Skocz do zawartości
qulis

wywaliło wszystkie programy

Rekomendowane odpowiedzi

qulis

Hej

Siódmy dzień użytkowania spicy i kolejny problem.. więc po raz kolejny przedstawiam historia choroby:

wszystko śmigało aż miło odkąd zainstalowałem I570EXXJE4 z godnie z radą z -> http://forum.android.com.pl/f131/brak-a-rodka-w-na-koncie-po-aktualizacji-na-2-1-a-17955/index2.html i dziś (22.07.10) wsadziłem komórkę do kieszeni a po jej wyciągnięci i odblokowaniu lancher pro nie działał... zamiast skrótów: telefon, sms, kontakty wyświetlały się same plusy (+) tak jakby było można skonfigurować te przyciski.

Trochę przestraszony z restartowałem telefon i przy uruchomieniu pojawiło się pole wyboru między launcher pro a Panteon. Po wyborze LauncherPro wyskakuje komunikat: "Aplikacjia LauncherPro (proces android...) została nieoczekiwanie zatrzymana. Po wyborze Panteona w widoku wszysktkich aplikacji mam ikonki aplikacji które zainstalowałem sobie w celu spersonalizowaniu telefonu (gry,klawiatury itp) ale uruchomienie każdej z nich kończy się takim samym komunikatem: "aplikacja...została nieoczekiwanie zamknięta". Więc jakby nie patrzeć zostałem z gołym systemem 2.1 (np. kalkulator działa). I moje pytanie teraz. Ktoś spotkał się z czymś takim? jest jakiś inny ratunek niż przywrócenie ustawień fabrycznych i żmudne instalowanie wszystkich aplikacji od nowa.

Powiem jeszcze, że wszystkie ustawienia typu język, kontakty czy tapeta pozostały na miejscu. Nie działają po prostu programy, które zainstalowałem po wgraniu systemu 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to wygląda, że system się posypał. To co możesz zrobić to zabezpieczyć dane czyli kontakty ewentualnie smsy, zrobić wipe... choć podejrzewam, że być może i system trzeba będzie od nowa wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety pozostaje WIPE a jak nie pomoże to odin. Dlatego robi się backup ;) czasem coś się wysypie jak to w systemach operacyjnych i jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qulis

No ok. Dzięki. Przynajmniej wiem co będę dziś w pracy robić :P

EDIT:

Powiedzcie mi jeszcze tak na przyszłość czym backupa zrobić i czy jest coś co pozwoli mi zachować programy które instalowałem.

ps. Najgorsze to, że w robo defanse już na 10lvl byłem:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do robienia kopi użyj MyBackup, zrobisz sobie kopie wszystkich zainstalowanych programów oraz dane z telefonu. Kontakty radzę

przez synchronizację z google.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qulis

Hmm. Zrobiłem Wipe i wszystkie programy wróciły. Astro chyba ma jakiś mechanizm backupa (?) bo nic nie straciłem. Chociaż np. klawiatura Swype się wywalała tak jak poprzedniu ale po reinstalacji śmiga aż miło... No nic, na razie zostawię tak jak jest a w razie kolejnej awarii w ruch pójdzie Odin. Jeszcze raz dzięki.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam bardzo podobny problem, wiec postanowiłem "podłączyć" się tutaj i nie zaczynać nowego tematu.

Mam : LK2.08.1 , i andka 2.1 exxjd1.

Sformatowałem sobie kartę pamięci i utworzyłem partycję na programy.

Od wgrania LK2.. z tygodniową regularności wywala mi system z takimi samymi skutkami jak w tym temacie.

System samoczynnie się restartuje zaraz po uruchomieniu (nie ma szans zrobić czegokolwiek i już od nowa restart) - pomaga wyjęcie karty pamięci, ale w tedy na straty idą wszystkie programy , łącznie nawet z ikoną marketu, która aż do wipa jest nieodzyskiwalna.

Podczas uruchamiania, na belce systemowej jest podana informacja, że karta pamięci jest uszkodzona. Nie można jej otworzyć na zwykłym kompie - pomaga format, ale to wylanie dziecka ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiedź masz w 3 poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi