Skocz do zawartości
Gość Sekator

VOIP [SIP] dla stockowych romów ICS [LPS,LPW,LPF]

Rekomendowane odpowiedzi

Marrx

jest gdzieś dla LPQ? bo jak nie ma to będę zmuszony zrobić upgrade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

zrobiłem upgrade, zainstalowałem, widać. Założyłem nowe konto w alekontakt, niestety próba dzwonienia kończy się niepowodzeniem. Pisze: "Wystąpił błąd serwera. Sprób."

Istnieje jeszcze możliwość iż to w alekontakt konto nie zostało aktywowane ("Ze względów bezpieczeństwa konto zostanie w pełni aktywowane po weryfikacji danych."), aczkolwiek czekam od rana i nic. Doładowałem od razu 5zł a testy, więc kasa jest. W panelu na www pisze że próby logowania były, ale w billingu pusto.

Czy jest gdzieś w Androidzie jakiś log połączeń, konfiguracja kodeków itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie - posprawdzaj ustawienia - to działa. Bez problemu chodzi ipcall. Chyba ze logcat - powinien coś zwrócić

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

no więc posprawdzałem, jest postęp. Na PC z xlite wszystko działa - czyli konto jest odblokowane, w pełni sprawne.

Na SGS2: mogę zadzwonić na numer voip ze stacjonarnego, i jest ok, i wtedy z historii połączeń mogę oddzwonić na stacjonarny i też jest ok.

Jednak jeśli z książki wybiorę numer (zaznaczyłem aby pytał przed dzwonieniem czy voip czy normalnie) i wybiorę aby dzwonił voipem, wtedy jest takie zachowanie jak opisałem, tzn nie działa i jest niepełny komunikat. Konto voip ustawiłem jako domyślne i że można się na nie dodzwonić.

Mam pewien trop, tzn na ekranie rozmowy numer stacjonarki z której dzwoniłem wyświetlił mi się jako 32xxxxxxx@77.79.234.207 - ten numer po małpce to numer serwera sip.alekontakt.pl. Podejrzewam że w historii połączeń pamiętany jest pełny numer, a w książce telefonicznej mam tylko tą pierwszą część (i to jeszcze z +48 na początku) i SGS2 ma z tym jakiś problem.

Edit: no i się wyjaśniło. Zainstalowałem cSipSimple - nim działało jak wpisałem z jego klawiatury, ale dzwoniąc z książki usłyszałem iż mam "nieprawidłowy plan". Usunąłem z nr telefonu +48 i zaczęło działać.

Swoją drogą cSipSimple całkiem fajnie się integruje, i teraz mam tak że mogę dzwonić na 3 sposoby :)

Edytowane przez Marrx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spoko dam znak i odświeżę ale pewnie po weekendzie

---------- Post dołączono 28-07-12 o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano 27-07-12 o 21:37 ----------

dodany LQ7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi