Skocz do zawartości
meliorus

Poprawa zasięgu w HTC Hero

Rekomendowane odpowiedzi

witam, otoz ciagle mam problemy z zasiegiem w moim hero (przy trybie sieci gsm/wcdma auto) w przypadku tylko gsm telefon nie gubi zasiegu i sa wszystkie kreski w przypadku auto telefon gubi zasieg, przy wyborze operatora sieci wyskakuje komunikat ze karta sim nie pozwala na polaczenie sie z ta siecia, po jakims czasie wszystko wraca do normy. Przeskakiwalem na rozne radia i romy, obecnie mam update-hero-radio-63.18.55.06PU_6.35.15.14-signed.zip oraz rom modaco 2.1. Czy moj hero nadaje sie do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aro84

czy w Twojej miejscowości jest dobry zasięg 3g, bo może wykrywa 3g próbuje przełączyć i tak skacze na 2g...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wedlug mapy orange umts/hsdpa sprawdze jeszcze w innych czesciach miasta - ale raczej mam dobry bo sa wszystkie kreski, blokuje telefon, odblokuje i jest bez zasiegu, wczoraj wrocilem z uk gdzie mialem siec 3uk - problem ten sam w trybie sieci gsm/wcdma auto telefon sie nie laczyl, gubil zasieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AKalb

Raczej aro84 ma rację, przełaczanie pomiędzy sieciami zawsze sprawia trudności telefonom...

Spróbuj pokombinować z preferencjami wyboru - tu maszLink do FAQ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w innych przypadkach, ale w playu wydaje mi się, że dużo winy leży po stronie sieci. Zasięg potrafi mi u nich skakać z dwóch, trzech kresek nawet do zera. Najgorzej jest w nocy. Czasem nic się nie dzieje i jest ok, a czasem potrafi przez to skakanie mi pół baterii zeżreć. Przy przełączeniu na sieć plus siła sieci jest znacznie lepsza. Pomaga też przejście w tryb "tylko 2G", ale przecież nie po to kupowałem taki telefon, żeby na 2G cały czas siedzieć ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, ponawiam pytanie co zrobic w przypadku nie dzialajacego wcdma?

telefon przy wyborze tej opcji lub gsm/wcdma szuka strasznie dlugo sieci i po okolo 2 minutach sie resetuje, niekiedy zalapie polaczy sie z 3g lub edge (wszystkie kreski zasiegu) i po okolo 1,2 minutach traci ten zasieg i potem znow problem z szukaniem sieci. Telefon testowany na orangu, playu i 3uk (na tej sieci kiedys 3g dzialalo bez problemow ale tylko do czasu)

hero z ery,

rom z htc 2.1 oryginalny rootowany,

radio: 63.18.55.06PU_6.35.15.11

pomozcie co robic ?? jakie jest najstarsze dzialajace radio na 2.1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi