Skocz do zawartości
lopez07

Słuchawki kompatybilne dla Evo 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Lanc
    To PL21 mają pilota? Myślałem, że pilot posiada wersja MP21.

Poza tym może ktoś polecić słuchawki dokanałowe z pilotem, które będą kompatybilne z HTC?

Szukałem wszędzie i jest cała masa słuchawek dla iPhone ale nie znalazłem żadnych, które miałyby w opisie kompatybilność z HTC. Zastanawiałem się właśnie nad SoundMagic MP21 ale nie znalazłem żadnych opinii od użytkowników HTC i bałem się ryzykować więc kupiłem słuchawki HTC RC-E190, w których jakość dźwięku jest niestety co najwyżej przeciętna...

Tak, to jest mp21. Pomyliłem oznaczenie bo miałem wcześniej jeszcze PL12 czy 16. W każdym razie mp21 działają bez problemu ;)

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grubyy
    Nie wiem czego Ty oczekujesz od słuchawek ale mam rozwiązanie Twojego problemu...

Niestety oryginalne słuchawki od EV-y są marnej jakości. Po podłaczeniu innych słuchawek z pilotem coś tam zawsze nie działało , zazwyczaj przewijanie utworów bo dzwonić i odbierać rozmowy można było.

Najlepiej więc , żeby mieć pilota od HTC i słuchawki takie jak nam pasują :)

Sprawa jest prosta. Kupujemy dobre słuchawki , odcinamy słuchawki od reszty przewodu na długość słuchawek HTC , rozbieramy pilota od HTC , wylutowujemy słuchawki oryginalne a na ich miejsce lutujemy ulubione. Składamy wszystko do tzw. kupy i się cieszymy.

Ja tak zrobiłem z dokanałówkami panasonica. Wszystko działa , zdjęcia mam i jeśli to kogoś interesuje to mogę je wrzucić abyście sobie zobaczyli jak to wszystko wygląda. A wygląda tak jak by to było zrobione fabrycznie.

Pomysł ciekawy. Robiłeś zdjęcia podczas przeróbki, żeby można było zobaczyć jak to zrobić krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krok po kroku to nie ma , bo nie jest to jakieś bardzo skomplikowane żeby do tego manuale robić ;)

imag0081an.jpg

Uploaded with ImageShack.us

imag0084t.jpg

imag0082hb.jpg

Żeby zdjąć te przyciski należy z boku pilota w szczelinę wsadzić coś cienkiego ( nóż , paznokieć...) i przekręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według Was Evo 3D "wydaje" dźwięki raczej ciepłej barwy, a może neutrale lub zimne (wysokie)?

Bo zastanawiam się nad zmianą mee m9 (są dla mnie za bassowe, a poza tym już powoli na brainwavs proalpha.

Słucham od classic/psycho rocka do thrash metalu. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę od siebie polecić oryginalny zestaw słuchawkowy HTC RC-E190, grają całkiem nieźle do tego mają pilota jak te dołączone i można je nabyć w rozsądnej cenie bo 69zł plus wysyłka od autoryzowanego partnera przez stronę htc-sklep. Lepiej wydać trochę więcej nieraz nawet dużo więcej na słuchawki i inne akcesoria i kupować z oficjalnych sklepów niż dostać podróby z allegro i narzekać jak to źle grają itp. Co do tego zestawu może denerwować brak klipsa, a do tego nie dopasujemy go z pierwszych lepszych bo tu kabelek jest płaski co w tym wypadku nie jest zaletą ale zgodnie z przeznaczeniem, żeby się nie plątał taki rodzaj spełnia jak najbardziej swoją rolę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prawdę są takie dobre?

Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że dorównują brainwavz proalpha...

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są dobre - porównywalne do ep-630.

Dobre brzmienie i tłumienie, kabel się nie pląta no i po ciemku bardzo łatwo poznać która słuchawka lewa a która prawa.

Klips można wziąć z podstawowego zestawu od htc.

Kupiłem w sklepie partnerskim htc za 48pln i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol123

Hah. Ep-630 nie zasługują na to, by porównywać do nich jakiekolwiek słuchawki. Evo nie gra dobrze, pomimo dużej poprawy na ICS. To nie Samsung z układem Wolfsona. Lepiej zainwestować w mp3 (np. sansa clip -do wyrwania nówka za 100zł) i do tego dobrać słuchawki. Takie rozwiązanie ma same zalety. Jeżeli słuchawki mają być do rozmów, to te oryginalne w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem clipa plus, ale sprzedałem, bo i tak używałem muzyki w telefonie i tam też ją trzymałem.

Podobno sensation i e3d posiada chip wolfsona, jak sgs...?

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alq

Mialem sgs'a z wgranym voodoo sound, evo potrafi grac podobnie ale nie na stockowym odtwarzaczu ktory ma equalizerem "z du*y". Testowalem kilka odtwarzaczy i jedyny na ktorym udalo mi sie uzyskac podobne przmienie to PlayerPro z equalizerem ustawionym na "rock". Wtedy na evo w koncu zaczyna cos grac na dole i gora staje sie jasniejsza. Na stockowym playerze evo gra tylko srodkiem.

Co do sluchawek to polecam Creative Aurvana Live!(w domu) graja bardzo fajnie, oraz akg k450 jako sluchawki przenosne(ladnie kopia basem :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi