Skocz do zawartości
embed

LG Swift, Android i Heyah - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

embed

Interesuje mnie, czy ktoś z Was, kto używa GT540 w Heyah na kartę bądź ma ogólną orientację w poniższych kwestiach, byłby w stanie odpowiedzieć na kilka pytań. Postaram się wyrazić w miarę jasno :-)

1. W jakich granicach oscyluje dzienny (lub inny okresowy) transfer danych przez system - zarówno w przypadku wyłączonej, jak i włączonej synchronizacji danych? Aktualnie korzystam z taryfy pakietowej (ze względu na SMSy do wszystkich sieci) z włączonym nader skromnym pakietem 5 MB za 5 zł miesięcznie. Wystarczy, czy lepiej byłoby przejść na Nową Heyah (2 gr/100 kB)? Z internetu przez sieci komórkowe korzystałbym raczej rzadko, raczej stawiałbym na WiFi, kiedy tylko byłoby to możliwe.

2. Czytałem wiele na temat programów typu APNdroid, ToggleData itp. i natknąłem się na multum sprzecznych informacji. Interesuje mnie kwestia zablokowania TYLKO połączenia z internetem przy jednoczesnym zachowaniu możliwości odbierania i wysyłania MMSów. Czy rozwiąże to któryś z tych programów tego typu? Czy może lepiej byłoby ręcznie "oślepiać" APN internetowy pozostawiając APN od MMSów w spokoju?

3. Jeżeli się okaże, że LG zrobi nas w balona i wcale nie wypuści aktualizacji z 1.6 do 2.1 lub Froyo, to mimo wszystko lepiej decydować się na GT540, czy jednak stawiać na jakiś model z nowszym Androidem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad 1. Różnie, różniście. ja się nie wypowiem bo codziennie net, update aplikacji bądź ściągnięcie nowej apikacji, synchronizacja maila pogody etc. Jakieś 2-3 MB średnio na dzień zużywam.

Ad 2. Jak ubijesz APN do netu, to MMSy nie będą działać. Zażalenia do Googla.

3. Jeżeli się okaże, że LG zrobi nas w balona i wcale nie wypuści aktualizacji z 1.6 do 2.1

Ad 3.Jakbyś czytał inne tematy to byś wiedział że 2.1 jest w fazie testów.

Edytowane przez iRymster

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

1. Najlepiej wyjdzie Orżnij Free albo Play Fresh.

Transfer danych przez sam system:

-przy wyłączonej synchronizacji - 0 kb (chyba, że przeglądasz strony internetowe)

-przy włączonej synchronizacji - zależy. Zapraszam tutaj i tutaj :)

2. Toggle Data najmniej problemowy, można włączyć pobieranie MMS

3. A to zależy od funduszy. W tej klasie cenowej nie znajdziesz nic lepszego. Wiem, bo sam szukam od kilku miesięcy.

---------- Post dołączono o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

co do pytania drugiego - Rymster ma ten fonik, więc pewnie ja się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Transfer danych przez sam system:

-przy wyłączonej synchronizacji - 0 kb (chyba, że przeglądasz strony internetowe)

0kB to tylko przy wyłączonej transmisji.

Sam telefon co jakiś czas robi "pinga" do internetu i parę paczek dziennie zawsze pójdzie. W Heyah zaokrąglane do 100kB więc 1MB (z zaokrągleniem) dziennie to będzie raczej minimum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arioso

Ale zawsze jest możliwość, żeby nie używać sieci komórkowej do aktualizacji danych. W końcu synchronizacja nie jest potrzebna cały czas. Wystarczy raz dziennie synchronizować i jest spokój. No chyba że chce się cały czas coś ściągać np z Marketu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi