Skocz do zawartości
szymonk181

Zalany Sensation, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Sensation niestety nie wstało. Płyta była w opłakanym stanie. I bardzo dziękuję dla użytkownika Eden_prime za pomoc i próbę naprawy.

Dzięki wszystkim za sugestię.

Edytowane przez szymonk181

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek
    Napisano (edytowane)

Telefon po zalaniu jakoś żyje. Na wyświetlaczu są jeszcze jaśniejsze plamki.

Po rozkręceniu ujrzałem coś takiego.post-8128-14255707897217_thumb.jpg

telefon działa. Czy powinienem jednak wymienić płytę główną?

Edytowane przez lucek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasy

To i ja się podłączę pod temat.

Jakiś tydzień temu w wyniku burzy zalał się mój sensation, generalnie dziwna sprawa bo sam telefon był cały suchy, i na początku nie ogarnąłem co się w ogóle stało. Nie wiem jak to wygląda w bebechach, ale marker wilgoci pod baterią jest biały. Natomiast jak się mocniej naciśnie na ekran to pojawia się plama wilgoci (jak kropla wody między dwoma szybami). Z tego co się orientuję (ale jestem w tej materii kompletnie zielony ) to padł sam wyświetlacz, bo dotyk działał, fon wydawał normalne dźwięki itp. Jak dotąd samoistnie nie wysechł.

Jak to generalnie wygląda? Mam się o co łudzić, i czy nie będzie mnie to kosztować jakichś horendalnych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale odnośnie czego chcesz Sie łudzić? Gwarancja?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasy

Gwarancja to nie sądzę, skoro sam widzę wilgoć, choć jeśli by się dało to oczywiście bo koszty z głowy. Ale bardziej chodzi mi o naprawę i jej koszty.

W jakimś byle serwisie gościu mi krzyknął minimum 400 za ekran i digitalizer, ale nie wiem czy jest sens jeśli i tak nie będzie działał. Więc chciał bym się zorientować. Może jakiś serwis w Warszawie polecić, który by mi rzetelnie zdiagnozował co i jak itp :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale mówisz przecież że marker jest suchy. Więc może ten na płycie też będzie suchy? poczekaj parę dni, i próbuj wysyłać, może się uda :)

Jak nie to z okolicami 500zł musisz się liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Marker markerem. Ciecz ma to do siebie, że zostawia po sobie ślady - nawet jeśli faktycznie jakimś cudem markery zostały oszczędzone, serwis będzie mógł wskazać miejsca dotknięte zalaniem... Oczywiście zawsze istnieje też szansa, że trafi się na kogoś, komu się "nie chce" - rzuci tylko okiem na markery, zobaczy, że białe i po prostu wymieni niesprawne elementy na takie, które będą działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasy

No mógł bym ewentualnie policzyć na farta, ale żeby to zrobić musiał bym pozbyć się wilgoci spod digitalizera, a nie wiem jak bez rozkręcania fona.

Od tygodnia sobie tam radośnie bytuje i nie zdradza najmniejszych chęci żeby wyschnąć :(

A i ile jest w ogóle tych markerów? Wiem o 2 pod baterią, i na samej baterii, o reszcie nie mam pojęcia więc nie wiem w jakim są stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja markerów z tego co wiem w ogóle nie mam, nie wiem czemu ale nie dopatrzyłem się żadnego...

Połóż ten telefon w suchym ciepłym miejscu na pewno po kilku dniach to zniknie, pogoda w końcu ostatnio ładnie dopisuje, z rozkręcaniem bym nie ryzykował, ciężko się tam dostać nie pozostawiając śladów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wasy

No dobra, gwarancja bajos, zlokalizowałem 3 marker i jest czerwony. Prawy dolny róg telefonu, poniżej USB i śrubki, przy samej krawędzi.

post-154845-14255708110446_thumb.jpg

post-154845-14255708112254_thumb.jpg

W takim wypadku poleci mi ktoś już tylko jakiś dobry serwis w warszawie, żebym zaraz nie musiał czegoś nowego wymieniać?

Edytowane przez Wasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi