gta3 w ogole nie obsluguje drugiego rdzenia. Finito. Jak ktos chce zmuszac drugi rdzen do pracy moze liczyc sie ze zwiekszonym apetytem na energie.

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez shaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Morgan albo ktokolwiek kto Sie tym bawil. moglibyscie zrobic benchmark na 1 rdzeniu a potem poczarować I zrobic benchmark z 2 odpalonymi rdzeniami? Nie wiem CZY warto tracic gwaracje zeby odpalac 2gi rdzen. Swoja droga zauwazyliscie jakies poprawy w grach??

pozdrawiam RysiuWroc

Wysłałem z mojego EVO 3D za pomocą Tapatalk2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matw4

@up

Ale to nie tak działa. Ten drugi rdzeń wybudza się jeśli jest taka potrzeba, aby oszczędzać energię. Nie ma potrzeby, aby działał cały czas. W grach jest aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w wszelakich benchmarkach jest aktywny? Chyba nie zawsze bo czasem mam wynik 2700 a czasem 3400 ale tylko ten niebieski paseczek odpowiadający ca cpu moc obliczeniowa lata. Swoją droga jakie ustawienia są najlepsze do grania. Ją daje 1800 na 1800 i performance ale muszę po 1.5h kończyć bo sie ciepło robi ;p

---------- Post dołączono o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Sam to sprawdziłem system tune'm i rzeczywiście przy benchmarkach czasem jest cpu1 czasem nie. Na szczęście w grach zawsze chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Governor ma znaczenie, więc jeśli chcesz wydajności w grach to ustaw performance aczkolwiek uważam że to trochę strata baterii na jałowe kręcenie procka na maksa. Ale każdy robi co lubi. Mam teraz butteredtoast kernel11.1, guv ondemand i częstoty 192~1,51. Rom to JB 4.1.2 disarmedtoaster. Chodzi płynnie i bateria pada dopiero kiedy idę spać... A drugi rdzeń włącza się wtedy kiedy trzeba....

Wysyłane z mojego Evo 3D GSM za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Morgan takie hardcoreowe ustawienia włączam tylko jak jestem podpięty :) tak to mam standardowo 1200-500 a jak mniej niż,50% baterii to 800-190. Oczywiście kiedy screen off to 190-190

---------- Post dołączono o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Dodam ze mam kernela z leedroida

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi