Skocz do zawartości
mczaplicki

Wirus *.apk na Androidzie 4.0.3 - czy przywracanie ustawień fabrycznych usunie wirusa?

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam na telefonie z systemu Android 4.0.3. Na telefon samoistnie pobrał mi się jakiś plik 'nazwa_pliku.apk'. Kliknąłem w niego i pojawił się komunikat, że nie mogę zainstalować tej aplikacji ponieważ ustawienia nie zezwalają na instalację spoza aplikacji Market. Myślałem że wszystko jest ok ale po chwili, bo mam zainstalowany Kaspersky Mobile Security 9, Kaspersky dał o sobie znać, że znalazł wirusa. Był to ten sam plik, kliknąłem usuń, po czym znów przeskanowałem system 'Pełne skanowanie' i ten sam plik i tak w kółko. Czy wykorzystując funkcję "Przywracanie ustawień fabrycznych" i formatując kartę SD oraz pamięć USB pozbędę się tego wirusa na 100%? Proszę o pomoc co zrobić!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol19

Najlepiej spal telefon, bo się zarazisz. żart, Formatowanie powinno pomóc, ale usunie też inne rzeczy, które mogą być zainfekowane (nie znam się na wirusach androidowych ale, tak może być) ale jak masz CWM to wgraj system na nowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywrócenie ustawień fabrycznych wymaże partycję data i cache, czyli te, na których przechowywane są zainstalowane aplikacje, ich dane oraz dane użytkownika. Teoretycznie powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi