Skocz do zawartości
hajker

Problem z ekranem. Nie reguje na dotyk.

Rekomendowane odpowiedzi

hajker

Witam wszystkich. Wczoraj mój ovo został maksymalnie rozładowany. Ekran zamroził się, rozjaśnił do białego, po czym wyłączył. Już raz tak miałem, więc bez jakichś strachów podłączyłem do ładowania. Wszystko pięknie, fajnie, tablet uruchomił się, ekran działa, ale jest problem. Nie działa dotyk. Nie reaguje na niego w żaden sposób. Przyciski na obudowie działają normalnie. Nie wiem co z tym zrobić, czy oddać na gwarancję czy jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

Gwarancja.. Poza tym trochę mnie wystraszyłeś. Też tak miałem...

Ekran działa normalnie, ale miałem takie anomalie z ekranem po wyładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajker

Cholera.. A jak wygląda zwrot na gwarancji? Zabieram paragon i wszystko pakuje do pudełka, po czym zanoszę do Kerfura? I co potem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potem grzecznie czekasz na odbiór;) Ja swojego oddałem do Carrefoura 16 maja, a odebrałem wczoraj z wymienioną matrycą i wgranym nowym systemem ze strony Tracera. Ogólnie serwis ok, tylko właściwie nie dowiesz się, co dzieje się z Twoim tabletem dopóki go nie odbierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajker

Bez niczego przyjmują? Byłbym wdzięczny za szczegółowe opisanie procedury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

Cholerka idziesz do centrum obsługi klienta i oddajesz. Proste.

Tam się wszystkiego dowiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

idziesz z zapakowanym ovem i opcjonalnie z ciezka laga na poped. wypisuja ci reklamacje z tytulu gwarancji, sie podpisujesz, zabieraja i mowia papa. pozniej sie kontaktuja z toba pewnie kiedy juz przyjdzie. wtedy idziesz sie podpisujesz drugi raz, zabierasz i ty mowisz papa. no chyba ze potrzebne jest uzycie lagi, ale do jej obsligi juz manuala nie potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajker

Nie wiem jakim sposobem, ale problem sam minął O.o Czyli obyło się bez gwarancji, ale napędziło mi stracha. Przez całe "naładowanie" nie działał dotyk. Potem jak już tablet padł, podłączyłem do ładowania. Wtedy jak już uruchomił się, zaczął pracować normalnie. Czyli wg mnie wynika z tego fakt, że w konstrukcji spieprzono coś z ładowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o ładowanie to zdecydowanie jest z tym problem, którego serwis nie potrafi zdiagnozować.

Ktoś już to na forum opisywał i wygląda to tak, że podczas ładowania tabletu przez USB, np. z komputera dotyk działa bezproblemowo, ale już podczas ładowania przez dołączoną do zestawu ładowarkę sieciową występują, przynajmniej u mnie, tak duże przesunięcia dotyku, że korzystanie z tableta podczas ładowania jest praktycznie niemożliwe. Cóż jak wiadomo nasz tablet to budżetówka i chyba z pewnymi niedociągnięciami trzeba się pogodzić, albo próbować tablet oddać. Ja wybrałem opcję pierwszą, bo mimo wszystko jestem z niego zadowolony;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kornel

Mi się że gdzieś jest przebicie napięcia, ponieważ to by tłumaczyło ładowanie pod usb (mniejsze napięcie) a gdy jest wyższe czyli ładowarka idzie więcej na ekran. Chcę zauważyć że ekran w ovo jest oczywiście pojemnościowy i działa dzięki napięciu dawanemu na taflę ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi