Skocz do zawartości
venon

[I9100] I9100XXLPW 4.0.3 w Kies

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jakieś zmiany są, ale czy tylko wizualne to się dowiemy chyba po paru dniach używania.

szczerze to już ciut mnie męczy ten bałagan. cieszę się nowym ROMem, ale człowiek już nie może się połapać. na change list już dawno przestałem zwracać uwagę. ten jest niby beznadziejny, a są rzeczy, których w ROMach z nowszym cl nie ma (może my wszyscy mylimy się co do znaczenia tego całego cl...). dodatkowo cl nie pokrywają się z "release date" ROMu, ani kernelami, ani modemami więc wcale nie jestem pewien czy to nie jest uwarunkowane przede wszystkim regionem i cl nie nabija w większości csc, a jeśli tak to nie ma się na co oglądać. również data wydania prawie z przed miesiąca więc wygląda na to, że chłopcy go trzymali w szufladzie, tylko po co? do tego dostępny przez Kies, niedostępny przez FOTA - co? na serwer nie wrzucili czy ROM się na FOTA nie nadaje...?

cl, daty wydania, nazewnictwo... człowiek już nie wiem gdzie to zwierzę ma łeb, a gdzie ogon...

ale w sumie to co to ma za znaczenie jak i tak wszystko musi okazać się w praniu. może będą 2 nanosekundy w przewijaniu, 3 we wczytywaniu stron, a najważniejsze czyli stabilność, żarłoczność, WiFi, GSM...

ale najważniejsze, że coś się kręci.

p.s. rzeczywiście, piwka zniknęły...

Zgadza się. Niekoniecznie ten changelogi są wyznacznikiem tego, który rom jest nowszy. ROM LPF z dzisiaj z największym numerem changeloga nie ma np. procentowej baterii, która tutaj się pojawiła i zapewne będzie nową funkcją romów Samsunga już wcześniej wprowadzoną w romach do Note. Samo oznaczenie LPW wskazywałoby, że to może być najnowszy ROM tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Budus

u mnie brak % baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    venon

Wejdz w ustawienia/wyswietlacz/ i zaznacz wyswietl naladowanie baterii w procentach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No możliwe że miałem coś wgrane. Ciekawe jak się będzie miał ten rom w stosunku właśnie do LPS-a który to chodził jak chciał.

Co z odświeżaniem pogody na ekranie blokady,lag wifi zaraz po instalacji apk z google play,lag angry birds,lag tw launcher po naciśnięciu home,samoczynne restarty telefonu,odtwarzanie z youtube,dotyk,to są wymienione bolączki które dały się we znaki mi i paru innym użytkownikom LPS-a,ciekawe jak z tym romem będzie i czy poprawili cokolwiek względem LPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

"postudiowałem" sobie trochę listę ROMów na samsung-updates. cl chyba jednak w ogóle nie zależy od CSC, bo są ROMy o różnych CSC i tym samym cl. od kernela też nie - sytuacja ta sama. więc może od modemu? też nie. więc pewnie od wszystkiego do kupy... a może jednak od daty wydania (nie mówię tu o dacie puszczenia w eter tylko release date)? - nie za bardzo, bo są ROMy wydane później z niższym cl. więc może to taka wewnętrzna lista dla danego regionu i nie odwzorowuje prawdziwych postępów w globalnym ujęciu konkretnej wersji ICS, a CL=413606 w Polsce jest więcej warte niż CL=592261 we Włoszech. to może być również numer papierka w skoroszycie jakiegoś technika z Samsunga... a może to jest tak zagmatwane, żeby panowie z Seulu mieli ubaw patrząc jak my się podniecamy numerkami. nieważne. ważne jak się ROM sprawuje...

... więc wracając do tematu - jak się ma u Was WiFi w czasie deep sleep?

@up

to musisz uważać na odpowiedzi, bo ja na LPSie nie miałem żadnego z wymienionych przez Ciebie problemów. jedyna bolączka to wieszanie WiFi w czasie deep sleep i tylko i wyłącznie w czasie ściągania dużych plików... także możesz dostać odpowiedź, że wszystko gra i bucy, ale chyba nie przekonasz się dopóki sam nie zainstalujesz ew. dopóki nie potwierdzi tego ktoś kto miał podobny problem. tymczasem znów nie będziesz miał żadnej gwarancji, bo jeśli na LPSie Ty miałeś te problemy, a ja nie to może i tak "zależy jak leży"... raz dobrze raz źle... od instalacji do instalacji... i tak dopóki nie zamienimy naszych dwójek na czwórki (a wtedy zabawa zacznie się od nowa tylko już nie będzie dotyczyła sgs2).

Edytowane przez gaeilge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bertus
    to są wymienione bolączki które dały się we znaki mi i paru innym użytkownikom LPS-a,

Zauważ że ty piszesz o "kilku" użyszkodnikach, a posiadaczy SGS2 są miliony :P Z czego większośc uzyszkodników nie wgrywa modyfikowanych romów tworzonych przez gimnazjalistów i póxniej nie ma problemów podczas aktualizacji. (jeżeli wogole ktoś z nich przeprowadza aktualizacje)

W tym ja, który większych problemów, większych niz na GB nigdy nie miał. Narzekam tylko na zmiany w UI, które google poczyniło w ICS i Samsung je wprowadził zamiast zostawić swoje doskonałe elementy interfejsu które miał w GB. Mówię tu np. o elementach kopiuj/wklej/wytnij. W GB Samsung miał to zrealizowane świetnie, a w ICS google to spartolił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumie o co ci chodzi,ale ja do LPS-a miałem zawsze stocka bez modyfikacji roota i innych,i to właśnie LPS zmotywował mnie swoim działaniem do przejścia na custom romy gdyż LPS tak jak działał u mnie po dwukrotnym wgraniu na telefon to była porażka.

Z resztą pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna nowość, którą zauważyłem to czwarta zakładka "kontakty" w aplikacji telefon (dialer). Nie było tego, przynajmniej w romach LPE i LPF, które wcześniej testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poprawili również problem z podwójnymi sms-ami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi