Skocz do zawartości
Ahmati

Bateria w naszych S3 - problemy, pytania, statystyki.

Rekomendowane odpowiedzi

wojo

Czy u was też się nie da naładować baterii do 100%?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy u was też się nie da naładować baterii do 100%?

U mnie ładuje na 100 % i pali sie zielona dioda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy można sobie ustawić w jakiś sposób aby dane komórkowe włączyły się co jakiś określony czas , następnie synchro i się wyłączyły ?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ahmati

Up: Trochę nie ten temat.

Na xda widzę, że dużo ludzi osiąga czas na wyświetlaczu ok. 6 godzin. Dla mnie na razie osiągalny jest w okolicach 4 godzin(grając w final fantasy VII na emu fpse)...

Napisałem do samsunga czy mogłem w jakiś sposób uszkodzić baterię bawiąc się telefonem po wyjęciu go z pudełka i dopiero potem go ładując to skierowali mnie do serwisu z telefonem. Orientuje sie, ktoś może czy oni sie po prostu w ten sposób zabezpieczają, a baterii bez efektu pamięci nie można w ten sposób zrobić żadnej krzywdy. Tylko kurka wodna skąd te 6 godzinne wyniki...

Po pelnym naladowaniu tel planuje zrobic z pomocą antutu tescik baterii. W ktorejs recenzji widzialem wynik z antutu jesli chodzi o baterie wiec chociaz mniej wiecej na podstawie tego bede mogl porownac czy u mnie wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    R2!

Ja wyciągam 3.5 h i jestem zadowolony. Zależy jak kto korzysta z telefonu, dla mnie smartphone musi mieć włączony non stop internet, pomijając w nocy, więc na pewno swojej baterii nie uszkodziłeś.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no właśnie.. stoję przed zakupem s3 (czekam na niebieski kolorek).. jak to jest lepiej naładować po wyjęciu z pudełka czy rozładować ją do prawie zera i łądować? a może bez różnicy? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak robie od zawsze z każdym telefonem przynajmniej nie meczy mnie potem to pytania :) Rozładowuje do zera potem tak 3 razy full.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ahmati

Z tego co słyszałem baterie li-ion nie mają efektu pamieci wiec dla nich to powinno byc bez roznicy, ale według instrukcji nalezy fon naladowac przed pierwszym uruchomieniem, wiec mysle, ze zeby potem nie pluc sobie w brode tak jak ja, ze moze cos sie spapralo, lepiej naladowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznaję że na początku kopara mi opadła czasem jaki osiągnąłem na wyświetlaczu 6h30min i to głównie przeglądając internet, filmy na youtube.

Teraz jednak już nie jest tak cudownie, nie wiem co jest przyczyną, zmiana lauchera, mam nadzieję że nie. Teraz zapowiada się 4 dni wolnego i w domu mam lepszy sygnał, więc jak nie powtórzę czasu wyświetlacza to będę bardzo zawiedziony, uznam że coś mi drenuje baterie.

Co do ładowania to u mnie nie ma z tym problemu dochodzi do 100%, potem zapala się zielone światełko, jednak po odłączeniu, za chwile bateria spada 99%.

Możliwe że trzeba skalibrować baterie tym sposobem: [TIPS] The Best Way to Calibrate our S2' Battery ! [No root needed, Very accurate] - xda-developers

W nocu tez miałem przypadek że mi 15% coś wsiorbało ogniwo, nie wiem co to było.

Co do programów które będą sterować siecią to polecam Green Power, lub Juice Defender, ale radze wcześniej dobrze zachowanie baterii, bo np. w Note z początku GP działał wyśmienicie, a teraz od 2 tygodni lepsze efekty osiągam jak sam steruje siecią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ahmati

Właśnie naładowałem baterię do 100% i zapuściłem w antutu testerze test baterii. jak się skończy(kilka godzin) to podam wynik. Jak ktoś robił ten test to dobrze jakby zamieścił swój wynik w tym temacie.

Samsung Galaxy S3 w wersji LTE osiąga ponoć w tym teście wynik 756. Zobaczymy jak międzynarodowy wypada;)

edit: wynik w antutu to 577 pkt i zostało jeszcze 18% baterii. Wydaje mi się, że gdzieś widziałem jakiś test 4rdzeniowej Ski i tam wynik był 670, więc u mnie jest troszkę słabiej jednak...

Edytowane przez Ahmati

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi