Skocz do zawartości
szymonk181

Zalany Sensation, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Może jeszcze podłączyłeś go pod ładowarkę, bo myślałeś, że jest rozładowany?

Widzę, że jestem przewidywalny. :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Khalis

A sprzedawca to osoba fizyczna która sobie jednorazowo sprzedała telefon, czy może sklep? I czy w aukcji były informacje o zalaniu? I czy od zakupu minęło więcej niż 2 miesiące?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Gdzieś ostatnio czytałem, że jak telefon jest zalany to żeby go "wysuszyć" należy go włożyć do słoika z ryżem. (wiem że go suszyłeś, ale może gdzieś jeszcze jest wilgoć którą ryż wchłonie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze sprzedającym dogadam się sam. W tym temacie chodzi o to jak obudzić zalane HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

Odpowiedź dostałeś: jedyne co jeszcze może pomóc to wanienka ultradźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem na PW do Eden Prime czy wykonałby mi naprawę za opłatą, bo nie wiem czy sam dam radę z wanienką go postawić. A duże jest prawdopodobieństwo, że telefon jeszcze zadziała? Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg
    Pracuję w serwisie GSM, wanienka ultradźwiękowa pomaga. Najpierw go wrzucasz tam na 24h, a potem suszysz 48h. Bez ryżu, suszarek, kaloryfera, słońca i ładowarki. Żadnego przyspieszania!
    Gdzieś ostatnio czytałem, że jak telefon jest zalany to żeby go "wysuszyć" należy go włożyć do słoika z ryżem.

Post Eden Prime był pierwszy ;)

Uważam, że takie "ratowanie słuchawek" najlepiej jest zostawić profesjonalistom, aby samemu ewentualnie nie pogłębić zniszczeń. Jak widać na przykładzie ryżu - internet jest pełen "genialnych rozwiązań", które nie zawsze są aż tak genialne, jak się nam wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek
    Post Eden Prime był pierwszy

Uważam, że takie "ratowanie słuchawek" najlepiej jest zostawić profesjonalistom, aby samemu ewentualnie nie pogłębić zniszczeń. Jak widać na przykładzie ryżu - internet jest pełen "genialnych rozwiązań", które nie zawsze są aż tak genialne, jak się nam wydaje.

Nie zauważyłem wcześniej tego posta eden prime :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisałem na PW do Eden Prime czy wykonałby mi naprawę za opłatą, bo nie wiem czy sam dam radę z wanienką go postawić. A duże jest prawdopodobieństwo, że telefon jeszcze zadziała? Spotkaliście się kiedyś z czymś takim?

Problem to mozesz miec z rozkreceniem telefonu. Bo sama kapiel to tez nie wszystko. Warto wziac preparat kontakt do stykow i poleciec cala "zielen" ktora sie pojawila. W jakiej szkole ucza podlaczania zamoczonego urzadzenia elektronicznego do pradu? Srsly. Dajcie se tez siana z tym ryzem. Wchlania wilgoc, ale nie z plyty glownej :-D W sporadycznych przypadkach moze pomoc, ale tylko jesli mamy daleko do serwisu GSM i nie chcemy zeby korozja za szybko sie rozprzestrzeniala. I jeszcze jedno. Na telefon po zalaniu nie udzielam gwarancji. Bedzie dzialal to skasuje, nie bedzie to poniesiesz tylko koszty wysylki. Niestety telefon po zalaniu to jak auto ktore wjechalo do jeziora. Sa takie co jezda 5 lat jeszcze a sa takie co jezdza 2 dni i koniec. Na pocieszeniem dodam jednak ze wlasciciele HTC i Samsungow ktore robilismy nigdy nie wrocili na ponowna naprawe. Nie wiem czy to dlatego ze sa takie dobre, czy po tygodniu zaczely wariowac i zostaly sprzedane na alledrogo jako "nie wiem czemu nie lapie zasiegu, w serwisie mowili ze to 30 pln za naprawe a ja nie mam czasu naprawic". Ode mnie telefon wychodzi w pelni sprawny.

P.S. Jako ciekawostke dodam, ze 9 na 10 klientow z zalanymi telefonami podlacza je do pradu po zalaniu :-)

Wysyłane z mojego A501 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dorone

z ciekawości zapytam ile kosztuje taka usługa? I co się dzieje przeważnie z kartami pamięci, które są w środku? One również ulegają uszkodzeniu czy z nimi nic się nie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi