Skocz do zawartości
szymonk181

Zalany Sensation, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z kartą pamięci nic nie powinno się stać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o nas jako serwis Karta SIM i pamięci zostaje wyjęta. Jeżeli chodzi o to co się dzieje z nimi podczas płukania, to nic się nie dzieje bo są wyjęte. Nie wkładamy ich. Karty SIM zazwyczaj działają, w przypadku kart pamięci 50/50 (nie wiem ile z nich działało, a ile nie po zalaniu i nie wiem która firma lepiej znosi wodę). Taka usługa kąpieli u nas to 70 PLN + okolo 30 za mikrofon. Mówimy o cenie dla normalnego klienta, a nie usłudze dla forumowicza :-) Jeżeli telefonu nie uratujemy to nie kasujemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wysyłam do serwisu. Jak tylko się dowiem to dam znać czy udało się go naprawić. Dziękuję wszystkim za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Signe

Co by nie zakładać nowego tematu.

Wczoraj była u mnie straszna ulewa, a ja byłem zewnatrz. Swojego Sensation miałem cały czas w kieszeni a miałem całe przemoknięte spodnie. Gdy w końcu dotarłem do domu, wyjąłem telefon z kieszeni. Obudowa była wilgotna, ale po odblokowaniu zobaczyłem plamy wody na (pod?) ekranem. Poza tym wszystko działa bez problemu. Niewiele myśląc wyłączyłem telefon i wyjąłem baterie co by mu się nic nie stało. Teraz pytanie, co zrobić? Czy koniecznie muszę rozkręcać go na części pierwsze żeby go wysuszyć? Czy wystarczy położyć go na słońcu tak jak jest??

Z góry dzięki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djmalag

Jak nie masz gwarancji to rozkrec o ile wiesz mniej wiecej co i jak. A jak nie to pozostaw w warunkach domowych tel na nawet dwa dni niech wyschnie.

II S galaxy mojego z wytapatalkane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Signe

No właśnie o gwarancję mi chodzi... Więc zostawię go jak jest i niech schnie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dorone

Tyle, że w takim wypadku i tak na 90% ją utraciłeś. Zapewne, któraś z "czujek zalania" już jest aktywna, więc nie będzie miał serwis problemu ze stwierdzeniem kontaktu z cieczą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

1. Nie kładź go na słońcu. Ani na kaloryferze, ani na kominku, ani w słoiku z ryżem, makaronem, piaskiem, watą, tamponami, czymkolwiek... Tak jak pisał Eden Prime - nie przyspieszamy procesu schnięcia.

2. Myślę, że do "typu" Dorone'a, można spokojnie dorzucić jeszcze te kilka brakujących % - wątpię, aby były widoczne plamy wody na ekranie, przy jednoczesnym "oszczędzeniu" markerów cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djmalag

Jak postoi troche to prawdopodobnie obsyszy sie, o ile za dlugo po za moczeniu nie byl uruchomiony. Ja kiedys mialem akcje ze kolega oblal mnie woda w pracy, pech ze mialem fona w kieszeni(naszczescie jeszcze sgs-a II nie mialem) stal z dwa dni ale i tak zware robilo micro usb. Serwis wziol i przelutowal

II S galaxy mojego z wytapatalkane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę być chamski i złośliwy, bo zalany telefon to tragedia, szczególnie że Sensation to nie jest śmietnik-o-fon za 99 PLN z Media Markt, ale naprawdę tak ciężko zainwestować we wsuwane etui za 20 PLN? Ja dołożyłem do tej kwoty 5 PLN i mam takie

post-29436-14255706373645_thumb.jpg

Ile razy ja miałem już oblane przez córkę spodnie (albo i przez siebie) to głowa mała, a telefon zawsze suchy. Deszcz też już trafiłem. Wydatek rzędu 2-3 paczek fajek, a oszczędność (gwarancja) bezcenna. Jak coś nie będzie śmigać Signe, to zapraszam do nas, telefon szymonk181 już do mnie leci.

P.S. Kupcie sobie BlackBerry czy Nokie 3310.

P.S. 2 Po kontakcie z wodą najprawdopodobniej padnie Ci: gniazdo ładowania, Wifi lub GSM, "dotyk". Jeżeli nie ma żadnego z tych objawów, to ilość cieczy była marginalna i masz spokój. Na 100% jednak nie masz gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi